Zamgławianie ULV, nazywane również aerozolowaniem,  polega na aplikacji za pomocą specjalnego urządzenia (zamgławiacza) gęstej, zimnej mgły. Składa się ona z bardzo drobnych kropel roztworu wody i preparatu biobójczego. Jego rodzaj dobiera się w zależności od potrzeb, dla których wykonywane jest aerozolowanie.

Zamgławianie ULV przeprowadzać można zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń i pojazdów. Aerozolowanie służy do zwalczania insektów (np. podczas odpluskwiania), ale również do likwidacji drobnoustrojów. Za pomocą zamgławiania można także skutecznie neutralizować nieprzyjemne zapachy.

Kiedy wybrać zamgławianie ULV?

Aplikacja środka biobójczego w postaci gęstej mgły, wyrzucanej z zamgławiacza pod stosunkowo dużym ciśnieniem, pozwala na szybkie i wygodne dotarcie do zakamarków i szczelin. Między innymi dlatego zamgławianie ULV polecane jest do stosowania w:

– karetkach i innych pojazdach transportu medycznego,

– autobusach, tramwajach, a nawet samolotach czy na statkach,

– pomieszczeniach socjalnych,

– gabinetach lekarskich i weterynaryjnych,

– szatniach, saunach oraz w salonach SPA,

– biurach i salach konferencyjnych,

– barach, restauracjach, pubach i stołówkach,

– salach chorych, szpitalach i placówkach medycznych.

W praktyce zamgławianie ULV bardzo często stosuje się w dezynsekcji, zwłaszcza podczas wspomnianego już odpluskwiania. Zabiegi tego rodzaju wykonujemy w mieszkaniach klientów prywatnych oraz pomieszczeniach przemysłowych, w piwnicach, korytarzach, magazynach. Wysoką skuteczność aerozolowanie zapewnia także w obiektach gospodarskich oraz inwentarskich.

Co zwalcza zamgławianie ULV?

Zamgławianie ULV jest techniką aplikacji substancji aktywnej. W zależności od tego, jaki środek zastosujemy, możemy za pomocą tej metody neutralizować rozmaite organizmy szkodliwe. W dezynsekcji zamgławianie ULV zwalcza między innymi:

– pluskwy,

– karaluchy,

– prusaki,

– mrówki,

– mole,

– komary,

– muchy,

– pchły,

– wszy,

– szubaki,

– rybiki,

– gryzki.

Natomiast preparaty używane podczas aerozolowania do dezynfekcji skutecznie likwidują bakterie, grzyby oraz wirusy (w tym SARS-CoV-2 oraz grypę).

Metodę zamgławiania ULV wykorzystuje się również podczas zabiegów dezodoryzacji. W tym przypadku chodzi o neutralizację nieprzyjemnych zapachów. Profesjonalna dezodoryzacja pozwala usunąć praktycznie każdą woń, dzięki zastosowaniu specjalistycznych środków, dobieranych między innymi do źródła zapachu.

Co powinieneś wiedzieć o zamgławianiu ULV?

Skrót ULV pochodzi od angielskich nazw ultra-low volume. Chodzi o to, że do skutecznego zabezpieczenia powierzchni wystarczy nawet niewielka dawka cieczy roboczej. W wyniku tego przeprowadzone aerozolowanie nie pozostawia smug. Po wymieszaniu koncentratu biobójczego z wodą w odpowiednich proporcjach, zamgławiacz wytwarza  mikroskopijne krople tej mieszaniny. W porównaniu do oprysku, są one dziesięciokrotnie mniejsze, dzięki czemu swobodnie unoszą się w powietrzu i świetnie penetrują nawet najmniejsze zakamarki oraz szczeliny.

Do wykonania zamgławiania ULV niezbędny jest wysokowydajny zamgławiacz. Profesjonalne urządzenia tego rodzaju posiadają regulację wielkości generowanych kropel (najczęściej w zakresie od 10 do 50 mikronów). Dzięki temu technik może dopasować parametry zimnej mgły nie tylko do rodzaju użytego środka, ale także przeznaczenia i wyposażenia pomieszczenia. Wykorzystanie niewielkich ilości cieczy roboczej, która na dodatek rozprowadzana jest bardzo równomiernie, ogranicza wzrost wilgotności w pomieszczeniu. To ważne, kiedy w pomieszczeniach znajduje się wyposażenie z delikatnych lub naturalnych materiałów, które mogłyby zostać uszkodzone w wyniku kontaktu z dużą ilością cieczy.

Jak przebiega dezynsekcja metodą zamgławiania ULV?

Na początku zamgławiania technik aplikuje “zimną mgłę” na powierzchnie mebli, ze szczególnym uwzględnieniem łóżka i jego najbliższego otoczenia (odpluskwianie). Następnie zamgławiane są ściany oraz sufit. Dopiero na samym końcu technik zwiększa wydajność urządzenia i równomiernie zamgławia całą kubaturę pomieszczenia.

“Zimna mgła” osiada w ciągu godziny, pokrywając wyposażenie oraz podłogę mikro kroplami. Po wywietrzeniu woda wysycha, a na powierzchniach w postaci mikrokapsułek pozostaje preparat, który w wyniku bezpośredniego kontaktu zwalcza insekty również podczas ich wędrówek. Działa także żołądkowo, kiedy w czasie żerowania z odnóży dostanie się do dróg pokarmowych. Niestety owady ewoluują i uodparniają się na substancje czynne zawarte w preparatach III generacji. Dlatego dla skuteczności dezynsekcji tak ważne jest stosowanie różnych preparatów podczas każdego z zabiegów.

Zamgławianie ULV a opryskiwanie

Obie te metody pozwalają na aplikację substancji aktywnych. Stosuje się je najczęściej podczas dezynsekcji. I chociaż z pozoru wydają się bardzo podobne, posiadają również istotne różnice:

– do opryskiwania używa się więcej cieczy roboczej. Aplikację mieszaniny przeprowadzamy za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego. Rozbija on ciecz na krople o wielkości ok. 200 mikronów. Umożliwia to penetrację szczelin, a także równomierne naniesienie preparatu na powierzchnie poziome i pionowe. Można także dotrzeć do najczęściej spotykanych zakamarków i opryskać np. tylne części odsuniętych mebli,

– w zamgławianiu ULV stosuje się mniejsze ilości cieczy roboczej, co w oczywisty sposób obniża wilgotność w pomieszczeniu. Krople mieszaniny są mikroskopijne, a urządzenie wytwarza je w postaci gęstej mgły, którą można aplikować także w szczeliny i zakamarki. Mgłę rozpyla się w całym pomieszczeniu. Opadające krople preparatu równomiernie pokrywają całe wyposażenie. 

Czy zamgławianie jest bezpieczne?

Z całą odpowiedzialnością możemy napisać, że zamgławianie ULV przeprowadzone przez DEZPRO jest bardzo bezpieczne. Nawet dla dzieci i osób starszych lub osłabionych chorobą. Środki, które stosujemy, to atestowane preparaty o przebadanym składzie. Nie podrażniają nawet czworonożnych domowników i innych zwierząt. Poza tym ulegają biodegradacji w ciągu ok. 35 dni. Przed każdym zabiegiem technik dokładnie poinstruuje Cię, co należy zrobić po zakończeniu zamgławiania. 

Skuteczna metoda walki z pluskwami 

Dzięki zastosowaniu aerozolowania możemy zaaplikować mikrokapsułki nawet w trudno dostępne kryjówki insektów. Dla uzyskania wyższej skuteczności odpluskwiania stosujemy preparaty o działaniu kontaktowo- żołądkowym. W wyniku tego pluskwy same zaaplikują sobie preparat w czasie wędrówek po zabezpieczonych powierzchniach.

Dla zwiększenia efektywności zabiegu, wstrzymaj się nawet 14 dni, ze zmywaniem podłóg. Zalecamy w tym czasie sprzątanie podłogi wyłącznie z zachowaniem ok. 30 – 50 cm odstępu od listew podłogowych i mebli, za którymi bardzo często ukrywają się insekty. Wszystko po to, abyś nie usunął za wcześnie mikrokapsułek ze środkiem biobójczym. Pozwól działać insektycydowi jak najdłużej.

Aby pozbyć się pluskiew na dobre, trzeba  powtórzyć zamgławianie ULV w okresie od 14 do 21 dni po wykonaniu pierwszego zabiegu. Dzięki temu w DEZPRO otrzymasz półroczną gwarancję na skuteczność odpluskwiania.

Zamgławianie ULV – dezynsekcja Warszawa

Zamgławianie ULV wykonujemy na terenie Warszawy i okolic. Wystarczy, że zadzwonisz pod numer:

Zamgławianie ULV tel. 733 193 000

Oferujemy szybką realizację zlecenia oraz fachową i sympatyczną obsługę. W naszej pracy widzieliśmy już rozmaite przypadki, ale nigdy nie osądzamy i nie komentujemy zastanej sytuacji. Jeśli oczekujesz usług na najwyższym poziomie – wybierz odpluskwianie z gwarancją od DEZPRO.

Cena zamgławiania ULV

W zależności od rodzaju przeprowadzonego zabiegu, cena zamgławiania ULV zaczyna się już od 300 zł (odpluskwianie Warszawa). W mieszkaniach standardowo wykonujemy aerozolowanie pokoi dziennych oraz sypialni i przedpokoju. Jeśli chcesz, w tej samej kwocie możemy również rozszerzyć zabieg na kuchnię i łazienkę. Musisz jednak zabezpieczyć żywność oraz przybory toaletowe (najlepiej je wynieść, w ostateczności: zapakować w worki foliowe).

W praktyce cena zamgławiania ULV zależy od ilości pomieszczeń oraz ich wyposażenia, zwłaszcza liczby łóżek przy odpluskwianiu. Inne będą również koszty zamgławiania ULV piwnicy czy poddasza lub magazynu albo dezynfekcji sali konferencyjnej. Szczegóły oferty przedstawi nasz konsultant pod numerem:  

Zamgławianie ULV tel. 733 193 000

Zamgławianie – najczęściej zadawane pytania

1. Czy zamgławianie ULV może być stosowane w każdym pomieszczeniu?

Tak. Polecamy tę metodę zwłaszcza do budynków drewnianych oraz pomieszczeń z wyposażeniem z delikatnych lub naturalnych materiałów. 

2. Czy po dezynsekcji metodą zamgławiania ULV muszę umyć całe wyposażenie?

Absolutnie nie. Im mniej powierzchni umyjesz, tym więcej mikrokapsułek pozostanie aktywnych, co zwiększy skuteczność zabiegu. W praktyce umyć powinieneś tylko blaty stołów i inne powierzchnie, które mają bezpośredni kontakt z żywnością.

3. Jestem alergikiem. Czy mogę wykonać zamgławianie ULV?

Oczywiście. Preparaty, które stosujemy, nie powodują podrażnień także u osób z uczuleniami. Możesz jednak porozmawiać o swoich obawach z naszym technikiem, który podpowie Ci, jak w prosty sposób po zabiegu ograniczyć do minimum kontakt z pozostałościami środka biobójczego. Pamiętaj, że preparat ulega całkowitej biodegradacji w ciągu ok. 35 dni.

4. Czy udzielacie gwarancji na skuteczność zamgławiania ULV?

Jeśli dwukrotnie w odstępie dwóch lub trzech tygodni przeprowadzimy u Ciebie odpluskwianie metodą zamgławiania ULV, automatycznie otrzymasz półroczną gwarancję skuteczności. Oznacza to, że jeżeli w tym czasie pojawią się insekty, bez zbędnych formalności wykonamy kolejne odpluskwianie gratis.

5. Czy zamgławianie ULV zwalcza gryzonie?

Nie. Zwalczanie gryzoni wykonujemy innymi metodami w ramach deratyzacji.