Przygotowanie w zależności od metody

Dezynsekcję przeprowadza się za pomocą różnych metod. Najpopularniejsze są opryskiwanie, zamgławianie i żelowanie. Wszystkie wymagają  naniesienia substancji (płynu, mgły lub żelu) na poddawane dezynsekcji powierzchnie. Dlatego sposób przygotowania lokalu do dezynsekcji w dużej mierze zależy od użytej metody, środków oraz rodzaju zwalczanego insekta. Większość środków wymaga przede wszystkim zabezpieczenie żywności i tych przedmiotów, które mają bezpośredni kontakt z naszym ciałem.

Pluskwy domowe – oprysk i zamgławianie

Skuteczne wytępienie pluskiew to jedno z największych wyzwań dla firm DDD, ale jeśli odpowiednio przygotujesz mieszkanie, zapewnimy Ci 100% skuteczności.
Przygotuj plastikowe worki na śmieci, w które schowasz rzeczy do prania, ogrzania lub zabezpieczenia.

Co robić po odpluskwianiu?

Prusaki i karaluchy – metoda żelowa

Metoda żelowa nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań od właścicieli lokalu – perfekcjoniści mogą się pokusić o zdjęcie cokołów pod meblami, zdjęcie listew przypodłogowych czy odsunięcie mebli od ścian, ale nie jest to konieczne.

Nie trzeba wietrzyć ani wychodzić  z lokalu po dezynsekcji ani w trakcie. Dlatego jest to metoda bardzo popularna w gastronomii, szpitalach, hotelach, przedszkolach i w innych miejscach, gdzie pozostałe środki są zbyt toksyczne i mogą stwarzać zagrożenie dla ludzi lub zwierząt.

Żel do dezynsekcji można stosować nawet w obecności dzieci i alergików i osób chorych, więc nie ma konieczności przerywania działalności ośrodków edukacyjnych czy medycznych lub wychodzenia z domu.

Metoda żelowa jest uważana za jedną z najbezpieczniejszych metod dezynsekcyjnych zwalczających karaczany.

Co warto zrobić, aby efekty zwalczania prusaków były jeszcze lepsze?

Karaluchy i prusaki – metoda opryskowa

Zaleca się, aby w lokalu poza technikiem przebywała co najwyżej jedna osoba, która po zakończonych pracach wyjdzie razem z nim.
Po dezynsekcji wyjdź z mieszkania na ok. 1-2 godziny do czasu wyschnięcia preparatu, a po powrocie gruntownie przewietrz mieszkanie i zmyj powierzchnie płaskie, które mają kontakt z żywnością.