Przygotowania do zwalczania insektów są tak ważne, że można traktować je jako część zabiegu dezynsekcji. Ich zaniechanie komplikuje pracę naszego technika, a w skrajnych przypadkach może wręcz uniemożliwić wykonanie zabiegu. Sprawdź, dlaczego przygotowanie do dezynsekcji jest takie ważne?

Ułatwienie dostępu do kryjówek insektów

Jednym z celów przygotowań do zwalczania insektów jest ułatwienie technikowi dotarcia do miejsc, w których mogą ukrywać się szkodniki. Dlatego w niektórych przypadkach zalecamy np. odsunięcie mebli od ścian. Dzięki temu możemy zaaplikować środek owadobójczy także w trudno dostępne szczeliny, pęknięcia ścian czy podłóg, co zwiększa skuteczność zabiegu.

Zabezpieczenie przedmiotów i żywności przed inteksycydem

Pomieszczenia przygotowuje się do dezynsekcji również po to, aby zabezpieczyć przybory toaletowe, sztućce i inne przedmioty oraz żywność przed działaniem środka owadobójczego. W tej kwestii należy również pamiętać o zabawkach i akcesoriach dziecięcych oraz należących do domowych zwierząt. 

Dokładne porządki i umycie podłogi

W wielu przypadkach dezynsekcji kluczową kwestią jest dokładne posprzątanie pomieszczenie ze szczególnym uwzględnieniem podłogi (dotyczy insektów biegających). Podłogę należy nie tylko starannie odkurzyć, ale również umyć, zwłaszcza w narożnikach pomieszczeń. Na czystej podłodze środek owadobójczy działa dłużej i jest skuteczniejszy. 

Dodatkową korzyścią z tych czynności jest usunięcie potencjalnych źródeł pożywienia dla wielu insektów, czyli resztek jedzenia i substancji organicznych, nierzadko zalegających w trudno dostępnych miejscach podłogi. Ważne jest również to, aby bezpośrednio po zabiegu wstrzymać się z myciem pomieszczenia. Szczegóły zawsze wyjaśni technik wykonujący dezynsekcję. 

Po zabiegu skorzystaj z porad technika

Po każdym zabiegu nasi technicy udzielają szczegółowych instrukcji dotyczących dalszych czynności. To ważne, abyś stosował się do ich zaleceń, ponieważ dzięki temu zwiększasz bezpieczeństwo i skuteczność dezynsekcji.

Nie istnieje uniwersalna lista czynności, którą należy wykonać przed każdym zabiegiem. Wszystko zależy bowiem zarówno od gatunku zwalczanych insektów, jak i od zastosowanej metody. Dlatego poniżej znajdziesz szczegółowe odpowiedzi na pytanie, jak się przygotować do zwalczania najpopularniejszych szkodników.