Każdego roku w okresie lata te same zabiegi z naszej oferty biją rekordy popularności. Dlatego jesteśmy do nich perfekcyjnie przygotowani, odpowiednio wyposażeni, a przede wszystkim posiadamy olbrzymie doświadczenie w ich wykonywaniu. Odkryj 5 najpopularniejszych zabiegów DDD w okresie letnim.

Spis treści:

  • Tylko tak wykonane odkomarzanie może być skuteczne
  • Ważniejsze, niż się wydaje zwalczanie biedronek azjatyckich
  • Bezpieczne usuwanie gniazd os i szerszeni wykona tylko specjalista
  • Zwalczanie kretów i nornic – skuteczne, bo wystarczy 1 zabieg
  • Całoroczne odpluskwianie w lecie wykonujemy najczęściej

Powody popularności tych zabiegów DDD są dwa. Pierwszy z nich to naturalny przyrost populacji właśnie tych szkodników, który przypada na okres od wiosny do późnego lata. Drugim powodem jest nasz wizerunek specjalisty w branży DDD. Wizerunek, na który przez lata ciężko pracowaliśmy. Sprawdź, jakie zabiegi wykonujemy najczęściej w cieplejszej porze roku.

Tylko tak wykonane odkomarzanie może być skuteczne

Walka z komarami za pomocą domowych czy amatorskich sposobów jest nieskuteczna. Ponieważ do błyskawicznego powiększenia kolonii wystarczą tym owadom niewielkie źródła stojącej wody (nawet kałuża czy wiadro w ogrodzie będą odpowiednie do złożenia jaj przez samicę). A dodatkowym utrudnieniem jest to, że komary nie budują przecież gniazd, lecz odpoczywają w rozproszeniu na dużym terenie. Utrudnia to likwidację poszczególnych osobników. 

Dlatego w Dezpro stosujemy do tego celu zamgławianie termiczne, które umożliwia nam pokrycie dużych areałów gęstą mgłą, doskonale penetrującą szpalery roślinności. Ponieważ to właśnie w takich zacienionych miejscach odpoczywają w ciągu dnia przed wieczornym żerowaniem. Kiedy nasza mgła osiada na powierzchniach tworzą się mikrokapsułki ze środkiem owadobójczym, które aktywnie zwalczają komary.

Dodatkowo możemy usuwać larwy komarów ze zbiorników wodnych za pomocą preparatów o działaniu selektywnym. Oznacza to, że są one bezpieczne dla pozostałych wodnych form życia. A w ramach profilaktyki stosujemy środki, tworzące na powierzchni zbiornika film, który stanowi mechaniczną barierę dla samic, uniemożliwiając im złożenie jaj. Tak bogata lista możliwych do zastosowania przez naszych pracowników metod odkomarzania zauważalnie podnosi skuteczność tych zabiegów oraz satysfakcję klientów. 

Ważniejsze, niż się wydaje zwalczanie biedronek azjatyckich

Niebezpieczeństwa, które stwarza obecność biedronek azjatyckich, często są w naszym kraju bagatelizowane. Częściowo dlatego, że póki co inwazje tych owadów nie mają jeszcze rozmiarów plag. Ale biedronek arlekinów każdego roku przybywa, dlatego można się spodziewać, że coraz częściej będziemy słyszeć o przykrych konsekwencjach kontaktu ludzi z tymi groźnymi chrząszczami. Tymczasem wśród naszych klientów już teraz są osoby, które świadome tych niebezpieczeństw, zamawiają zabiegi zwalczanie biedronek azjatyckich. 

W takich sytuacjach stosujemy jedną z trzech podstawowych metod dezynsekcji lub ich kombinacje:

  • zamgławianie ULV – doskonałe do usuwania biedronek wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz budynków, ponieważ dodatek adiuwantu zapewnia odporność na warunki atmosferyczne, co wydłuża działanie środka owadobójczego, 
  • zamgławianie termiczne, umożliwiające szybkie oczyszczenie z chrząszczy nawet dużych, otwartych terenów, 
  • opryskiwanie, dzięki któremu likwidujemy owady ukryte np. w szczelinach stolarki okiennej czy drzwiowej oraz innych, trudno dostępnych miejscach. 

Pamiętaj, że po zamgławianiu ULV oraz opryskiwaniu środek owadobójczy utrzymuje się na powierzchniach nawet przez kilka tygodniu, aktywnie zwalczając w tym czasie biedronki azjatyckie. Nie jest są to więc zabieg o charakterze doraźnym, lecz zapewniające długotrwałą ochronę zdrowia Twojego oraz Twoich bliskich.

Bezpieczne usuwanie gniazd os i szerszeni wykona tylko specjalista

Jeśli kiedykolwiek chociaż zastanawiałeś się nad samodzielnym usunięciem gniazda os, to wiedz, że w jednej takiej szarej bani może znajdować się nawet 60 000 owadów, które rzucą się do ataku w obronie swojego domu. A pamiętaj, że osa w przeciwieństwie do pszczoły, żądlić może wielokrotnie i często atakuje już wtedy, gdy tylko zbliżysz się do gniazda. W praktyce wszystkie domowe sposoby likwidacji gniazd os lub szerszeni są nie tylko nieskuteczne, ale przede wszystkim bardzo niebezpieczne. 

Dlatego do tego celu najrozsądniej jest wezwać naszych specjalistów. Wykonaliśmy już kilkaset tego rodzaju zabiegów, dzięki czemu wiemy, jak postępować, aby nie stwarzać zagrożenia atakiem roju agresywnych owadów. Profesjonalny sprzęt umożliwia nam całkowitą neutralizację wszystkich owadów w gnieździe bez naruszania jego struktury przed zakończeniem zabiegu. Osy lub szerszenie giną szybko, pozostając cały czas wewnątrz schronienia, które zamienia się w śmiertelna pułapkę. A po całkowitej dezaktywacji gniazda, można je usunąć bez jakiegokolwiek ryzyka użądlenia. W podobny sposób usuwamy także gniazda os w ziemi lub innych, trudno dostępnych lokalizacjach. 

Zwalczanie kretów i nornic – skuteczne, bo wystarczy 1 zabieg

Nornice to niewielkie gryzonie o olbrzymim apetycie na podziemne części Twoich roślin. Zjadają warzywa i korzenie drzewek oraz kopią płytko położone tunele. Są bardzo płochliwe i ruchliwe, dlatego walka z nimi jest zwykle trudna i czasochłonna. 

Krety natomiast to drapieżniki, które co prawda użyźniają i napowietrzają glebę, ale w żaden sposób nie usprawiedliwia to tworzonych przez nich kopczyków ziemi. Jeden kret potrafi w ciągu zaledwie kilku dni zrujnować trawnik, którego pielęgnacja zajęła kilka lat. A tępnie tych zwierząt domowymi sposobami zwykle jest nieskuteczne, ponieważ budują bardzo rozległą sieć korytarzy, więc mają dużo miejsc, w których mogą się schować. 

Dlatego do zwalczania kretów, nornic i karczowników stosujemy fumigację fosforowodorem. Zabieg ten polega na podaniu odpowiedniej ilości specjalnych pastylek bezpośrednio do korytarzy szkodników. Wilgoć w glebie uwalnia zawarty w kapsułkach fosforowodór, który penetruje sieć korytarzy, neturalizując szkodniki. To metoda szybka i humanitarna, ale przede wszystkim tak skuteczna, że często problem rozwiązuje już pierwszy nasz zabieg.

Całoroczne odpluskwianie w lecie wykonujemy najczęściej

Zwalczanie pluskiew wykonujemy w ciągu całego roku, ponieważ w sprzyjających warunkach pasożyty te rozmnażają się non stop. Ale latem częściej pobierają pokarm i skróceniu ulega ich cykl rozrodczy, więc insektów jest po prostu więcej. Poza tym w ciepłych miesiącach pluskwy przechodzą nawet po elewacji budynku do sąsiednich mieszkań, co nie nie zdarza się zimą. 

Profesjonalne odpluskwianie polega na dwukrotnym wykonaniu zamgławiania ulv lub rzadziej opryskiwania. Zabieg jest szybki, ale wymaga odpowiednich przygotowań pomieszczeń, o czym piszemy w artykułach na naszej stronie. Usuwamy pluskwy ze 100% skutecznością, co potwierdzają opinie naszych Klientów.