Usługi profesjonalnej firmy DDD okazują się potrzebne częściej, niż prawdopodobnie przypuszczasz. Oczywiście pod warunkiem, że zależy Ci na tanim i skutecznym zwalczaniu szkodników, a nie jedynie ich odstraszaniu za pomocą domowych sposobów. Dowiedz się, jak wybrać najlepszą firmę DDD?

Zadbaj o certyfikaty i licencje — jakie dokumenty powinna posiadać firma DDD, którą zatrudniasz?

Formalnie rzecz biorąc firmę DDD można założyć bez konieczności posiadania specjalnych certyfikatów czy licencji. Niestety, często właśnie dzieje się tak, że do tej branży wkraczają osoby zupełnie nie przygotowane merytorycznie i bez żadnego doświadczenia.  

Sprawdź opinie klientów — co mówią inni o usługach firmy DDD, którą chcesz wybrać?

W poszukiwaniu najlepszej firmy DDD wstępną selekcję sugerujemy wykonać na podstawie opinii klientów. Najszybciej znajdziesz je w internecie, chociaż nie brakuje w nim złośliwości i kreciej roboty konkurencji. Jeżeli jednak firma DDD ma na swoim koncie kilkadziesiąt pozytywnych komentarzy, świadczy to o jej autentycznym profesjonalizmie i zadowoleniu klientów. Z dystansem traktuj jednak te firmy, które posiadają bardzo dużą ilość samych pozytywnych opinii, ponieważ zwykle świadczy to o tym, że są one po prostu kupione.

Opinie trzeba jednak umieć czytać, aby właściwie ocenić rzetelność firmy DDD. Zwróć uwagę na dłuższe wpisy i takie, które mówią o konkretnych usługach. Takie opinie są przecież bardziej wartościowe, niż krótkie „polecam”. Szczególnie warto przyjrzeć się tym komentarzom, w których nie pojawiają się maksymalne oceny. Zwykle świadczy to o świadomości komentującego i autentyczności opisywanych sytuacji. Pamiętaj, że cztery gwiazdki to wciąż dobra ocena, która potwierdza zadowolenie prawdziwego klienta. 

Poproś o szczegółową ofertę — jakie usługi zwalczania szkodników oferuje dana firma i jakie są ceny?

Jeśli chcesz wybrać najlepszą firmę DDD warto zebrać oferty i porównać je między sobą. Większość firm przedstawia swoje usługi na stronach internetowych, ale z reguły nie znajdziesz tam cen poszczególnych zabiegów. Zawsze jednak możesz zadzwonić do wybranych firm, opisać swój konkretny problem i zapytać o wycenę interesującego Cię zabiegu. 

To rozwiązanie ma kilka zalet. Po pierwsze zorientujesz się, ile kosztować będzie usunięcie Twojego problemu i będziesz mógł porównać koszty w kilku firmach. Przy okazji sprawdzisz także jakość telefonicznej obsługi. Szybko zorientujesz się, kto naprawdę Ci pomoże, a komu zależy wyłącznie na Twoich pieniądzach.

Uważaj jednak, ponieważ wiele firm DDD zatrudnia niewielu pracowników. Jeśli firma jest dobra, ma wiele zleceń, więc przez większość czasu technicy zajęci są pracą i w tym czasie nie odbierają telefonów. Nie zrażaj się więc tylko po prostu napisz sms lub wiadomość na internetowym komunikatorze z prośbą o kontakt. Firma, której zależy na kliencie, na pewno odpowie na Twoje zgłoszenie tak szybko, jak to możliwe.

Zapytaj o dostępność — czy firma jest w stanie przeprowadzić dezynsekcję, deratyzację i dezynfekcję w terminie, który Ci odpowiada?

Podczas telefonicznej rozmowy z pracownikiem firmy DDD możesz od razu zapytać o termin, w jakim możliwe jest wykonanie zabiegu u Ciebie. Doświadczony konsultant powinien w tym momencie najpierw zapytać o szczegóły Twojego problemu, a dopiero później podać Ci orientacyjny termin. Ważne jest bowiem indywidualne podejście do potrzeb klienta. 

Jeżeli od razu usłyszysz, że zabieg możliwy jest nawet dziś, świadczy to o tym, że firma nie ma żadnych zleceń. Chyba nie musimy dopisywać dlaczego. Nie zrażaj się, więc gdy konsultant na infolinii po wysłuchaniu Twojej prośby stwierdzi, że najbliższy wolny termin wypada np. za 3 lub więcej dni. To przecież normalne, że w kolejce do dobrego specjalisty czeka dużo osób, prawda?

Wybierz doświadczoną firmę — jak długo firma działa na rynku i jakie ma referencje?

Informacje o tym, jak długo firma DDD działa na rynku, znajdziesz w internecie, ale możesz zapytać o nie także konsultanta podczas telefonicznej rozmowy. Przy okazji warto dopytać o wcześniejsze realizacje. Pracownicy firm, obecnych w branży od lat, nie mają problemów z opisaniem swojego dotychczasowego doświadczenia, chociaż nie zawsze mogą mieć na to czas. 

Referencje wystawiają głównie przedsiębiorstwa, dlatego otrzymują je te firmy DDD, które świadczą usługi innymi biznesom. Nie każdy jednak pracuje w ten sposób. Wiele doskonałych firm DDD skupia się wyłącznie na rozwiązywaniu problemów osób fizycznych, czyli przysłowiowych Kowalskich. Dlatego nie skreślaj firmy DDD, na której stronie nie znajdziesz biznesowych referencji, ponieważ może ona skutecznie pomagać właśnie takim klientom, jak Ty.

Zapytaj o używane środki — jakie substancje zwalczające szkodniki firma stosuje i czy są one bezpieczne dla ludzi i zwierząt?

Musisz wiedzieć, że zarówno w deratyzacji, jak i dezynsekcji, a nawet dezynfekcji korzysta się ze środków chemicznych, które nie są obojętne dla zdrowia ludzi i zwierząt. To całkowicie zrozumiałe, bo przecież preparaty te mają skutecznie likwidować szkodniki i zagrożenie mikrobiologiczne. Pamiętaj więc, że tylko umiejętne ich zastosowanie gwarantuje bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. 

Zapytaj wprost konsultanta w jaki sposób firma dba o zdrowie klientów i ich zwierząt. Całkiem prawdopodobne, że w odpowiedzi usłyszysz, iż tego typu informacje udziela technik przed wykonaniem zabiegu. Taka właśnie jest prawda bowiem odpowiedź zależy od rodzaju zwalczanego zagrożenia, który ma wpływ na rodzaj stosowanego preparatu. Niezależnie od tego koniecznie poinformuj technika przed rozpoczęciem zabiegu o zwierzętach, które z Tobą mieszkają. 

Poproś o gwarancję — czy firma oferuje gwarancję na wykonaną usługę i jak długo trwa?

Możesz także zapytać o gwarancję na wykonane usługi. Jeżeli firma DDD rzetelnie podchodzi do swojej pracy i stosuje skuteczne metody, nie będzie miała większego problemu z udzieleniem Ci gwarancji. Co więcej, nie będzie również robiła problemu z powtórzeniem zabiegu w określonym czasie. 

Właśnie tak działamy w Dezpro: jeśli szkodniki wracają w okresie gwarancji, bez zbędnych pytań ponawiamy zabieg. Warto jednak pamiętać, że powracający problem nie dowodzi niskiej skuteczności deratyzacji czy dezynsekcji. Często bowiem zdarza się, że zabieg rzeczywiście usunął szkodniki, ale w ciągu zaledwie kilku dni nowe osobniki przywędrowały do Twojego mieszkania czy domu. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest staranne zabezpieczenie wszystkich dróg, którymi dostają się do wnętrz. Pomoże w tym nasz technik, który podpowie Ci, jakie działania należy wykonać, by trwale usunąć zagrożenie.

Zwróć uwagę na podejście do klienta — czy firma jest skłonna odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w wyborze najlepszej usługi

Wspominaliśmy już o tym, ale powtórzymy raz jeszcze, że podczas kontaktu z pracownikiem firmy DDD warto zwrócić uwagę na jego podejście do Twoich potrzeb. I nie chodzi wyłącznie o poziom kultury i elokwencję, ale bardziej o stopień zainteresowania Twoim problemem. Pamiętaj, że profesjonaliści w branży nigdy nie będą próbowali naciągnąć Cię na wykonanie zabiegów, których nie potrzebujesz. 

Zwróć uwagę również na to, że najlepsi specjaliści często dzielą się swoją wiedzą zupełnie za darmo. W Dezpro możesz np. poprosić o darmową identyfikację szkodników w Twoim domu lub mieszkaniu. Do tego celu potrzebne będą ich zdjęcia, ponieważ słowny opis z reguły jest za mało szczegółowy. Możesz przesłać fotografie za pomocą internetowego komunikatora, aby otrzymać identyfikację gatunku oraz informacje o tym, jaki zabieg będzie najskuteczniejszy w likwidacji zagrażających Ci szkodników.