Mole to insekty, których larwy niszczą zwłaszcza artykuły spożywcze oraz tkaniny. Dlatego szkodniki te należy zwalczać od razu po zauważeniu pierwszych oznak ich obecności. Jedną ze skutecznych metod dezynsekcji jest opryskiwanie na mole. Poznaj szczegóły dotyczące tego rodzaju zabiegów. 

Spis treści:

  • Na czym polega opryskiwanie na mole?
  • Oprysk na mole czy domowe sposoby?
  • Kiedy wykonać opryskiwanie na mole?

Jeżeli zauważyłeś w mieszkaniu niewielkie fruwające motylki, masz już poważny problem. Ponieważ najprawdopodobniej tymi owadami są mole: odzieżowe lub spożywcze. W dorosłej postaci są nieszkodliwe poza tym, że składają jaja, z których wylęgają się żarłoczne larwy. I to właśnie one powodują tak duże zniszczenia w mieszkaniu. Dlatego dowiedz się, jak skutecznie zwalczać mole za pomocą oprysku. 

Na czym polega opryskiwanie na mole?

Opryskiwanie na mole polega na aplikacji cieczy roboczej, której najważniejszym składnikiem jest specjalistyczny środek owadobójczy. Preparaty tego rodzaju charakteryzują się bardzo wysoką skutecznością, zwłaszcza wtedy, gdy stosowane są przez specjalistów z branży DDD.

Zabieg standardowo wykonujemy w każdym pomieszczeniu, w którym zauważono dorosłe mole lub ich larwy. Praktycznie zawsze jest to kuchnia lub pokój z szafą (w zależności od tego, który rodzaj szkodników został zidentyfikowany w mieszkaniu). Nasz technik za pomocą opryskiwacza dokładnie naniesie środek owadobójczy wewnątrz mebli oraz pod i za nimi. Opryska także ściany i sufit. Nawet jeśli na czas zabieg larwy ukryją się, zostaną zlikwidowane w wyniku kontaktu z intekscydem, gdy tylko zaczną żerować. 

Oprysk na mole czy domowe sposoby?

Jeżeli zastanawiasz się, czy przed zleceniem wykonania profesjonalnego oprysku na mole, nie spróbować najpierw domowych metod zwalczania moli, mamy dla Ciebie kilka faktów. Prawdopodobnie pomogą Ci one podjąć najlepszą decyzję:

  1. Domowe sposoby na mole w większości korzystają z substancji o działaniu odstraszającym. Nadają się więc co najwyżej w profilaktyce, ale nie usuną larw.
  2. Stosowanie różnych owadobójczych mikstur z Internetu może zniszczyć meble lub tkaniny. W skrajnych przypadkach może być też niebezpieczne dla Ciebie oraz innych domowników.
  3. Dokładne umycie wnętrz szafek, chociaż przydatne, nie usunie wszystkich larw, które często kryją się w łączeniach płyt i za meblami.
  4. Częste wietrzenie, czy nawet wystawianie na działanie niskich temperatur wnętrz szaf i półek z ubraniami utrudnia larwom życie, ale nie zneutralizuje ich.
  5. Teraz opryskiwanie na mole oferujemy w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Kiedy wykonać opryskiwanie na mole?

Oprysk na mole, zarówno te spożywcze, jak i odzieżowe, należy wykonać niezwłocznie po odkryciu śladów obecności tych insektów. A po czym poznać, że w mieszkaniu są mole? Spożywczych szukaj w kuchennych szafkach, zwłaszcza w bakaliach i sypkich produktach, które najlepiej wysypać na talerz cienką warstwą, aby przeprowadzić szczegółową kontrolę zawartości. Larw moli odzieżowych szukaj w szafach i szufladach z odzieżą. 

O obecności moli w mieszkaniu świadczą również:

  • przędza w opakowaniach żywności, którą wytwarzają żerujące larwy,
  • otwory wygryzione w ubraniach, szczególnie z naturalnych materiałów, obiciach mebli, dywanach itp,
  • niewielkie, żółtawe robaczki z ciemniejszymi główkami wewnątrz mebli – to właśnie larwy moli,
  • fruwające, małe motylki – to mole w dorosłej postaci, które żyją tylko po to, aby złożyć jaja, z których wylęgną się larwy. 

Jeżeli zauważyłeś którykolwiek z wymienionych powyżej objawów obecności moli, powinieneś do razu rozpocząć ich zwalczanie. Ponieważ zwykle szkodniki te rozmnażają się szybko, a liczba osobników wzrasta wykładniczo.