Opryskiwanie na gryzki to skuteczna metoda dezynsekcji. Jej efekty zauważalne są natychmiast i utrzymują się nawet do kilku tygodni po wykonaniu zabiegu. Sprawdź, kiedy zastosować opryskiwanie na gryzki i poznaj fakty, dotyczące tego zabiegu DDD.
Spis treści:
- Jak wygląda opryskiwanie na gryzki?
- Zalety opryskiwania na gryzki
- Kiedy i gdzie stosujemy tę metodę dezynsekcji?
Niewielkich rozmiarów gryzki należy tępić tak samo skutecznie, jak inne szkodniki, chociażby dlatego, że ich obecność stwarza ryzyko wystąpienia alergii u najmłodszych dzieci. Niestety, domowe sposoby na te insekty zwykle się nie sprawdzają. Dlatego znacznie lepiej od razu zastosować profesjonalne opryskiwanie na gryzki. Dowiedz się więcej na ten temat.
Jak wygląda opryskiwanie na gryzki?
Opryskiwanie na gryzki wykonujemy przy użyciu specjalnych urządzeń. Pracują one pod wysokim lub niskim ciśnieniem, co umożliwia nam dotarcie nawet do ciasnych i głębokich szczelin oraz efektywne opryskiwanie wybranych powierzchni w pomieszczeniu.
Do zwalczania gryzków stosujemy dedykowane środki owadobójcze o działaniu kontaktowo-żołądkowym. Bezpośrednio przed zabiegiem technik przygotowuje ciecz roboczą, którą następnie aplikuje w postaci oprysku. Ciecz robocza wysycha, tworząc kapsułki z inteksycydem. Przywierają one do zabezpieczonych powierzchni, utrzymując się na nich nawet przez kilkanaście dni od wykonania zabiegu. Gryzki zostają zlikwidowane w wyniku kontaktu z zawartością mikrokapsułek, do czego dochodzi w trakcie żerowania.
Zalety opryskiwania na gryzki
Opryskiwanie to bardzo popularna metoda dezynsekcji. A to dlatego, że posiada liczne zalety, do których należą:
- możliwość punktowej aplikacji cieczy roboczej,
- brak konieczności zamgławiania całego pomieszczenia,
- skuteczne zabezpieczenie również chłonnych powierzchni, a nawet tkanin,
- szybkość wykonania zabiegu,
- znikomy wpływ na wilgotność w pomieszczeniu.
Kiedy i gdzie stosujemy tę metodę dezynsekcji?
Warto pamiętać, że najbardziej efektywną metodą zwalczania gryzków z pewnością jest zamgławianie ULV. Ale są sytuacje, w których zastosować możemy wyłącznie oprysk na gryzki. Tak dzieje się na przykład wtedy, gdy nie możemy rozprowadzić cieczy roboczej w całym pomieszczeniu w obawie przed zwiększeniem wilgotności. Poza tym opryskiwanie na gryzki pozwala skuteczniej spenetrować także trudno dostępne miejsca, pęknięcia, szczelin i inne zakamarki.
Zabieg ten wręcz idealnie nadaje się do stosowania na chłonnych powierzchniach. Chodzi o stare tynki, pokryte wieloma warstwami farby ściany czy miękkie materiały, ale również rozeschnięte parkiety itp. Właśnie z tych powodów opryskiwanie na gryzki często wykonujemy w starszym budownictwie i to zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i obiektach noclegowych czy użytkowych.
Warto wiedzieć, że skuteczność tej metody dezynsekcji w olbrzymim stopniu zależy od umiejętności i doświadczenia technika, który musi przecież nanieść intekscydy w te miejsca, w których gryzki będą żerowały. Jeżeli chcesz szybko pozbyć się insektów, skorzystaj z pomocy naszych pracowników, którzy profesjonalną dezynsekcją zajmują się już od kilkunastu lat.