Opryskiwanie na pchły to popularna metoda dezynsekcji, którą zastosować można praktycznie w każdym pomieszczeniu. Ale to oczywiście nie jedyna zaleta tego sposobu zwalczania insektów. Dowiedz się więcej o oprysku na pchły.

Spis treści:

  • W jaki sposób wykonuje się opryskiwanie na pchły?
  • Oprysk przeciw pchłom – dlaczego warto?
  • Jak skutecznie wytępić pchły?

Pchły, które najczęściej do mieszkania przynoszą nasi czworonożni domownicy, zagrażają również ludziom. Co prawda nie zamieszkają w naszych włosach, ale za to okazjonalnie mogą nas ugryźć. A trzeba też wiedzieć, że w sprzyjających warunkach pasożyty te szybko się rozmnażają. Dlatego dowiedz się, jak skutecznie można zwalczać pchły za pomocą opryskiwania?  

W jaki sposób wykonuje się opryskiwanie na pchły?

Do opryskiwania na pchły stosujemy specjalne insektycydy o działaniu kontaktowo-żołądkowym. Środki te zawierają substancje przebadane w laboratoriach, a same preparaty dostępne są wyłącznie dla profesjonalistów. Ich skuteczność jest o wiele większa, niż preparatów dostępnych w sklepach gospodarczych.

Na początku zabiegu technik sporządza ciecz roboczą, w której w odpowiednim stężeniu znajdują się środki owadobójcze. Następnie za pomocą opryskiwacza nanosi inteksycyd na wybrane miejsca pomieszczenia lub przedmioty. Wysychając, ciecz tworzy mikrokapsułki, które utrzymują się na powierzchniach nawet przez kilka tygodni i aktywnie zwalczają żerujące pchły.

Oprysk przeciw pchłom – dlaczego warto?

Zastosowanie oprysku przeciw pchłom ma wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwia punktową aplikację środka owadobójczego, co okazuje się bardzo wygodne, kiedy z dowolnych powodów nie można wykonać zamgławiania całego pomieszczenia. Poza tym dzięki opryskiwaniu możemy skutecznie zabezpieczyć także chłonne powierzchnie,  a nawet tkaniny. 

Zastosowanie opryskiwaczy wysokociśnieniowych ułatwia aplikację cieczy roboczej w ciasne szczeliny i inne, trudno dostępne miejsca. Natomiast wykorzystanie opryskiwaczy niskociśnieniowych umożliwia efektywne pokrycie dowolnych powierzchni inteksycydem w relatywnie krótkim czasie. A na dodatek aktualnie opryskiwanie na pchły oferujemy w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Jak skutecznie wytępić pchły?

Podstawą skutecznego wytępienia pcheł jest odpchlenie zwierzęcia, które przyniosło je do mieszkania. W ten sposób nie tylko pozbędziemy się źródła pasożytów, ale przede wszystkim ulżymy czworonożnemu domownikowi. Jego legowisko należy gruntownie wyprać w możliwie najwyższej temperaturze. Ale to dopiero początek zwalczania pcheł. 

Kluczem do sukcesu jest zastosowanie skutecznego środka owadobójczego. Pamiętaj, że celem nie jest odstraszenie pasożytów, ale ich likwidacja. Preparaty o działaniu odstraszającym można stosować w celach profilaktycznych. Kiedy pasożyty znajdą się już w mieszkaniu, należy je po prostu wytępić. Najwygodniej i w konsekwencji najtaniej jest zrobić to za pomocą profesjonalnych metod dezynsekcji, na przykład opryskiwania na pchły. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, aby ustalić termin wizyty technika.