Wiele osób zaskakuje fakt, że do skutecznego zwalczania niewielkich srebrzyków należy użyć profesjonalnych metod dezynsekcji. Jeżeli i Ty chcesz szybko rozwiązać problem obecności tych insektów, dowiedz się więcej o opryskiwaniu na rybiki cukrowe.

Spis treści:

  • O co chodzi w opryskiwaniu na rybiki cukrowe?
  • Dlaczego rybiki warto zwalczać opryskiem?
  • Kiedy zlecić oprysk na rybika cukrowego?

Rybiki cukrowe nie stwarzają praktycznie żadnego zagrożenia dla ludzi oraz zwierząt. Odżywiają się resztkami artykułów spożywczych i materią organiczną, nie pogardzą też celulozą. Jednak ich widok u wielu ludzi budzi słuszną odrazę. Na szczęście można te insekty skutecznie zwalczać. Dowiedz się więcej o opryskiwaniu na rybiki cukrowe. 

O co chodzi w opryskiwaniu na rybiki cukrowe?

Opryskiwanie na rybiki cukrowe polega na naniesieniu cieczy roboczej w te miejsca w pomieszczeniach, w których pojawią się żerujące insekty. Ciecz robocza zawiera insektycyd, który po aplikacji zostaje zamknięty w mikrokapsułkach tak małych, że można je zobaczyć dopiero pod mikroskopem. Te kapsułki trwale przylegają do opryskanych powierzchni i utrzymują się na nich nawet przez kilka tygodni od wykonania zabiegu. Żerujące rybiki mimowolnie rozrywają kapsułki i wchodzą w kontakt ze środkiem owadobójczym, w wyniku czego zostają zneutralizowane. 

W praktyce największy wpływ na skuteczność opryskiwania ma zastosowanie odpowiedniego środka owadobójczego oraz dokładność jego aplikacji. Dlatego korzystamy wyłącznie z profesjonalnych inteksycydów dostępnych tylko dla specjalistów. Nasi technicy wykonali już tysiące zabiegów opryskiwania, dzięki czemu mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem. To wszystko sprawia, że opryskiwanie na rybiki od Dezpro jest wyjątkowo skuteczne. 

Dlaczego rybiki warto zwalczać opryskiem?

Oprysk na rybiki stosujemy rzadziej, niż zamgławianie, ale jest to druga pod względem popularności metoda dezynsekcji. Posiada ona bowiem zauważalne dla Klienta korzyści. Oto niektóre z nich:

– precyzja wykonania – oprysk stosujemy punktowo, bez konieczności aplikacji środka owadobójczego w całej kubaturze pomieszczenia,

– możliwość dotarcia też w wyjątkowo trudno dostępne miejsca – dzięki zastosowaniu opryskiwaczy wysokociśnieniowych,

– szybkość wykonania zabiegu – zależna oczywiście od wielkości pomieszczeń,

– niewielki wpływ na wilgotność w pomieszczeniu, co czasem ma kluczowe znaczenie podczas wyboru metody dezynsekcji,

– możliwość skutecznego zabezpieczenia również porowatych i chłonnych powierzchni,

– atrakcyjna cena opryskiwania na rybiki w Dezpro.

Kiedy zlecić oprysk na rybika cukrowego?

Rybiki cukrowe rozmnażają się powoli, więc niespodziewana inwazja tych insektów raczej nam nie grozi. Ale z drugiej strony są bardzo płochliwe i żerują pod osłoną ciemności, dlatego o ich obecności w mieszkaniu możesz dowiedzieć się bardzo późno. Z tych powodów opryskiwanie na rybika cukrowego warto wykonać zaraz po zauważeniu insektów.

Pamiętaj, że tylko zastosowanie profesjonalnej metody dezynsekcji daje Ci gwarancję usunięcia rybików z kuchni, łazienki i innych pomieszczeń, w których mogą żerować insekty. W praktyce domowe sposoby ich zwalczania często okazują się nieskuteczne, a generują niemałe przecież koszty. Dlatego taniej wychodzi skorzystanie z usług profesjonalnej firmy DDD.