Do zwalczania szubaków należy stosować wyłącznie skuteczne środki owadobójcze o możliwie najdłuższym okresie działania. Larwy tych owadów mogą bowiem w niesprzyjających warunkach rosnąć bardzo powoli, cały czas żerując. Jedną ze skuteczniejszych metod zwalczania tych insektów jest opryskiwanie na szubaki. 

Spis treści:

  • Opryskiwanie na szubaki – czy można je wykonać samemu?
  • Co zyskasz, dzięki profesjonalnemu opryskowi na szubaki?
  • Domowe i profesjonalne zwalczanie szubaków – różnice

Larwy szubaków żerują w wielu miejscach. Zjadają i zanieczyszczają artykuły spożywcze, nasiona zbóż, karmy dla zwierząt. Niszczą tkaniny, zwłaszcza te naturalne oraz prawdziwe futra, skóry i kożuchy. Dorastają do zaledwie 1 cm, więc łatwo znajdują bezpieczne kryjówki. Ale szubaki i ich larwy można również skutecznie zwalczać np. za pomocą opryskiwania. Dowiedz się więcej o tej metodzie dezynsekcji. 

Opryskiwanie na szubaki – czy można je wykonać samemu?

Jeżeli zastanawiasz się, czy możesz samemu wykonać opryskiwanie na szubaki, mamy dla Ciebie odpowiedź: owszem, ale ten zabieg nigdy nie będzie tak skuteczny, jak wtedy, gdy wykona go nasz technik. Dlaczego? Sekret tkwi w najważniejszym składniku cieczy roboczej. 

W profesjonalnym opryskiwaniu wykorzystujemy preparaty o działaniu kontaktowo-żołądkowym opracowane specjalnie z myślą o profesjonalnych zastosowaniach. Od popularnych preparatów owadobójczych odróżnia je nie tylko skuteczność neutralizacji insektów, lecz przede wszystkim zdolność do tworzenia tzw. mikrokapsułek, które utrzymują się na różnych powierzchniach nawet przez kilka tygodni. We wnętrzach mikrokapsułek znajduje się inteksycyd, który cały czas neutralizuje żerujące larwy oraz dorosłe szubaki.

Co zyskasz, dzięki profesjonalnemu opryskowi na szubaki?

Zastosowanie profesjonalnych środków owadobójczych podczas opryskiwania na szubaki zapewnia:

  • wysoką, dowiedzioną w licznych badaniach laboratoryjnych, skuteczność zwalczania insektów, 
  • możliwość wykonania zabiegu punktowo, bez rozpylania cieczy roboczej w całym pomieszczeniu,
  • bardzo dobre zabezpieczenie również chłonnych powierzchni oraz materiałów,
  • relatywnie krótki czas wykonania zabiegu,
  • aktywną ochronę przed insektami, która trwa nawet przez kilkanaście dni po wizycie technika. 

Domowe i profesjonalne zwalczanie szubaków – różnice

Rozumiesz zatem, że w kluczem do uzyskania tak wysokiej skuteczności zwalczania szubaków, jest wybór odpowiedniego środka do dezynsekcji. Ważny jest również sposób jego aplikacji. Dlatego w zależności od potrzeb w trakcie opryskiwania stosujemy opryskiwacze nisko- lub wysoko ciśnieniowe. 

Domowe metody zwalczania szubaków najczęściej bazują na substancjach odstraszających oraz mechanicznym usuwaniu larw i dorosłych insektów np. poprzez odkurzanie wnętrz szafek. Gruntowne porządki oczywiście ułatwiają wytępienie szkodników, ale nigdy nie usuną całej populacji. Natomiast profesjonalne opryskiwanie za pomocą mikrokapsułek zabezpieczy pomieszczenia także przed tymi szubakami i ich larwami, które przetrwały zabieg ukryciu.