Pluskwy pod materacem to podczas odpluskwiania częsty widok, który świadczy o tym, że insektów w mieszkaniu jest już dużo. Zawsze jednak możemy te pasożyty skutecznie zlikwidować. Dowiedz się o zagrożeniach, które stwarzają pluskwy pod materacem i sprawdź, jak się ich pozbyć?  

W tym artykule:

  • Pluskwy pod materacem – skąd się biorą?
  • Jak sprawdzić, czy w domu są pluskwy?
  • Pluskwy w łóżku  – zagrożenia
  • Pluskwy pod materacem – jak się pozbyć?

Pluskwy w łóżku to poważny problem. Tym bardziej, że łatwo przegapić obecność pierwszych osobników. A one szybko się rozmnażają, dlatego klienci wzywają nas wtedy, kiedy pasożytów jest już całkiem sporo. Na szczęście profesjonalne odpluskwianie zawsze okazuje się skuteczne, chociaż nie należy z nim zwlekać. Dowiedz się więcej o pluskwach w łóżku i ich usuwaniu.

Pluskwy pod materacem – skąd się biorą?

Pluskwy pod materacem biorą się z brudu – takie stwierdzenie to oczywisty fake. Po pierwsze, nie występują w przyrodzie insekty, które powstają z brudu, a po drugie pluskwy mogą żyć i rozmnażać się nawet w sterylnych warunkach. Żywią się bowiem wyłącznie krwią ssaków, a regularny dostęp do niej jest wszystkim, czego potrzebują, aby przetrwać 

Pluskwy w łóżku zagnieżdżają się właśnie z tego powodu. Instynkt nakazuje im ukrywać się w bezpośredniej bliskości żywiciela. Pasożyty te żerują tylko nocą, akurat wtedy, gdy żywiciel spoczywa właśnie na łóżku. Do mieszkań pluskwy najczęściej przynosimy sami. Wystarczy bowiem nocleg w zapluskwionym pokoju hotelowym albo nawet tylko podróż w pociągu czy autobusie opanowanym przez pluskwy, aby pojedyncze osobniki dostały się do naszego bagażu. W ekstremalnych sytuacjach insekty mogą przechodzić do naszego mieszkania od sąsiada.    

Jak sprawdzić, czy w domu są pluskwy? 

Klienci często pytają nas, jaki zapach mają pluskwy, chcąc w ten sposób określić, czy w domu są pluskwy? Pasożyty te wydzielają słaby zapach gnijących malin. Ale wyraźnie wyczuwalny on jest w pomieszczeniu dopiero wtedy, gdy pasożytów jest już naprawdę sporo. 

Znacznie wcześniej pojawiają się na ciałach domowników charakterystyczne ślady po ugryzieniach pluskiew. I zwykle właśnie wtedy nasi klienci rozpoczynają poszukiwania pasożytów. A szukać należy oczywiście w łóżku: w konstrukcji mebla, w zagłówku. Oczywiście znaleźć można też pluskwy pod materacem. 

Pluskwy w łóżku  – zagrożenia

Udowodniono, że pluskwy nie przenoszą żadnych chorób oraz bakterii. To jednak nie znaczy, że ich ugryzienia są zupełnie obojętne dla ludzkiego zdrowia. Niektóre osoby mogą zauważyć reakcję alergiczną po ugryzieniu pluskwy, natomiast większość będzie odczuwała swędzenie i pieczenie pogryzionych miejsc. 

Poza tym obecność robactwa, które pod osłoną nocy wypija krew żywiciela, jest po prostu odrażająca. Dlatego dla branży hotelarskiej pasożyty te są chyba najgroźniejszym niebezpieczeństwem. Zresztą, czy położyłbyś się do zapluskwionego łóżka wiedząc, że cena odpluskwiania w Warszawie – Dezpro jest teraz aż tak atrakcyjna?

Pluskwy pod materacem – jak się pozbyć?

Jeśli już znalazłeś pluskwy pod materacem, albo nawet podejrzewasz, że możesz mieć problem z tymi pasożytami, nie zwlekaj z działaniem. Im wcześniej rozpoczniesz tępienie pluskiew, tym szybciej osiągniesz sukces. Zapamiętaj jednak, że domowe metody na pluskwy w rzeczywistości wcale nie są tak skuteczne, jak to niektórzy w Internecie opisują. Wielu naszych klientów mówi wprost, że po prostu szkoda czasu nie czasu i pieniędzy. 

Lepiej od razu wykonać profesjonalne odpluskwianie, dzięki któremu możesz pozbyć się pluskiew z materaca, łóżka oraz całego mieszkania. Najczęściej stosujemy zamgławianie ULV na pluskwy. Zabieg należy wykonać dwukrotnie w ciągu dwóch lub trzech tygodni, aby zyskać 100% skuteczności oraz satysfakcji. Pamiętaj, że dzięki odpluskwianiu od Dezpro nie będziesz musiał wyrzucać swojego materaca ani łóżka. Sprawdź naszą ofertę.