Pchła ludzka to zagrożenie dla człowieka i powoduje duże problemy z reakcjami skórnymi, co związane jest z przenoszeniem dużej ilości drobnoustrojów, które mogą być przyczyną pojawienia się wielu groźnych chorób. Należy do nich między innymi zakażenie gronkowcem złocistym. Nierzadko nosiciele bakterii nie wykazują żadnych symptomów, w niektórych przypadkach może dojść do zakażenia układu oddechowego i ropnych zakażeń skóry.

Kolejnym problem, który wiąże się z ukąszeniem pchły ludzkiej jest dipylidoza, czyli schorzenie, które jest wywoływane przez tasiemca. Pchła ludzka to jego żywiciel pośredni. Ukąszenie pcheł ludzkich może doprowadzić do tularemii, które objawiają się gorączką, bólami mięśniowymi, biegunką i wymiotami. Do chorób, jakie mogą pojawić się w przypadku ukąszenia pcheł ludzkich zalicza się również choroba kociego pazura i tyfus plamisty.

Domowe sposoby na ugryzienie pchły ludzkiej

Poznaj najbardziej skuteczne sposoby na domowe złagodzenie ukąszenia przez pchły ludzkie. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z sody oczyszczonej. W tym celu należy wymieszać łyżeczkę sody oczyszczonej z kroplami wody. Wytworzona pasta pozwala na łatwe umieszczenie w miejscu ukąszenia. Następnie należy pozostawić specyfik przez około 20 minut. W ten sposób możliwe jest zniwelowanie uciążliwego swędzenia. Kolejnym sposobem na poczucie natychmiastowej ulgi jest wykorzystanie skórki z cytryny. Należy ją zagotować w wodzie, a ostudzony napar przy pomocy wacika nanosić na miejsce ukąszenia. Oprócz tego świetnym sposobem, który możemy wykonać w domowym zaciszu będzie wykorzystanie octu jabłkowego. Należy wymieszać jedną łyżkę octu z dwiema łyżkami wody. Następnie konieczne jest odstawienie roztworu na kilka godzin, a później z łatwością możemy przyłożyć go za pomocą gazika do rany.

W jaki sposób uniknąć namnażania się pcheł w domu?

Przede wszystkim wskazana jest dbałość o czystość i porządek. Należy często wykonywać podstawowe elementy utrzymania czystości, w tym koniecznie warto zwracać uwagę na odkurzanie. Dzięki temu możesz liczyć nie tylko na usunięcie dorosłych pcheł, ale również larw i jajeczek, które mogą pozostawać na przykład na dywanie czy innych częściach wyposażenia lokalu.

Po odkurzaniu należy pełne worki zawinąć w folię i bardzo szybko wyrzucić do śmietnika. Dobrym sposobem będzie również wykorzystanie środka owadobójczego. Oprócz tego konieczne jest systematyczne czyszczenie trudno dostępnych zakamarków mieszkania. Sugerowanym rozwiązaniem będzie wykorzystanie odkurzacza z parą wodną lub stosowania produktów biobójczych w celu wyczyszczenia dywanów, chodników lub wykładziny.

Sprawdzonym rozwiązaniem będzie dodanie do środków czystości kilku kropel olejków eterycznych. Olejki eteryczne takie jak produkty z cytrusów, drzewa herbacianego, geraniowego, lawendowego, goździkowego i manuka to idealne rozwiązanie, które skutecznie będzie odstraszać pchły. W przypadku obaw o inwazję pcheł ludzkich należy pozbyć się starych nieprzydatnych mebli i zniszczonego sprzętu. W ten sposób zlikwidujemy w często użytkowanych pomieszczeniach potencjalne schronienie dla pcheł. Dodatkową wskazówką dla osób, które obawiają się pcheł ludzkich w swoim mieszkaniu jest częste wietrzenie mieszkania i jego ekspozycja na promienie słoneczne.

Nie możesz lub nie chcesz poradzić sobie z pchłami samodzielnie? Skontaktuj się z nami, a niezwłocznie zajmiemy się wszystkim, co niezbędne do zlikwidowania inwazji tych niewielkich i zagrażających człowiekowi istot.