Pojawienie się gryzków w mieszkaniu powszechnie uważa się za objaw zbyt wysokiej wilgotności w pomieszczeniach. Przyjęło się również twierdzenie, że insekty te w gruncie rzeczy są zupełnie nieszkodliwe. Okazuje się jednak, że są powody dla których należy je bezwzględnie zwalczać. Sprawdź szczegóły zamgławiania na gryzki.

Spis treści:

  • Zamgławianie na gryzki – co to jest?
  • Kiedy i dlaczego opłaca się wykonać ten zabieg?
  • Od czego zależy skuteczność zamgławiania na gryzki?

Udowodniono już związek pomiędzy obecnością gryzków w wypełnieniu dziecięcych materacyków, a wystąpieniem objawów alergii i astmy u maluchów. W tym kontekście skuteczne zwalczanie gryzków nabiera szczególnego znaczenia. Jedną z najskuteczniejszych metod dezynsekcji okazuje się zamgławianie ULV na gryzki.

Zamgławianie na gryzki – co to jest?

Zamgławianie na gryzki to standardowy zabieg dezynsekcji. Polega na rozprowadzeniu w pomieszczeniu tzw. zimnej mgły, wytworzonej przez zamgławiacz ULV z cieczy roboczej, w której znajduje się specjalny preparat owadobójczy. Aplikacja zimnej mgły umożliwia dotarcie również w ciasne szczeliny i inne zakamarki, co oczywiście zwiększa skuteczność zabiegu. 

Gdy ciecz robocza odparowuje, tworzy strukturę złożoną z mikrokapsułek. Każda zawiera środek owadobójczy, który niszczy żerujące gryzki. Kapsułki utrzymują się na powierzchniach nawet przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu, dlatego aktywna ochrona po zamgławianiu ULV ma charakter długotrwały. Dla osiągnięcia maksymalnej skuteczności zabiegu konieczne jest jednak przygotowanie mieszkania do zastosowania tej metody dezynsekcji. 

Kiedy i dlaczego opłaca się wykonać ten zabieg?

Zamgławianie na gryzki można wykonać praktycznie w każdym wnętrzu. Najczęściej pracujemy w mieszkaniach prywatnych oraz hotelach, pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych. Tę metodę dezynsekcji warto wykonać zwłaszcza wtedy, gdy:

  • zależy nam na wysokiej skuteczności już jednokrotnego zabiegu,
  • oczekujemy kompleksowego zabezpieczenia całego pomieszczenia,
  • istotny jest dla nas możliwie najkrótszy czas wykonywania zabiegu,
  • liczymy na aktywną ochronę przed insektami w ciągu nawet kilku tygodni po zabiegu,
  • chcielibyśmy skorzystać z atrakcyjnej ceny zamgławiania na gryzki w Dezpro.

Od czego zależy skuteczność zamgławiania na gryzki?

Warto sobie uświadomić, że skuteczność zamgławiania na gryzki, choć standardowo wysoka, może być dodatkowo zwiększona, jeżeli odpowiednio przygotujemy mieszkanie do tego zabiegu. O tym, jak to zrobić przeczytasz na podstronach naszego serwisu. 

Oprócz przygotowań duże znaczenie ma przede wszystkim zastosowanie profesjonalnego preparatu owadobójczego. To skuteczne środki o działaniu kontaktowo-żołądkowym. Do ich prawidłowej aplikacji niezbędny jest oczywiście specjalistyczny sprzęt, czyli odpowiednio wydajny model zamgławiacza ULV. Ale nawet to wszystko nie zapewniłoby zamgławianiu na gryzki oczekiwanej skuteczności, gdyby nie wiedza i doświadczenie technika wykonującego zabieg. Nasi operatorzy wykonali już tysiące takich i podobnych akcji dezynsekcyjnych, więc możesz polegać na ich profesjonalizmie.