Zamgławianie na pchły to zabieg, który szybko rozwiązuje problem obecności tych pasożytów w mieszkaniu. Sprawdź, dlaczego ta metoda dezynsekcji jest aż tak skuteczna. Poznaj korzyści, które zyskasz, zlecając wykonanie zamgławiania na pchły.

Spis treści:

  • Zamgławianie na pchły – jak wygląda ten zabieg?
  • 5 głównych korzyści zamgławiania na pchły
  • Dlaczego zamgławianie na pchły jest tak skuteczne?

To prawda, że pchła ludzka obecnie jest w Polsce spotykana wyjątkowo rzadko. Ale nie zmienia to faktu, że inne gatunki tych insektów też mogą gryźć ludzi. To oznacza, że nawet insekty, które do mieszkania przyniósł Twój pies czy kot stanowią zagrożenie. Dlatego dowiedz się, jak skutecznie zwalcza się pchły za pomocą zamgławiania ULV?

Zamgławianie na pchły – jak wygląda ten zabieg?

Do przeprowadzenia tego zabiegu konieczne jest zastosowanie profesjonalnego zamgławiacza ULV. To urządzenie zamienia ciecz roboczą, zawierającą inteksycyd, na miniaturowe kropelki, które następnie wydmuchiwane są w postaci tzw. zimnej mgły. Technik omiata pomieszczenie oraz całe jego wyposażenie podmuchem z zamgławiacza, co powoduje, że na powierzchniach osiada ciecz robocza. Na koniec zabiegu zamgławianie jest całe pomieszczenie, aby wzmocnić efekt dezynsekcji. 

Ciecz robocza wysycha, tworząc strukturę złożoną z mikrokapsułek, które likwidują insekty w wyniku bezpośredniego kontaktu. Mikrokapsułki utrzymują się na powierzchniach nawet przez klika tygodni, o ile nie zostaną mechanicznie usunięte. Z tego powodu odradzamy sprzątanie, a zwłaszcza mycie podłóg i mebli po zabiegu tak długo, jak to możliwe. Wyjątkiem są powierzchnie, które mogą mieć bezpośredni kontakt z pożywieniem, akcesoria kuchenne, toaletowe oraz dla zwierząt, ponieważ te miejsca i przedmioty należy umyć przed pierwszym użyciem.

5 głównych korzyści zamgławiania na pchły

Zamgławianie ULV jest jedną z najczęściej wykonywanych metod zwalczania pcheł. A to dlatego, że: 

  1. Umożliwia wykonanie zabiegu nawet w większym pomieszczeniu (kilkanaście m2) w relatywnie krótkim czasie.
  2. Pozwala dokładnie rozprowadzić ciecz roboczą również w trudno dostępne miejsca i szczeliny.
  3. Zapewnia długotrwałą ochronę przed pchłami.
  4. Jest zupełnie bezpieczne dla ludzi i domowych zwierząt.
  5. Zamgławianie na pchły oferujemy w Dezpro w atrakcyjnej cenie.

Dlaczego zamgławianie na pchły jest tak skuteczne?

Skuteczność zamgławiania wynika z kilku powodów. Po pierwsze stosujemy profesjonalne inteksycydy, których skuteczność została udowodniona w licznych badaniach laboratoryjnych. To środki, których nie kupisz w sklepie gospodarczym, ponieważ dostępne są tylko dla specjalistów. Poza tym sama technika rozprowadzania cieczy roboczej, czyli właśnie zamgławianie, umożliwia na aplikacje inteksycydu w te miejsca, w których szansa kontaktu z pchłami jest największa. Do tego oczywiście potrzebna jest wiedza i doświadczenie technika, i to również są te aspekty, które bezpośrednio wpływają na skuteczność zamgławiania na pchły. 

Pamiętaj również o tym, żeby po zabiegu koniecznie poddać odpchleniu domowe zwierzęta. W przeciwnym wypadku problem bardzo szybko powróci. Najwygodniej będzie zaplanować wizytę u weterynarza podczas wykonywania zamgławiania na pchły, ponieważ i tak nie możesz podczas zabiegu przebywać w mieszkaniu. Naturalnie nie mogą w nim wtedy przebywać również zwierzęta domowe.