Zamgławianie na rybiki jest prawdopodobnie najpopularniejszą metodą zwalczania tych niewielkich insektów. Wykonanie tego zabiegu zapewnia wiele korzyści, ale wymaga odpowiednich przygotowań i właściwej techniki. Dlatego dowiedz się więcej o zamgławianiu ULV na rybiki.

Spis treści:

  • Zamgławianie na rybiki – na czym polega ten zabieg?
  • 6 korzyści z zamgławiania ULV
  • Zamgławianie na rybiki – fakty, o których nie wiesz

Widok uciekających spod stóp rybików może wystraszyć. Oprócz tego insekty mogą zacząć żerować na Twoich dokumentach lub zbiorach bibliotecznych. Rybiki żyją długo i doskonale się ukrywają, dlatego łatwo przegapić pierwsze osobniki. Jeżeli chcesz mieć pewność, że usuniesz wszystkie szkodniki już za pomocą jednego zabiegu, wybierz zamgławianie ULV na rybiki.

Zamgławianie na rybiki – na czym polega ten zabieg?

Zamgławianie na rybiki wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia, które zamienia ciecz roboczą na miniaturowe kropelki. Zamgławiacz ULV wydmuchuje wytworzoną zimną mgłę, która osiada na powierzchniach. Na początku zabiegu technik zamgławia ściany, potem meble i wyposażenie, podłogę, a na końcu rozpyla mgłę w całej kubaturze pomieszczenia.

Miniaturowe kropelki opadają, dokładnie pokrywając wszystkie powierzchnie oraz penetrując szczeliny i zakamarki. Następnie ciecz robocza wysycha, zamieniając się w mikrokapsułki ze środkiem owadobójczym. Utrzymują się one na powierzchniach nawet przez klika tygodni od wykonania zabiegu. Podczas żerowania rybiki cukrowe rozrywają mikrokapsułki, a zawarty w nich inteksycyd przywiera do ciał insektów i w efekcie likwiduje szkodniki. 

6 korzyści z zamgławiania ULV

Oto sześć najważniejszych naszym zdaniem korzyści z zamgławiania ULV na rybiki cukrowe:

1. Zabieg można wykonać praktycznie w każdym pomieszczeniu, bez względu na jego kształt, przeznaczenie czy wyposażenie.

2. Zimna mgła posiada doskonałe właściwości penetrujące, dzięki czemu dociera też w szczeliny i inne trudno dostępne miejsca.

3. Zamgławianie ULV działa natychmiast i zapewnia nawet kilkunastodniową aktywną ochronę przed rybikami cukrowymi.

4. Podczas zabiegu stosujemy wyłącznie atestowane środki owadobójcze, o laboratoryjnie potwierdzonej skuteczności.

5. Ta metoda dezynsekcji jest bezpieczna dla domowników oraz domowych zwierząt.

6. Teraz zamgławianie ULV na rybiki dostępne jest w Dezpro w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Zamgławianie na rybiki – fakty, o których nie wiesz

Podczas zwalczania rybików metodą zamgławienia w mieszkaniu może przebywać wyłącznie nasz technik w specjalnym kombinezonie oraz masce z filtropochłaniaczami. Na czas zabiegu musisz więc opuścić pomieszczenia i zabrać ze sobą domowe zwierzęta. 

Duże znaczenie dla ogólnej skuteczności zabiegu ma odpowiednie przygotowanie mieszkania do zamgławiania. To zestaw prostych czynności, których wykonanie ułatwia i przyspiesza pracę technika, ale również potęguje owadobójczy efekt specjalistycznego preparatu do zwalczania insektów. O tym, jak przygotować mieszkanie do zamgławiania na rybiki, przeczytasz na podstronach naszego serwisu.

Bezpośrednio po zabiegu należy rozpocząć wietrzenie pomieszczeń, które trwać powinno nieprzerwanie przez co najmniej przez dwie godziny. Dopiero po tym czasie możesz wrócić do mieszkania. Wtedy w pierwszej kolejności umyj blaty i inne powierzchnie, które mogą mieć kontakt z żywnością. Szczegółowych informacji o tym, co należy robić po zamgławianiu, zawsze udziela nasz technik.