Zamgławianie na karaluchy i prusaki nie jest najczęściej stosowaną przez nas metodą. Ponieważ akurat te insekty zwykle można zwalczać znacznie wygodniej i szybciej za pomocą innych sposobów. Ale w niektórych przypadkach zamgławianie ULV pozostaje niezastąpione. Sprawdź, kiedy je przeprowadzić i dlaczego warto to zrobić?

Spis treści:

  • Na czym polega zamgławianie na karaluchy i prusaki?
  • Korzyści z zamgławiania ULV
  • Zwalczanie prusaków i karaluchów: kiedy zamgławianie?

Widok uciekających insektów w kuchni czy łazience może przestraszyć, a nawet obrzydzić. Jeżeli zauważy je klient lub gość, ocena lokalu natychmiast spadnie do najniższego możliwego poziomu. Ale karaluchy i prusaki należy zwalczać również z innych powodów. Dowiedz się, dlaczego warto to robić właśnie za pomocą zamgławiania ULV?

Na czym polega zamgławianie na karaluchy i prusaki?

Zamgławianie na karaluchy i prusaki polega na aplikacji środka owadobójczego na ściany oraz powierzchnie wyposażenia pomieszczeń przy pomocy miniaturowych kropelek cieczy roboczej. Tworzą one tzw. zimną mgłę, która charakteryzuje się doskonałymi właściwościami penetrującymi. Oznacza to, że opadając, kropelki docierają nawet do szczelin, zagłębień i innych trudno dostępnych miejsc. 

Z wysychających, miniaturowych kropel, tworzą się mikrokapsułki z zamkniętym wewnątrz aktywnym inteksycydem o działaniu kontaktowo-żołądkowym. Mikrokapsułki są tak małe, że dostrzec je można dopiero pod mikroskopem. Gęsto pokrywają praktycznie wszystkie powierzchnie wyposażenia pomieszczenia. Podczas żerowania insekty wchodzą w kontakt z środkiem owadobójczym zamkniętym w mikrokapsułkach i zostają zneutralizowane. 

Korzyści z zamgławiania ULV

Zamgławianie ULV w zwalczaniu prusaków i karaluchów zapewnia wiele korzyści. Oto najważniejsze z nich:

– wyjątkowo wysoka skuteczność zabiegu,

– dokładna penetracja trudno dostępnych miejsc, 

– krótki czas wykonania zabiegu nawet w pomieszczeniach o powierzchniach kilkunastu metrów kwadratowych, 

– atrakcyjna cena zamgławiania ULV w Dezpro,

– aktywna ochrona pomieszczeń do 35 dni po zabiegu,

Zwalczanie prusaków i karaluchów: kiedy zamgławianie?

Zamgławianie to jedna z najskuteczniejszych metod na zwalczanie karaluchów i prusaków. Dlatego z powodzeniem stosujemy ją zazwyczaj wtedy, gdy populacja insektów jest naprawdę duża. Zamgławianie wybieramy również do tępienia prusaków i karaluchów w pomieszczeniach, w którym mają one regularny dostęp do dużych ilości pożywienia (restauracje, bary, cukiernie itp).

Poza tym mikrokapsułki utrzymują się na powierzchniach nawet przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu. W tym czasie aktywnie zwalczają insekty, które mogły przywędrować z zewnątrz lub wylęgnąć się z jaj już po usunięciu kolonii, co zwykle następuje w ciągu pierwszych kilku dni od wizyty naszego technika. W praktyce zamgławianie na karaluchy i prusaki okazuje się więc wyjątkowo skuteczne w natychmiastowym zwalczaniu szkodników. A dodatkowo zabezpiecza pomieszczenia przed powrotem robactwa.