Larwy szubaków są niemalże wszystkożerne, dlatego powodują tak wiele zniszczeń w mieszkaniach. Ich amatorskie zwalczanie z reguły nie przynosi oczekiwanych efektów. Dlatego zaleca się wykonanie profesjonalnego zamgławiania na szubaki. Dowiedz się więcej na temat tej metody dezynsekcji. 

Spis treści:

  • Jak wykonać zamgławianie na szubaki?
  • Zamgławianie ULV na szubaki – zalety tej metody
  • Co jest istotne przy zamgławianiu na szubaki?

Szubaki w dorosłej postaci są nieszkodliwe, nie licząc oczywiście faktu, że składają jaja, z których wylęgają się larwy. Największym problemem podczas ich zwalczania jest stosunkowo wysoka odporność na domowe sposoby likwidacji oraz długie stadium larwalne, które trwać może nawet 18 miesięcy. W praktyce najskuteczniejszą metodą neutralizacji dorosłych osobników oraz larw jest właśnie zamgławianie ULV. 

Jak wykonać zamgławianie na szubaki?

Skutecznie zamgławianie ULV na szubaki może przeprowadzić wyłącznie profesjonalnie wyposażony pracownik firmy DDD. Zabieg wykonuje się bowiem przy użyciu specjalistycznego zamgławiacza, który zamienia ciecz roboczą ze środkiem owadobójczym na tzw. zimną mgłę. To właśnie tą mgłą “owiewa się” w trakcie zabiegu ściany, wyposażenie oraz sufit i podłogi pomieszczenia, a na końcu zamgławia je całe. 

Podczas wysychania ciecz robocza zmienia swoją strukturę na mikrokapsułki, które pokrywają dokładnie wszystkie zamgławione powierzchnie. Mikrokapsułki pozostają aktywne nawet przez kilka tygodni po zabiegu (o ile nie usuniesz ich np. podczas sprzątania). Każda zawiera dawkę inteksycydu, który likwiduje dorosłe szubaki oraz ich żerujące larwy. W ten sposób aktywną ochronę pomieszczeń osiągamy nawet przez kilkanaście dni od przeprowadzenia zabiegu.

Zamgławianie ULV na szubaki – zalety tej metody

Zamgławianie ULV to prawdopodobnie najpopularniejsza metoda zwalczania szubaków. Posiada wiele zalet, do których zaliczamy:

– bardzo wysoką skuteczność,

– możliwość aplikacji inteksycydu także w trudno dostępne miejsca,

– stosunkowo krótki czas wykonania zabiegu,

– możliwość wykonania praktycznie w każdym pomieszczeniu,

– bezpieczeństwo dla Klienta, domowników oraz zwierząt domowych,

– wyjątkowo atrakcyjną cenę zamgławiania ULV w Dezpro. 

Co jest istotne przy zamgławianiu na szubaki?

Na skuteczność zamgławiania na szubaki olbrzymi wpływ ma przygotowanie mieszkania do tego zabiegu. Chodzi głównie o zabezpieczenie niektórych elementów wyposażenia przed kontaktem z zimną mgłą. Ważne jest także ułatwienie technikowi dotarcia do wszystkich tych miejsc, w których kryć będą się larwy szubaka albo dorosłe osobniki. O tym, jak przygotować mieszkanie do zamgławiania na szubaki, przeczytasz na pozostałych podstronach naszego serwisu.  

Warto również pamiętać, że w trakcie zabiegu w mieszkaniu nie mogą przebywać osoby postronne, ani zwierzęta. Po zakończeniu pracy technika należy dokładnie wywietrzyć pomieszczenia. Trzeba również umyć ciepłą wodą z dodatkiem detergentu wszystkie te powierzchnie, które mogą mieć kontakt z żywnością. Akcesoria dla zwierząt, przybory kuchenne i toaletowe także trzeba umyć, jeśli nie zabezpieczyliśmy ich przed zabiegiem. Wszystkich szczegółowych informacji zawsze dostarcza nasz technik jeszcze przed rozpoczęciem prac.