Amatorskie sposoby na komary nie działają? Nie możesz sobie poradzić z owadami, które atakują Cię podczas letnich wieczorów? Chciałbyś wreszcie spokojne spać przy otwartym oknie w duszne noce? Rozwiązaniem dla Ciebie jest profesjonalne odkomarzanie.

W tym artykule:

Komary można zwalczać skutecznie, a efekty zabiegów tego rodzaju są długotrwałe. Jeżeli dodamy, że cena odkomarzania w DEZPRO zaczyna się już od 250 zł – oferta okazuje się wyjątkowo interesująca. Ale wiele osób zastanawia się, czy profesjonalne odkomarzanie rzeczywiście jest skuteczne. W tym wpisie odpowiadamy na to pytanie. Przeczytaj, by wiedzieć więcej.

Na czym polega odkomarzanie?

Profesjonalne odkomarzanie istotnie różni się od amatorskich sposobów walki z tymi owadami. Wszystkie te domowe pomysły mają w zasadzie jeden cel: odstraszanie brzęczących krwiopijców. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się rośliny odstraszające komary czy preparaty chemiczne, które mają działać na podobnej zasadzie. Problem jednak w tym, że zwykle okazuje się to za mało skuteczne.

Specjalistyczne zwalczanie komarów to zabiegi, które działają w inny sposób: eliminują zagrożenie. Preparaty stosowane podczas zamgławiania czy opryskiwania to środki biobójcze, które skutecznie redukują populację komarów. Właśnie dlatego profesjonalne odkomarzanie jest polecane nawet wtedy, gdy owadów jest wyjątkowo dużo.

Sposoby odkomarzania

Zwalczanie komarów w sposób profesjonalny realizowane jest na różne sposoby. Oczka wodne i inne zbiorniki można zabezpieczać preparatami, które likwidują larwy lub tworzą fizyczną barierę, której nie pokonają dorosłe osobniki. Ale najczęściej do odkomarzania stosuje się zabiegi zamgławiania oraz opryskiwania.

W zależności od wielkości terenu oraz porastającej go roślinności, preparat aplikuje się za pomocą zamgławiaczy termicznych, zamgławiaczy ULV lub opryskiwaczy ciśnieniowych. Pierwsze dwa rodzaje urządzeń zamieniają ciecz roboczą gęstą mgłę, która wyrzucana jest nawet na spore odległości. W ten sposób łatwo i szybko można spenetrować gęste zarośla, szpalery krzewów i drzew, albo rozprowadzić środek na dużych powierzchniach.

Podczas opryskiwania preparat biobójczy rozpylany jest w postaci nieco większych kropel. Dzięki temu można nim pokryć także chłonne powierzchnie lub zastosować środek punktowo. Jednakże niezależnie od zastosowanej metody odkomarzania, zauważalny wpływ na jej skuteczność ma dodatek do cieczy roboczej adiuwantu, który wydłuża działanie preparatu, dzięki zwiększeniu odporności na zmywanie.

Gdzie można wykonać odkomarzanie?

Profesjonalne odkomarzanie za pomocą zamgławiania czy oprysku stosowane może być praktycznie na wszystkich otwartych terenach takich, jak:

– parki, skwery,

– prywatne posesje,

– osiedla mieszkaniowe,

– obiekty rekreacyjne i sportowe,

– szkółki drzew i lasy,

– pola golfowe,

– miejsca planowanych imprez masowych.

Najczęściej jednak wykonujemy odkomarzanie wokół prywatnych domów naszych klientów. Okazuje się to szczególnie potrzebne zwłaszcza w przypadku działek położonych w sąsiedztwie stawów czy terenów podmokłych. Jednak niezależnie od lokalizacji ważne jest, aby zabieg wykonać na możliwie jak największej powierzchni. Dzięki temu szybko i tanio można zwalczyć nawet duże plagi komarów, w obliczu których amatorskie sposoby okazują się po prostu nieskuteczne.

Co wpływa na skuteczność zwalczania komarów?

Wielu z naszych Klientów pyta, jak odkomarzanie może być skuteczne przez dłuższy czas, skoro deszcz, obmywając rośliny, usuwa z nich przecież środek owadobójczy? W istocie, odkomarzanie jest skuteczne właśnie dlatego, że deszcz nie zmywa preparatu z roślin. Dzięki wspomnianemu już dodaniu adiuwantu, mikrokrople wytworzone przez zamgławiacz czy opryskiwacz trwale przylegają do liści. Zmyć może je wyłącznie duża i długotrwała ulewa. Przelotne opady, czy nawet takie o średniej intensywności, nie mają wpływu na skuteczność odkomarzania.

Co więcej, każda z wymienionych metod umożliwia aplikację środka biobójczego głęboko w szpalery roślinności oraz przede wszystkim na spodnie powierzchnie liści. To właśnie w tych miejscach chowają się komary podczas dnia. Naniesione tam miniaturowe krople wysychają, tworzą mikrokapsułki. W wyniku kontaktu z nimi owady giną. Ale kapsułki pozostają aktywne nawet przez 6 tygodni po wykonaniu zabiegu. W praktyce oznacza to, że dla skutecznej ochrony przed komarami na całe lato wystarczą Ci zaledwie dwa zabiegi profesjonalnego odkomarzania od DEZPRO.

Czy odkomarzanie jest bezpieczne?

Na bezpieczeństwo odkomarzania największy wpływ mają wiedza oraz doświadczenie przeprowadzającego je technika. Przeszkolony specjalista będzie potrafił zaproponować najbezpieczniejszą metodę w zależności od rodzaju roślinności na Twojej działce czy sąsiedztwa np. uli albo obecności innych owadów. Istotne są również terminy, a nawet godziny wykonania zabiegu, które ustala się z uwzględnieniem naturalnej aktywności innych zwierząt (np. pszczół).

Oczywiście do odkomarzania podobnie, jak do każdego innego zabiegu dezynsekcji, warto się odpowiednio przygotować. O tym, co należy zrobić przed i po zwalczaniu komarów, szczegółowo poinformuje Cię nasz konsultant na infolinii. Podczas rozmowy poznasz także dokładną cenę odkomarzania. Orientacyjnie podajemy, że odkomarzanie w Warszawie i okolicach terenu o powierzchni do 400 m2 to koszt zaledwie 250 zł. Dodatkowo w DEZPRO możesz zyskać rabat na zwalczanie komarów w wysokości aż 30%.