Zła wiadomość jest taka, że zwalczanie pluskiew nie zawsze się udaje. Ale dobra, że dokładnie wiemy, dlaczego tak się dzieje. Dzięki temu możesz uniknąć błędów, które popełnili przed Tobą inni Klienci. Oni nie zastanawiali się, czy odpluskwianie zawsze działa?

W tym artykule:

  1. Jak wygląda odpluskwianie?
  2. Dlaczego odpluskwianie nie działa?
  • Domowe sposoby na pluskwy
  • Jednokrotny zabieg odpluskwiania
  • Migracje insektów
  1. Odpluskwianie z gwarancją skuteczności

Pluskwy trudno wytępić, bo chowają się w zakamarkach, rzadko żerują, a nawet wtedy odżywiają się wyłącznie krwią. Na dodatek dorosła samica składa nawet do 500 jaj, a nowe pokolenie osiąga dojrzałość płciową nawet w ciągu jednego miesiąca. Te czynniki powodują, że kilka osobników niepostrzeżenie wywoła w Twoim mieszkaniu prawdziwą inwazję insektów. Dlatego skuteczne odpluskwianie powinieneś wykonać tak szybko, jak to możliwe.

Jak wygląda odpluskwianie?

Odpluskwianie to czynności, które mają na celu całkowite wyeliminowanie insektów. Metody, które nie oferują takich możliwości, możesz na starcie wykluczyć.

Profesjonalne odpluskwianie realizuje się najczęściej za pomocą opryskiwania lub zamgławiania ULV. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, lecz w gruncie rzeczy efekt jest bardzo podobny. Chodzi bowiem o to, aby na ścianach, suficie i podłodze pomieszczenia, a także na powierzchniach mebli i wyposażenia rozmieścić owadobójczy środek o działaniu kontaktowym. Ma on postać np. mikrokapsułek widocznych pod mikroskopem, które likwidują insekta podczas bezpośredniego kontaktu. Mikrokapsułki pozostają aktywne nawet przez cztery tygodnie, a dzięki doświadczeniu technika można je rozmieścić bardzo precyzyjnie. Zatem dlaczego odpluskwianie nie zawsze okazuje się skuteczne?

Dlaczego odpluskwianie nie działa?

Powodów, dla których odpluskwianie nie zawsze działa,jest niewiele.Jeżeli nie popełnisz błędów, które opisujemy poniżej, szybko i skutecznie pozbędziesz się pluskiew na dobre. Co więcej, zabezpieczysz również swoje mieszkanie przed ponownym atakiem insektów, które lubią wracać. A w DEZPRO damy Ci jeszcze gwarancję na skuteczność naszego odpluskwiania.

Brak przygotowania do zabiegu

Najwyższą skuteczność preparaty o działaniu kontaktowym uzyskują po naniesieniu na powierzchnie wolne od kurzu i luźnych zanieczyszczeń. Dlatego tak ważne jest, abyś przed zabiegiem umył lub odkurzył podłogi i stosował się do zaleceń naszego technika, dotyczących sprzątania po opryskiwaniu czy zamgławianiu.

Duże znaczenie dla skuteczności usuwania pluskiew ma także wypranie rzeczy, które nie zostaną w ten sposób uszkodzone, w wodzie o temperaturze min. 45 ℃ przez co najmniej jedną godzinę. W ten sposób zlikwidujesz pluskwy we wszystkich stadiach rozwoju, które mogą ukrywać się w zawartości szafek obok łóżka.

Niewłaściwy dobór preparatu

Pluskwy wykazują zdolność uodparniania się w kolejnych pokoleniach na składniki preparatu biobójczego. Dlatego tak ważne jest naprzemienne stosowanie różnych środków oraz ich kombinacji. W ten sposób minimalizujemy częstotliwość kontaktu insektów z jednym typem substancji aktywnej, dzięki czemu spada ryzyko nabycia odporności. Stosowanie non stop tego samego preparatu obniża jego skuteczność, a co za tym idzie skuteczność całego zabiegu.

Domowe sposoby na pluskwy

Pierwszym powodem, dla którego odpluskwianie nie działa, jest stosowanie domowych metod na pluskwy. Niektóre z nich poza tym, że zupełnie nie działają, są przede wszystkim niebezpieczne. Nie istnieją substancje, które odstraszą pluskwy na tyle skutecznie, że owady wyniosą się z Twojego mieszkania. Stosowanie wysokiej temperatury (pow. 50℃) lub wymrażania zawsze jest kłopotliwe, a dodatkowo może także zniszczyć powierzchnie poddawane takim zabiegom. Natomiast specyfiki na bazie stężonego alkoholu czy substancji łatwopalnych nie dość, że zwykle działają drażniąco na ludzi, to jeszcze mogą stworzyć zagrożenie pożarowe.

Jednokrotny zabieg odpluskwiania

Nawet profesjonalnie wykonane odpluskwianie może okazać się nieskuteczne, jeżeli zabieg nie zostanie ponowiony w ciągu 14 – 21 dni. Dlaczego? Ponieważ środek owadobójczy działa kontaktowo, a co za tym idzie likwiduje owady, które wychodzą na żer. Nie może usunąć złożonych jaj, z których insekty wykluwają się właśnie w ciągu dwóch, trzech tygodni. W praktyce drugi (lub czasami nawet trzeci – jeśli populacja jest wyjątkowo liczna) zabieg ma na celu usunąć nowe pokolenie pluskiew jeszcze zanim złoży ono kolejne jaja. Dopiero w ten sposób można skutecznie przerwać cykl rozrodczy, aby pozbyć się pluskiew raz na zawsze.

Migracje insektów

Pluskwy nie biorą się znikąd, ani tym bardziej z brudu. Usuwamy je także z mieszkań tych Klientów, którzy dbają o higienę i porządki aż do przesady. Dlatego jeśli masz pluskwy, to albo przyniosłeś je sam (np. w bagażu z hotelu, a nawet kina czy autobusu), albo przyszły sobie od sąsiada. W pierwszym przypadku profesjonalne odpluskwianie rozwiąże problem raz na zawsze. W drugiej sytuacji powinieneś uszczelnić wszystkie szczeliny, ciągi wentylacyjne, szpary, którymi owady ponownie mogą przedostać się do Twojego mieszkania. Dobrym pomysłem jest rozłożenie w ich okolicach taśmy dwustronnej, aby monitorować wchodzących “gości”. I rozsądnie jest zrobić to nawet profilaktycznie. Bez takiego zabezpieczenia może się okazać, że kilka tygodni po odpluskwianiu znowu masz problem z tymi owadami, bo po prostu przyszły sobie od sąsiada.

Odpluskwianie z gwarancją skuteczności

Jeżeli chcesz mieć pewność, że zwalczanie pluskiew będzie skuteczne, wybierz odpluskwianie z gwarancją od DEZPRO. Po wykonaniu dwóch zabiegów w sugerowanych przez nas odstępach czasu, gwarantujemy zabezpieczenie Twojego mieszkania przed pluskwami co najmniej na pół roku. Jeśli w tym czasie insekty się pojawią, przeprowadzimy odpluskwianie nieodpłatnie. Co więcej, nie uchylamy się od realizacji reklamacji. Przyjeżdżamy i robimy swoje szybko i sprawnie dla Twojego bezpieczeństwa i wygody.