Ozonowanie mieszkania to zabieg, który może rozwiązać wiele Twoich problemów. Również tych wyjątkowo uporczywych i nieprzyjemnych. Niektórzy stali klienci regularnie zlecają nam ozonowanie mieszkań. Dowiedz się, dlaczego i poznaj zalety dezynfekcji ozonem.

W tym artykule:

Jakość powietrza, którym oddychamy, ma duży wpływ na stan naszego zdrowia. Od mikrobiologicznej czystości wnętrz bezpośrednio zależy komfort życia alergików oraz osób przewlekle chorych. Dzięki ozonowaniu mieszkania można skutecznie pozbyć się zarówno niebezpiecznych drobnoustrojów, jak i przykrych zapachów oraz pozostałości substancji chemicznych np. po remoncie. Odkryj wszystkie korzyści dezynfekcji ozonem.

Ozon – co to jest i jak działa?

Ozon jest substancją naturalną. Jej cząsteczka składa się z trzech atomów tlenu i dlatego czasem nazywana jest tritlenem. Pod względem chemicznym jest to specjalna odmiana tlenu. Na powierzchni naszej planety występuje stosunkowo rzadko (ozonu najwięcej jest po burzy i to właśnie on jest odpowiedzialny za ten charakterystyczny zapach), ale w górnych warstwach atmosfery trójtlenu jest całkiem sporo.

Wokół nas ozonu jest tak mało ponieważ… jest on bardzo silnym utleniaczem. Nadmiarowy atom tlenu wchodzi w reakcję z większością innych cząsteczek, powodując ich rozpad, a przy okazji także przemianę tritlenu w tlen. Naturalne właściwości utleniające ozonu wykorzystuje się do likwidacji:

– bakterii,

– pleśni,

– grzybów,

– wirusów,

– alergenów,

– zapachów.

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie mieszkania to zabieg, podczas którego w pomieszczeniach rozpylany jest trójtlen. Ozon generują specjalne urządzenia (generatory ozonu), a o skuteczności zabiegu decyduje osiągnięcie odpowiedniego stężenia reaktywnego gazu w pomieszczeniu. Dlatego właśnie do ozonowania mieszkania należy się odpowiednio przygotować.

Pierwszą czynnością, którą powinieneś wykonać, jeśli ozonowanie ma zlikwidować nieprzyjemną woń, jest usunięcie jej źródła. W przeciwnym wypadku odór powróci po wykonaniu zabiegu. Wynieś z pomieszczeń dzieła sztuki, klatki ze zwierzętami, akwaria lub rośliny, albo zabezpiecz je dokładnie folią i taśmą. Zadbaj także o uszczelnienie drzwi, okien, i wentylacji w pomieszczeniach poddawanych zabiegom ozonowania.

Ozonowanie pomieszczeń – dlaczego warto?

Ozonowanie pomieszczeń to tani i bardzo skuteczny sposób na ich odświeżenie. Zabiegi tego rodzaju wykonujemy często w lokalach wynajmowanych (po ostatnich gościach) czy też otrzymanych w spadku, zwłaszcza po osobach w podeszłym wieku. Wtedy chodzi zwykle o zwalczanie zapachów za pomocą ozonowania. Tritlen stosujemy także w celu dezynfekcji np. sal operacyjnych, wnętrz samochodów czy pomieszczeń, w których przebywali chorzy na COVID 19.

Korzyści, jakie zapewnia ozonowanie mieszkań, można zatem podzielić na dwie kategorie:

skuteczną dezynfekcję, a więc redukcję liczby mikroorganizmów do poziomu, w którym nie zagrażają one zdrowiu ludzi, albo wręcz sterylizację pomieszczenia,

– zwalczanie uporczywych zapachów. Ozonowanie likwiduje nawet tak trudne do usunięcia odory, jak woń papierosów, rozkładu materii organicznej, ekskrementów, zwierząt, stęchlizny, pleśni i inne.

Poza tym podczas ozonowania wykorzystujemy naturalną substancję. W wyniku działania szybko rozkłada się ona do neutralnego tlenu. W efekcie w ozonowanych pomieszczeniach pozostaje świeży zapach, przypominający ten po przejściu burzy. To istotne zwłaszcza dla alergików oraz cierpiących na schorzenia dróg oddechowych. Takie osoby mogą bowiem podrażniać chemiczne środki stosowane do dezynfekcji pomieszczeń. W ich przypadku najlepsze efekty uzyskuje się przez regularnie przeprowadzane ozonowanie mieszkania w celu pozbycia się alergenów czy dezynfekcji raz na kilka tygodni.

Czy ozonowanie mieszkania jest bezpieczne?

Pamiętaj, że w wysokich stężeniach ozon wykazuje działanie toksyczne. Tak, jak w przypadku praktycznie wszystkich substancji, dawka czyni truciznę. Z drugiej strony do skutecznej dezynfekcji czy usunięcia zapachów konieczne jest osiągnięcie odpowiednio wysokiego stężenia ozonu w pomieszczeniu oraz utrzymaniu go przez ściśle określony czas.

Dlatego ozonowanie mieszkania jest bezpieczne, jeżeli zabiegi te wykonuje specjalistyczna firma DDD. Jej pracownicy posiadają doświadczenie oraz odpowiednie szkolenia. Korzystają z profesjonalnych generatorów ozonu oraz na bieżąco monitorują stężenie gazu w pomieszczeniu za pomocą atestowanych detektorów. Technicy poinformują Cię także o tym, co robić bezpośrednio po ozonowaniu, aby nie narażać się na szkodliwe działanie podwyższonego stężenia trójtlenu.

Cena ozonowania w Warszawie

Ozonowanie pomieszczeń w Warszawie i okolicach wykonujemy już od 200 zł. Ta cena dotyczy mieszkania o powierzchni do 30 m2, czyli kawalerki. Oczywiście możemy również wykonać ozonowanie na znacznie większą skalę. Klienci rzadko ograniczają się do zabiegu w jednym pomieszczeniu. Jeżeli problemem są uporczywe zapachy, najczęściej ozonowaniu trzeba poddać cały lokal.

Dlatego przygotowaliśmy atrakcyjną cenę ozonowania mieszkań w Warszawie. W zależności od łącznej powierzchni wszystkich pomieszczeń zapłacisz:

– za ozonowanie mieszkania do 45 m2 – 250 zł,

– mieszkania do 60 m2 – 300 zł,

– mieszkania do 80 m2 – 350 zł,

– mieszkania do 100m2 – 400 zł.

Tyle kosztuje zarówno dezynfekcja ozonem, jak i usuwanie zapachów, ponieważ korzyści te klient zyskuje w ramach jednego zabiegu.

Jeżeli Twoje mieszkanie jest nietypowe lub potrzebujesz ozonowania w innych pomieszczeniach – zadzwoń do nas. Już podczas telefonicznej rozmowy przedstawimy skuteczne rozwiązanie Twojego problemu oraz podamy cenę zabiegu.