Profesjonalne zwalczanie pluskiew jest skuteczne, ale efekt ten możesz jeszcze wzmocnić. Wystarczy że wykonasz kilka prostych czynności przed zabiegiem. Sprawdź, jak przygotować się do odpluskwiania?

W tym artykule:
Jak wygląda pluskwa?
Profesjonalne zwalczanie pluskiew
Opryskiwanie na pluskwy
Zamgławianie Ultra-Low Volume (zimna mgła)
Jak przygotować się do odpluskwiania?
Co należy zrobić po odpluskwianiu?

Odpluskwianie musi być przeprowadzone wyjątkowo starannie. W przeciwnym wypadku insekty, które przetrwają, szybko odbudują kolonię. Prawdopodobnie zauważysz to dopiero wtedy, gdy staniesz oko w oko z inwazją pluskiew.

Jak wygląda pluskwa?

Pluskwa jest niewielkim, bezskrzydłym owadem, którego dorosłe osobniki osiągają ok. 7 mm długości. Ich ciała są owalne i mają barwę czerwonobrązową. Odżywiają się wyłącznie krwią zwierząt ciepłokrwistych, więc żerują również na ludziach. Robią to jednak bardzo dyskretnie, dzięki czemu kilka osobników zawleczonych do mieszkania np. w bagażu, długo może pozostać zupełnie niezauważonymi. A do zapoczątkowania inwazji pluskiew wystarczy przecież tylko jedna zapłodniona samica.

Profesjonalne zwalczanie pluskiew

Chociaż Internet aż roi się od domowych sposobów walki z pluskwami, prędzej czy później i tak będziesz musiał wezwać firmę DDD. Insekty kryją się bowiem w trudnodostępnych miejscach i szczelinach, a odżywiają wyłącznie krwią, więc jakiekolwiek preparaty o działaniu jednie pokarmowym są po prostu nieprzydatne. Szansę na skuteczną likwidację pluskiew oferują wyłącznie sposoby stosowane przez profesjonalne firmy DDD.

Opryskiwanie na pluskwy

W tej metodzie do aplikacji środka biobójczego używa się specjalnych opryskiwaczy. Korzystamy z modeli wysokociśnieniowych, dzięki którym możemy uzyskać najmniejszy rozmiar kropli Cechą charakterystyczną dla opryskiwania, jest wielkość kropel ok. 80- 200 mikronów, które uzyskuje się podczas zabiegu.

Im mniejsze krople, tym lepsza penetracja miejsc trudno dostępnych. W efekcie zwiększa się potencjał biobójczy, co pozwala skutecznie zwalczać inwazje insektów.

Zamgławianie Ultra-Low Volume (zimna mgła)

Zamgławianie ULV polega na rozprowadzeniu środka owadobójczego w postaci miniaturowych kropelek o wielkości ok. 10- 50 mikronów, które tworzą mgłę. Dzięki temu można zaaplikować preparat praktycznie na dowolnej powierzchni wyposażenia, w tym na pionowych ścianach, a także za meblami. Odpluskwianie metodą zamgławiania ULV jest bardzo skuteczne ze względu na sposób aplikacji cieczy roboczej, a użyte preparaty działają nawet do kilku tygodni od zastosowania.

Jak przygotować się do odpluskwiania?

Możesz zauważalnie podnieść skuteczność odpluskwiania niezależnie od zastosowanej metody. W tym celu:

1. Opróżnij łóżka, usuwając z nich pościel. Zdemontuj elementy łóżka takie, jak oparcia boczki, zagłówki, usuń szuflady itp. Stelaże razem z materacami oprzyj o ściany. Jeśli obok łóżek stoją meble, również je opróżnij. Dzięki temu ułatwisz aplikację preparatu w trudno dostępne miejsca.

2. Spakuj do foliowych worków wszystkie rzeczy, które będzie można wyprać albo namoczyć po zabiegu w wodzie o temperaturze min. 45℃ przez co najmniej jedną godzinę. Należą do nich:

  • maskotki,
  • poszewki
  • koce i narzuty,
  • piżamy,
  • zasłony i firany,
  • ubrania z szafki przy łóżku,
  • pozostałe rzeczy, które można wyprać, a które na co dzień znajdują się w skrzyni łóżka.

3. Spakuj do grubszych worków w kolorze czarnym przedmioty, których nie będzie można wyprać lub umyć gorącą wodą (np. kołdry, pierzyny, śpiwory).

4. Usuń z pomieszczenia drobny sprzęt elektroniczny (zegarki, telefony, dekodery itp) oraz zabezpiecz folią większe urządzenia (np. telewizor). Wyłącz z gniazdek elektrycznych wszystkie urządzenia znajdujące się w pokojach.

5. Zwiń dywan i ułóż go z dala od łóżek.

6. Ściągnij obrazy oraz inne dekoracje ścienne i ułóż je w pomieszczeniu stroną przyścienną do góry. Pluskwy często kryją się właśnie pod tymi przedmiotami.

7. Wynieś z pomieszczenia żywność, przybory toaletowe, miski dla zwierząt, akwaria itp. lub dokładnie zabezpiecz je foliowymi workami.

8. Starannie odkurz pokoje , szczególnie w okolicach listew przypodłogowych. Jeśli to możliwe, umyj podłogę szczególnie za i pod łóżkami.

9. Odsuń meble od ścian na odległość ok 30 cm, dzięki czemu nasz technik będzie mógł nanieść środek biobójczy także za nimi.

10. Zabezpiecz luźne, lekkie przedmioty (kartki papieru, bibeloty znajdujące się na meblach obrusy, serwetki) przed zdmuchnięciem przez pracujący zamgławiacz ULV.

Co należy zrobić po odpluskwianiu?

Zacznij od porządnego przewietrzenia mieszkania. Wypierz w gorącej wodzie (min.45℃) rzeczy z foliowych worków, aby usunąć pluskwy we wszystkich stadiach rozwojowych. Przedmioty, które nie mogą mieć kontaktu z wodą, możesz podgrzać w suszarce lub wystawić na balkon w czarnych workach podczas słonecznego dnia (pamiętaj, aby nie upychać zawartości worków). Umyj dokładnie wszystkie powierzchnie, które mogą mieć kontakt z jedzeniem. Podczas sprzątania podłogi, nie zmywaj jej w odległości ok. 30 cm od ścian, aby nie usunąć mikrokapsułek ze środkiem biobójczym. Szczegółowych instrukcji zawsze udziela nasz technik.