Jak wyglądają pchły ludzkie oraz ich ugryzienia - DEZYNSEKCJA, DERATYZACJA, OZONOWANIE, ODKOMARZANIE, ODPLUSKWIANIE - WARSZAWA | DEZPRO - tel. 733 193 000

Jak wyglądają pchły ludzkie oraz ich ugryzienia

Zastanawiasz się nad tym, jak wyglądają ugryzienia pchły ludzkiej? Pchła to pasożyt, który żywi się krwią, a po jego ugryzieniu zostaje uciążliwe swędzenie i ból. Niestety jednak to nie jedyny problem, jaki może pojawić się po kontakcie z tym owadem. Pchła ludzka jest nosicielem wielu groźnych chorób i to właśnie dlatego, warto dowiedzieć się, jak wygląda oraz odróżnić jej ugryzienie. Podczas naszego artykułu dowiesz się również, jak skutecznie możesz ją zwalczyć.

O pchłach ludzki dowiesz się więcej w naszym poprzednim artykule: Pchły ludzkie – jak wyglądają ugryzienia, jak się ich pozbyć – domowe sposoby.

Pchła ludzka – w jaki sposób wygląda i czym tak naprawdę jest?

Pchła ludzka jest insektem, który żeruje na ciele człowieka. Pasożyt ten potrafi wysysać krew nieprzerwanie nawet przez 60 minut. Co więcej pchła ludzka wykorzystuje ciało człowieka jako środek transportu i miejsce zamieszkania. Pomijając człowieka jako potencjalnego żywiciela chętnie zainteresuje się też naszm psem lub kotem.

Pochylmy się nad tym, czy jesteśmy w stanie zauważyć gołym okiem pchłę ludzką. Tak, jest to jak najbardziej możliwe, jednak wielkość osobników różni się nieco w zależności od płci. Przedstawicielki płci żeńskiej z reguły są dłuższe i osiągają około 2,5-3,5 mm. Z kolei samce osiągają wielkość od 2 do 2,5 mm. Oprócz tego mają brązowy lub czarny pancerz, a ciało jest spłaszczone bocznie. Co więcej warto wiedzieć, że na niewielkiej głowie znajdują się małe czułki i aparat kłująco-ssący. Pchły ludzkie nie posiadają skrzydeł, a za sprawą licznych odnóży poruszają się bardzo sprawnie. Tylne odnóża są dłuższe, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie długich skoków o długości nawet jednego metra i 20 centymetrów wzwyż, co pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy dwoma osobami lub zwierzętami domowymi i człowiekiem.

Gdzie i kiedy najczęściej możemy spotkać się z pchłą ludzką?

Pchły ludzkie preferują zaniedbane i wilgotne pomieszczenia. Zazwyczaj możemy je spotkać w ciasnych, trudno dostępnych zakamarkach, takich jak: obicia mebli, dywany, szpary parkietu i rośliny domowe. Pasożyty te rozmnażają się cały rok, jednak ich najbardziej intensywny okres rozrodu następuje latem w momencie, w którym panują najwyższe temperatury.

W przypadku nadmiernego ogrzewania mieszkania możemy doprowadzić do inwazji pchły ludzkiej również zimą. Jeśli nie wiesz, po czym poznać, że w Twoim mieszkaniu występują te osobniki, zwracaj uwagę na czarne punkciki, które przypominają zmielone ziarna pieprzu-są to odchody dorosłych owadów. Składają też niewielkie jajeczka (ok. 0,5mm długości) w biało- perłowym kolorze.


Więcej o dezynsekcji dowiesz się z poniższego artykułu
HTTPS://DEZPRO.PL/DERATYZACJA-DEZYNSEKCJA-I-DEZYNFEKCJA-CO-POWINIENES-WIEDZIEC/

W jaki sposób wygląda ugryzienie pcheł?

Ugryzienie pcheł ludzkich jest bardzo charakterystyczne ze względu na czerwone i różowe punkty, jakie występują. Ślady są ukrwione na czubku i bardzo łatwo jest je pomylić z ukąszeniem komara. Nie wywołują opuchlizny, w dodatku nie są to pojedyncze ukąszenia lecz duże ilości ugryzień w bardzo charakterystycznych, regularnych rzędach. Miejsca zaczerwienione są bardzo swędzące w szczególności dla osób z wrażliwą skórą. W przypadku alergików odczyn może być znacznie groźniejszy, co powoduje występowanie rozlanych rumieni i bąbli. Stan ten utrzymuje się zazwyczaj nawet do 5 dni od ukąszenia. Co jest bardzo charakterystyczne dla pcheł ludzkich, kąsają one zazwyczaj dolne partie ciała, takie jak okolice pasa, nogi i biodra. Nierzadko ukąszenia występują także na barkach.

Prusaki

Bezpieczeństwo

Używamy tylko najwyższej jakości, bezpiecznych i atestowanych środków do zwalczania szkodników:

- insektycydów III generacji na bazie pyretroidów, pochodzenia biologicznego i syntetycznych
- preparatów gryzoniobójczych, rodentycydów
II generacji (jednodawkowych).

Użytkowane przez nas preparaty posiadają zezwolenia Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Mogą być Państwo pewni, że są bezpieczne dla dzieci, zwierząt domowych, osób starszych, alergików i astmatyków.

Stosowane przez nas środki, to produkty renomowanych firm, wyłącznie z obszaru Unii Europejskiej. Są bezwonne i dyskretne, a równocześnie zapewniają ochronę na długi czas.

Pluskwy

Skuteczność

Zatrudniamy wyłącznie certyfikowanych pracowników. Wykwalifikowana kadra i sprawdzone metody działania to gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa.

Korzystamy z szerokiej gamy wyselekcjonowanych preparatów oraz zintegrowanego, potwierdzonego w praktyce systemu zwalczania szkodników. Przykładowo w procesie odpluskwiania stosujemy specjalną sekwencję preparatów: każdy zabieg obejmuje użycie 3 różnych środków i do 6 substancji czynnych.

Dzięki tak obranej strategii uzyskaliśmy niezwykle wysoką skuteczność, która pozwala nam na udzielenie nawet 6 miesięcy gwarancji na nasze zabiegi dezynsekcji i 3 miesiące w przypadku deratyzacji.

Mole

Dyskrecja

Zawsze gwarantujemy pełną dyskrecję oferowanych usług zarówno instytucjom, jak i klientom indywidualnym. Używamy wyłącznie nieoznakowanych pojazdów, a nasz strój z wyposażeniem nie wzbudza podejrzeń sąsiadów. Dlatego nie ma obawy, że zechcemy się reklamować współpracą z Państwem.

Jesteśmy świadomi, że najlepszą dla nas reklamą jest fakt, że nikt oprócz wtajemniczonych nie będzie wiedział o wykonywanych przez nas usługach.

Działamy cicho bezpiecznie, bezwonnie i skutecznie.