Na dezynsekcję wydałeś już kilkaset złotych, a insekty wciąż z Tobą mieszkają? Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka, a my opisujemy je wszystkie. Pamiętaj, że nawet teoretycznie profesjonalnie wykonana dezynsekcja czasem nie działa. Sprawdź, kiedy i dlaczego to się zdarza.
Spis treści:
- Uwierz: magia sposobów z neta nie działa w prawdziwym świecie
- Środki mogą być nieskuteczne, albo skuteczne, tylko źle użyte.
- Brak przygotowań do zabiegu obniża skuteczność dezynsekcji
- Profesjonalna dezynsekcja też może być wykonana niestarannie
- Nieskuteczna dezynsekcja czy powracające insekty?
Dezynsekcja to wszystkie czynności, których celem jest likwidacja insektów. Zabiegi tego rodzaju wykonuje się zwykle po odkryciu śladów obecności szkodników albo samych owadów. Większość z nich w sprzyjających warunkach może rozmnażać się przez cały rok, dlatego w Dezpro powtarzamy, że zawsze jest dobra pora na dezynsekcję. Pomimo tego sprawdź, kiedy i dlaczego te zabiegi okazują się nieskuteczne?
Uwierz: magia sposobów z neta nie działa w prawdziwym świecie
Internet pełen jest rewelacyjnych patentów na wszystko, a dezynsekcja wcale nie jest wyjątkiem. Nie brakuje więc porad dotyczących np. wykorzystywania raczej magicznych właściwości goździków, kurkumy czy olejków eterycznych do odstraszania pluskiew. Albo podpalania gniazda os, dla lepszego efektu wcześniej nasączonego benzyną.
Tego rodzaju metody często rzeczywiście są groźne, ale nie dla insektów, lecz dla stosującej je osoby. Nie wierz w to, że odstraszając ineskty, pozbędziesz się ich z domu. Nie wierz w cudowne właściwości owadobójcze roślin czy naturalnych substancji. Jeśli chcesz na dobre pozbyć się insektów, trzeba je po prostu zlikwidować. Najszybciej, najtaniej i najbezpieczniej jest użyć do tego profesjonalnych środków owadobójczych, którymi dysponują tylko firmy takie, jak Dezpro.
Środki mogą być nieskuteczne, albo skuteczne, tylko źle użyte.
Inteksycydy dostępne w sklepach stacjonarnych czy internetowych to także czasem, delikatnie pisząc, zbyt łagodne środki. Spora ich część zawiera substancje, wykazujące działanie co najwyżej odstraszające, ale na pewno nie owadobójcze. Jeśli już samodzielnie chcesz walczyć z insektami, wybierz preparat znanego producenta, a przed zakupem sprawdź prawdzie opinie internautów na jego temat.
Zdarza się również i tak, że inteksycyd jest w pełni skuteczny, ale źle stosowany (np. w zbyt dużym rozcieńczeniu, niewłaściwie zaaplikowany, działał zbyt krótko). Taka dezynsekcja również nie będzie skuteczna. Pamiętaj, że im bardziej specjalistyczny środek owadobójczy kupujesz, tym większe znaczenie dla skuteczność zabiegu ma ścisłe przestrzeganie instrukcji jego stosowania, która musi być dołączona do opakowania.
Brak przygotowań do zabiegu obniża skuteczność dezynsekcji
Pomijając nieliczne wyjątki (np. zabieg żelowania na karaluchy i prusaki) każda dezynsekcja, w tym również profesjonalne działania, wymagają odpowiedniego przygotowania pomieszczenia. O tym, co trzeba zrobić przed np. odpluskwianiem lub każdym innym zabiegiem, piszemy w artykułach na naszej stronie. Odpowiednie przygotowanie mieszkania często jest tak ważne dla skuteczności, że zaniechanie niektórych czynności uniemożliwia całkowitą likwidację kolonii szkodników, która odradza się w ciągu kilku tygodni po zabiegu.
Odpowiednie przygotowanie pomieszczeń jest jeszcze ważniejsze wtedy, gdy dezynsekcję przeprowadzasz samemu. Wtedy nie możesz przecież liczyć na pomoc i podpowiedzi naszego pracownika. Działasz na własną rękę i tylko Ty ponosisz pełna odpowiedzialność, jeżeli dezynsekcja okaże się nieskuteczna.
Profesjonalna dezynsekcja też może być wykonana niestarannie
Oczywiście, że nie brakuje w naszej branży “fachowców”, którzy swoją robotę wykonują niestarannie, w efekcie czego ich dezynsekcja po prostu nie może być skuteczna. W praktyce ta praca wymaga olbrzymiej staranności, samodyscypliny i uczciwości. Bo przecież klient nie wie, jak powinien wyglądać taki zabieg, więc nie potrafi zauważyć ewentualnych błędów. Na dodatek w trakcie naszej pracy nie ma go przecież w domu lub mieszkaniu. Co więcej, efekt zabiegu nie jest widoczny natychmiast.
Dlatego o profesjonalizmie firm DDD nie świadczą ani wielkie kampanie reklamowe, ani atrakcyjnie prowadzone konta w mediach społecznościowych, lecz autentyczne opinie klientów, zadowolonych lub nie z efektów zabiegów. Tym bardziej, że wielu z nich czeka nawet kilka tygodni, aby potwierdzić, że problem faktycznie został rozwiązany, bo insektów już nie ma. Sprawdź opinie o Dezpro i przekonaj się dlaczego oraz w jaki sposób polecają nas Klienci.
Nieskuteczna dezynsekcja czy powracające insekty?
Jest jeszcze jedna sytuacja, w której dezynsekcja wydaje się nieskuteczna. W rzeczywistości zabieg może usunąć nawet wszystkie insekty, ale klient i tak odkryje ich obecność często już w ciągu pierwszych kilku dni. Logicznym wnioskiem jest stwierdzenie, że taka dezynsekcja nie zadziałała. Tymczasem problem jest brak zabezpieczenia mieszkania przed inwazja szkodników.
Insekty nie biorą się brudu, lecz po prostu dostają się do naszych pomieszczeń z zewnątrz. Doskonale widać to na przykładzie pluskiew, które nawet po elewacji przechodzą z zapluskwionego mieszkania sąsiada do innych lokalii. Podobnie dzieje się np. z karaluchami, które ze zsypów na śmieci potrafią przywędrować do niezabezpieczonych mieszkań.
Dlatego dla ogólnej skuteczności likwidacji problemu insektów, bardzo ważne jest uniemożliwienie im dostania się do wnętrza mieszkania. Wbrew pozorom często wcale nie jest to ani oczywiste, ani łatwe, ponieważ wymaga posiadania sporej wiedzy o zwyczajach szkodników. A wybierając dezynsekcję w Dezpro zyskujesz podwójnie, ponieważ oprócz wykonania skutecznego zabiegu, nasz pracownik dokładnie wytłumaczy Ci i pokaże, które miejsca zabezpieczyć i jak to zrobić, aby insekty nie wchodziły już do Twojego mieszkania.