Deratyzacja w firmach musi być przeprowadzana bez zakłócania pracy. Zwalczanie gryzoni w sklepach, magazynach, halach produkcyjnych czy biurach powinno być również maksymalnie skuteczne. Przeczytaj, dlaczego firmy muszą przeprowadzać deratyzację i co opłaca się bardziej, niż doraźne usuwanie szkodników?

Z tego artykułu dowiesz się:

Niezależnie od branży, w której działasz, jako właściciel firmy patrzysz na swój biznes kompleksowo. Jedną z cech przedsiębiorców jest bowiem umiejętność pracy nad wieloma zadaniami równocześnie. Ale kiedy do codziennych obowiązków niespodziewanie dochodzą problemy z gryzoniami w firmie, sytuacja nad wyraz się komplikuje. Czy zwalczać szczury i myszy na własną rękę, czy lepiej wezwać specjalistów? A może do budynków dostały się jeszcze inne zwierzęta? Kto i dlaczego odpowiada za zwalczanie szkodników? Dowiedz się więcej o deratyzacji w firmie.

Które gryzonie zwalcza deratyzacja?

Deratyzacja to zwalczanie gryzoni. Utarło się, że zabiegi tego rodzaju przeprowadzane są w obliczu zagrożenia myszami lub szczurami. Praktyka pokazuje jednak, że deratyzacja zajmuje się nie tylko tymi szkodnikami.

Oprócz usuwania myszy i szczurów oferujemy także profesjonalne usługi odławiania kretów i nornic, zwalczania kun oraz łasic. Możemy zatem kompleksowo zadbać o Twój biznes niezależnie od specyfiki branży, w której działasz. Nasi technicy skutecznie pozbędą się gryzoni z takich obiektów jak:

– biura,

– zakłady usługowe i produkcyjne,

– przedszkola, szkoły,

– baseny i gabinety spa,

– hotele, motele, schroniska,

– restauracje i bary,

– sklepy mało- i wielkopowierzchniowe,

– magazyny i hale produkcyjne,

– garaże, składziki,

– zakłady pogrzebowe,

– otwarte tereny zielone,

– piwnice, poddasza, strychy.

Dlaczego musisz przeprowadzać deratyzację w firmie?

Dzikie gryzonie, zwłaszcza te najpopularniejsze, czyli myszy i szczury, przenoszą groźne dla ludzi choroby, z których kilka jest nawet śmiertelnych. Poza tym obecność tych zwierząt w nieruchomościach zawsze wiąże się z uszkodzeniami instalacji (elektrycznej, wodociągowej), konstrukcji (ściany, elementy nośne, sufity) oraz oczywiście zniszczeniem artykułów spożywczych. Nie wspominając już o charakterystycznym zapachu odchodów czy widoku gryzonia, który może nie na żarty przerazić kontrahentów i pracowników.

Ale gryzonie musisz zwalczać również dlatego, że taki obowiązek ustawa z dnia 5 grudnia 2008 roku o Zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych nakłada na każdego właściciela nieruchomości (tak, nawet na prywatne osoby). Dlatego w praktyce wcale nie musisz prowadzić własnego biznesu, aby w świetle obowiązujących przepisów odpowiadać z zwalczanie gryzoni na swojej posesji. Ale właścicieli firm z pewnych branż dodatkowo obligują do tego praktyki HACCP, w których regularna i skuteczna deratyzacja zajmuje szczególnie eksponowane miejsce.

Czy opłaca się samemu zwalczać gryzonie?

To prawda, że nawet HACCP nie wymusza na przedsiębiorcach zlecania deratyzacji specjalistycznym firmom DDD. Można legalnie samemu zwalczać szkodniki, przeciwdziałać ich rozprzestrzenianiu się i dodatkowo prowadzić stosowną dokumentację. Tylko czy zwalczanie gryzoni w firmie na własną rękę naprawdę Ci się opłaca? Policzmy.

Weź pod uwagę koszty pułapek lub trutek, które musisz kupić (i fakt, że ani jedne ani drugie nie będą spełniać profesjonalnych standardów). Dolicz do tego czas pracownika lub Twój poświęcony na rozłożenie powyższego arsenału i regularne przeglądy, podczas których uzupełnisz trutkę lub usuniesz schwytane osobniki. Pomnóż to wszystko przez kilkanaście lub kilkadziesiąt dni, w trakcie których aktywnie będziesz musiał zwalczać gryzonie. Od potencjalnej skuteczności wszystkich tych zabiegów odejmij teraz swoją znikomą wiedzę o zwyczajach i instynkcie gryzoni. Nadal uważasz, że opłaca się samemu zwalczać gryzonie?

Co jest tańsze, niż usuwanie szkodników?

Mamy dobrą wiadomość: wiemy, jak rozwiązać problem szkodników w firmie jeszcze taniej. Doraźne zwalczanie gryzoni może generować koszty, jeśli populacja szkodników jest liczna, a powierzchnia, na której żerują – duża. Bo w praktyce właśnie te dwa czynniki najmocniej wpływają na ostateczną cenę profesjonalnej deratyzacji.

Dlatego zdecydowanie taniej niż zwalczanie, wychodzi zapobieganie, czyli podejmowanie wszystkich tych działania, których celem jest systematyczne minimalizowanie ryzyka osiedlenia się szkodników w Twoich nieruchomościach. W ramach usług tego rodzaju prowadzimy stały monitoring deratyzacyjny, który rozpoczyna instalacja stacji deratyzacyjnych na terenie Twojego obiektu. W trakcie współpracy nasi pracownicy regularnie sprawdzają wszystkie punkty, prowadzą na bieżąco stosowną dokumentację oraz usuwają schwytane zwierzęta. Jesteś ciekawy, ile kosztuje taka opieka specjalistów z branży DDD? Zadzwoń na naszą infolinię i poznaj dokładne ceny monitoringu deratyzacyjnego dla firm.