Twoje mieszkanie mogą zaatakować dwa rodzaje moli. Oba skutecznie zwalczamy za pomocą profesjonalnych metod dezynsekcji. Dowiedz się więcej na temat zamgławiania ULV na mole oraz o różnicach w zwalczaniu poszczególnych rodzajów tych szkodników. 

Spis treści:

  • Zamgławianie na mole – jak to się robi?
  • Jakie korzyści daje zamgławianie ULV na mole?
  • Mole spożywcze a odzieżowe – różnice w zwalczaniu

Najwięcej kłopotów nie stwarzają dorosłe mole, lecz ich larwy. To bardzo żarłoczne szkodniki, które potrafią przegryźć nawet foliowe opakowania żywności i grube tkaniny. Aby pozbyć się zarówno form imago, jak i przejściowych, można zastosować skuteczne zamgławianie na mole. Poznaj fakty o tej metodzie dezynsekcji.

Zamgławianie na mole – jak to się robi?

Zamgławiania na mole nie można wykonać amatorsko, ponieważ do tego zabiegu należy użyć profesjonalnego zamgławiacza o odpowiednio wysokiej wydajności. Urządzenie to rozbija ciecz roboczą ze środkiem owadobójczym na mikroskopijne kropelki, a następnie wydmuchuje je pod postacią zimnej mgły. 

Technik aplikuję tę mgłę najpierw na ściany i sufit pomieszczenia, potem na elementy wyposażenia, a na końcu zamgławia całą kubaturę. Mgła opada, penetrując zakamarki. Gdy ciecz robocza wyschnie, zamieni się w mikrokapsułki tak małe, że zauważyć je będzie można dopiero pod mikroskopem. Każda z nich zawiera aktywny inteksycyd, które zwalcza żerujące owady w wyniku bezpośredniego kontaktu.

Jakie korzyści daje zamgławianie ULV na mole?

Zamgławianie ULV stosujemy bardzo często ze względu na liczne korzyści, które zapewnia zastosowanie tej metody dezynsekcji. Warto ją wykonać, ponieważ:

– jest szybka i od razu daje zauważalne efekty,

– zabezpiecza pomieszczenia nawet na kilka tygodni,

– umożliwia aplikację środka owadobójczego również w trudno dostępne miejsca (np. za i pod meblami, między luźno powieszonymi ubraniami w szafie itd),

– prawidłowo wykonana jest zupełnie bezpieczna dla ludzi oraz zwierząt, 

– oferujemy ją w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. 

Warto pamiętać, że do zamgławiania na mole należy odpowiednio przygotować pomieszczenia. W ten sposób nie tylko skrócimy czas pracy technika, ale przede wszystkim zwiększymy skuteczność całego zabiegu. O tym, jak przygotować mieszkanie do zamgławiania przeczytasz na pozostałych podstronach naszego serwisu. 

Mole spożywcze a odzieżowe – różnice w zwalczaniu

Mieszkania atakują zazwyczaj mole spożywcze lub odzieżowe. Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje, żeruje głównie w kuchni i innych pomieszczeniach, w których przechowywana jest żywność. Larwy moli spożywczych dostają się do opakowań zwłaszcza sypkich produktów, uwielbiają bakalie. Dlatego szukać należy ich przede wszystkim w kuchennych szafkach i to właśnie te meble znajdą się w centrum naszego zamgławiania na mole spożywcze. 

Drugi rodzaj tych szkodników, czyli mole odzieżowe, upodobał sobie wszelkiego rodzaju tkaniny i materiały, zwłaszcza naturalne (np. prawdziwe futra). Larwy znajdziesz więc w szafach i na półkach z odzieżą, ale również kocami, narzutami, pościelą itp. W praktyce im rzadziej korzystasz z zawartości którejś szafy, tym większe szanse na to, że larwy moli żerować będą właśnie w niej. Podczas zamgławiania na mole odzieżowe zabiegowi dezynsekcji poddajemy również szafy, półki, garderoby oraz pomieszczenia w których znajdują się szafy itp. inne miejsca, służące do przechowywania ubrań.