Czy wiesz, czym różni się deratyzacja od dezynfekcji i dezynsekcji? A może chcesz przekonać się, na czym polega odpluskwianie lub ozonowanie? Przeczytaj artykuł o naszych usługach, aby dowiedzieć się, jak i kiedy możemy Ci pomóc.

Brwinów deratyzacja

Jeżeli problemem są gryzonie, skutecznym rozwiązaniem pozostaje wyłącznie profesjonalna deratyzacja. Wszyscy przecież wiemy, że myszy i szczury powodują liczne szkody, do których najczęściej zaliczamy:

  • nadgryzienia artykułów spożywczych,
  • zniszczenia rur kanalizacyjnych,
  • uszkodzenia instalacji elektrycznej,
  • zniszczenia elewacji, a nawet konstrukcji nośnej budynku.

Poza tym gryzonie są wektorami wielu groźnych chorób i bakterii. Niektóre z tych schorzeń są dla człowieka nawet śmiertelne. Nic więc dziwnego, że regularna deratyzacja jest prawnym obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości. Zamiast stosować wątpliwej skuteczności domowe sposoby na myszy i szczury, taniej i skuteczniej jest skorzystać z usług firmy DDD, która wykona profesjonalną deratyzację w domu lub firmie.

Brwinów dezynsekcja

W parze ze skutecznością dezynsekcji zawsze powinno występować bezpieczeństwo tego rodzaju zabiegów. A to dlatego, że w większości przypadków do tępienia insektów stosuje się preparaty o działaniu kontaktowo-żołądkowym. Środki te potencjalnie mogą być niebezpieczne także dla zwierząt domowych, a nawet ludzi. Dlatego ważne jest, aby dezynsekcję wykonywał przeszkolony technik.

Taki specjalista zawsze poinstruuje klienta o tym, co należy zrobić bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, a jakich czynności lepiej unikać, aby osiągnąć maksymalnie długotrwały efekt. Bardzo ważne jest także stosowanie atestowanych środków owadobójczych gruntownie przebadanych pod kątem sposobu działania. Dzięki temu można dokładnie dobrać ich bezpieczne stężenia robocze, rodzaj aplikacji oraz czas działania. Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na to czy przeprowadzona dezynsekcja nie okaże się szkodliwa dla naszych bliskich i czworonożnych przyjaciół.

Brwinów dezynfekcja

Dezynfekcja, wykonywana za pomocą domowych sposobów, okazuje się zwykle nieskuteczna. Nawet jeżeli używamy atestowanych środków odkażających na bazie alkoholu lub innych substancji biobójczych. Dzieje się tak dlatego, że w usuwaniu bakterii, wirusów i grzybów ważny jest również czas kontaktu mikroorganizmów ze środkiem odkażającym. Właśnie z tego powodu przetarcie blatów szmatką nasączoną nawet stężonym spirytusem, może niewiele poprawić czystość mikrobiologiczną powierzchni, jeżeli środek zbyt szybko odparowuje lub zostanie starty, np. dłonią.

Warto również pamiętać o tym, że nie wszystkie powłoki czy urządzenia mogą być bezpiecznie dezynfekowane w ten sposób. W praktyce zamiast wątpliwej skuteczności eksperymentów najlepiej od razu wybrać profesjonalną dezynfekcję, którą wykona przeszkolony technik. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że zarazki naprawdę zostały usunięte. Na życzenie klienta po zabiegu możemy również wykonać wymazówkę, czyli szybki test na obecność skażenia mikrobiologicznego, który potwierdza wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

Brwinów odpluskwianie

Odpluskwianie to temat, wokół którego narosło wiele mitów. Właśnie z tego powodu można spotkać w Sieci tak dużo amatorskich porad i domowych sposobów na pluskwy. W praktyce większość z nich okazuje się zupełnie nieskuteczna. Na przykład mieszaniny wody z octem czy olejkami aromatycznymi, ani nie likwidują owadów podczas bezpośredniego kontaktu, ani ich nie odstraszą.

Wymrażanie sprzętów np. na balkonie podczas mroźnej nocy niewiele pluskwom zaszkodzi, ponieważ do skutecznego zwalczania należy zastosować temperatury rzędu -20℃ i utrzymywać je przez co najmniej 7 godzin. Metody mechaniczne, np. wciąganie pluskiew odkurzaczem, nie są pozbawione sensu, ale insekty wybierają ciasne kryjówki, dlatego wytępienie wszystkich osobników za pomocą takich sposobów graniczy z cudem. A pamiętajmy, że od odbudowy populacji pluskiew wystarczy zaledwie jedna zapłodniona samica. Biorąc to wszystko pod uwagę okazuje się, że tylko profesjonalne odpluskwianie może skutecznie i szybko wytępić te insekty.

Brwinów monitoring HACCP

Korzyści, które zapewnia monitoring HACCP, podzielić można na dwie grupy. W pierwszej znajdzie się skuteczna ochrona pomieszczeń firmowych przed dostępem gryzoni oraz insektów. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą liczyć na przeprowadzenie doraźnej deratyzacji lub dezynsekcji oraz regularny przegląd urządzeń, zainstalowanych w celu monitorowania obecności szkodników.

W drugiej grupie korzyści z monitoringu HACCP umieścić należy odciążenie przedsiębiorcy z konieczności prowadzenia dokumentacji HACCP w zakresie ochrony i zwalczania szkodników. W praktyce wygląda to tak, że nasi pracownicy przy każdej wizycie uzupełniają wymagane prawnie formularze, które zwykle są kontrolowane np. przez inspektorów Sanepidu.

Brwinów ozonowanie

Zabieg ozonowania pomieszczenia rozpoczyna się od uszczelnienia wszystkich tych miejsc, którymi tritlen mógłby wydostać się na zewnątrz. Chodzi zarówno bezpieczeństwo osób przebywających np. w pozostałych częściach mieszkania, jak i o to, by możliwie najszybciej uzyskać odpowiednie stężenie ozonu.

Po upewnieniu się, że wyposażenie zostało właściwie zabezpieczone, technik rozstawia ozonatory i uruchamia urządzenia. Następnie rozpoczyna serię regularnych pomiarów stężenia tritlenu w pomieszczeniu. Po osiągnięciu stężenia roboczego, urządzenia wyłącza się, a pomieszczenie szczelnie zamyka na odpowiednio długi okres czasu, po to, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Na koniec technik wietrzy pomieszczenie i na bieżąco znowu monitoruje stężenie tritlenu aż do osiągnięcia wartości bezpiecznych dla człowieka oraz zwierząt domowych.

Brwinów odkomarzanie

Odkomarzanie przybiera różne formy, w zależności od zastosowanej metody. A jej wybór uzależniony jest z kolei od etapu rozwoju, na którym są owady, występujące na danym terenie. Do profilaktyki oraz zwalczania insektów w postaci larw skuteczne okazują się preparaty aplikowane bezpośrednio do źródeł stojącej wody, w których samice mogą złożyć jaja lub już to zrobiły. Preparaty tego rodzaju albo likwidują larwy, albo tworzą na powierzchni cienki, silikonowy film, który jest mechaniczną barierą, uniemożliwiającą dorosłym komarom opuszczenie zbiornika.

Natomiast wtedy, gdy mamy do czynienia z plagą dorosłych już osobników, stosujemy zamgławianie ULV lub zamgławianie termiczne. Zabiegi tego rodzaju polegają na aplikacji insektycydu o działaniu kontaktowo-żołądkowym w postaci miniaturowych kropel, które tworzą gęstą mgłę. Ta mgła doskonale penetruje wszelkie zielone tereny i szpalery roślin. Kropelki osiadają na liściach i łodygach, czyli w tych miejscach, gdzie w dzień kryją się owady. Wysychając, krople zmieniają się mikrokapsułki ze środkiem owadobójczym, który przetrwa nawet średniej wielkości ulewy, aktywnie zwalczając insekty do kilku tygodni po wykonaniu zabiegu.