Sprawdź szczegóły zabiegów, które wykonujemy. Jesteśmy profesjonalną firmą z branży DDD, a o jakości naszych usług najlepiej świadczą komentarze klientów. Przeczytaj ten artykuł, aby przekonać się, czemu zawdzięczamy skuteczność naszych działań?

Pruszków deratyzacja

Deratyzacja, wykonana przez specjalistyczną firmę DDD, jest o wiele bardziej skuteczna, niż domowe sposoby zwalczania szkodników. Przede wszystkim dlatego, że wykorzystuje się niej profesjonalne środki na gryzonie. Preparaty te mogą działać na dwa sposoby: likwidować zagrożenie od razu, albo z opóźnieniem. W praktyce najczęściej wybierana jest druga opcja po to, aby pozostałe szkodniki nie mogły zorientować się, że podłożono trutkę.

Profesjonalna deratyzacja nie ogranicza się jednak wyłącznie do metod chemicznych. Firma DDD stosuje również pułapki mechaniczne. Należą do nich:

  • żywołpaki, które chwytają zwierzę bez wyrządzania mu krzywdy,
  • pułapki klejowe, na których szkodniki zostają unieruchomione,
  • klasyczne konstrukcje sprężynowe w rozmiarach dopasowanych do zwalczanego gatunku gryzoni.

Pułapki mechaniczne w deratyzacji często rozstawia się również po to, aby za ich pomocą monitorować obecność gryzoni w rzadko uczęszczanych pomieszczeniach.

Pruszków dezynsekcja

Definicja dezynsekcji wskazuje na to, że celem zabiegów tego rodzaju są wszelkiego rodzaju insekty. Zaliczamy do nich rozmaite owady, których obecność w pomieszczeniach zajmowanych przez ludzi, stwarza zagrożenie. Chodzi o ryzyko przenoszenia chorób lub bakterii (np. karaluchy), wyrządzanie szkód (np. mole), albo pasożytnictwo (pluskwy).

W praktyce dezynsekcja zajmuje się zwalczaniem wszystkich robaków, które przedostają się do mieszkań i domów, w tym również takich, które nie stanowią większego zagrożenia (rybiki cukrowe, gryzki). W definicji dezynsekcji mieści się także zwalczanie inwazyjnych gatunków owadów takich, jak biedronki azjatyckie, mrówki albo szubaki. Do zabiegów dezynsekcji zaliczamy także usuwanie gniazd os i szerszeni oraz odkomarzanie.

Pruszków dezynfekcja

Cena dezynfekcji wykonanej przez profesjonalną firmę DDD praktycznie zawsze ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta. Wycena uwzględnia takie szczegóły zlecenia, jak:

  • powierzchnia lub kubatura pomieszczenia,
  • ilość pomieszczeń,
  • ich przeznaczenie,
  • wyposażenie.

W najlepszej sytuacji są firmy, ponieważ zawsze mogą liczyć na preferencyjne ceny dla stałych klientów. Dezynfekcję pomieszczeń biurowych (np. odkażanie sal konferencyjnych) wykonywaliśmy w pandemii znacznie częściej, niż w poprzednich latach.

Należy jednak pamiętać, że profesjonalna dezynfekcja, która usuwa alergeny, w tym roztocza oraz zarodniki grzybów i pleśni, zauważalnie poprawia także komfort życia alergików, osób starszych oraz przewlekle chorych. Zabiegi ozonowania, które też działają odkażająco, dodatkowo odświeżają wnętrza, neutralizujące nawet wyjątkowo nieprzyjemne zapachy.

Pruszków odpluskwianie

Z definicji odpluskwianie zajmuje się tępieniem pluskiew. To niewielkie owady, które karmią się wyłącznie krwią ssaków, w tym oczywiście ludzi. Skuteczne zwalczanie pluskiew bez odpowiedniej wiedzy i specjalistycznych środków owadobójczych jest praktycznie niemożliwe. Insekt te wiodą bowiem bardzo skryty tryb życia, a żerują rzadko, większość czasu spędzając w ciasnych i trudno dostępnych kryjówkach.

Pamiętajmy, że definicja odpluskwiania nie wspomina o odstraszaniu tych owadów, a w praktyce właśnie takie działanie mają wszelkie domowe sposoby na pluskwy. Nie pomagają pomysły związane z wymrażaniem mebli na balkonie. Za pomocą wysokiej temperatury czy parownicy faktycznie można pluskwy usunąć, ale wcześniej najprawdopodobniej zniszczy się obicia mebli i powierzchnie innego wyposażenia. Zapamiętaj więc, że skuteczne i bezpieczne odpluskwianie wykona tylko specjalistyczna firma DDD.

Pruszków monitoring HACCP

Monitoring HACCP to usługa skierowana przede wszystkim do firm, które muszą prowadzić stosowną dokumentację. Analiza zagrożeń i krytyczne punkty kontroli należą do wymaganych prawem praktyk, których celem jest zminimalizowanie ryzyka skażenia żywności lub innych produktów. Chodzi oczywiście o dokumentację, w której pracodawca wykazuje, w jaki sposób wypełnia narzucone na niego obowiązki.

Po rozpoczęciu współpracy w ramach monitoringu HACCP nasi pracownicy regularnie odwiedzają firmę klienta. Podczas wizyty dokonują przeglądu stacji deratyzacyjnych i dezynsekcyjnych oraz usuwają złapane szkodniki. Podejmują także działania doraźne, związane z zabezpieczeniem obiektu oraz zwalczaniem gryzoni i insektów. A oprócz tego prowadzą dokumentację HACCP, dzięki czemu przedsiębiorcy mają ten problem z głowy.

Pruszków ozonowanie

Według definicji ozonowanie polega na dezynfekcji, połączonej z neutralizacją nieprzyjemnych zapachów za pomocą ozonu. To substancja pochodzenia naturalnego. Najwięcej ozonu jest w wyższych partiach atmosfery, a na poziomie morza tworzą go wyładowania atmosferyczne.

Cząsteczka ozonu zbudowana jest z aż trzech atomów tlenu, co czyni ją bardzo niestabilną. Dlatego tritlen szybko rozpada się, a nadmiarowy atom tlenu wchodzi w reakcję z cząsteczkami innych substancji. Proces ten nazywamy utlenianiem. W wyniku utleniania giną komórki organizmów żywych oraz neutralizowane są cząsteczki przenoszące aromaty. Właśnie dlatego ozonowanie skutecznie usuwa zagrożenie mikrobiologiczne w postaci bakterii, wirusów i grzybów, alergeny, a także nawet wyjątkowo trwałe i nieprzyjemne zapachy.

Pruszków odkomarzanie

Odkomarzanie warto wykonać wtedy, gdy już masz problem z komarami, albo dopiero spodziewasz się wylęgu insektów. Najczęściej zdarza się to w środku lata, ale wielkość ich populacji zależy od intensywności opadów atmosferycznych oraz specyfiki terenu. Po większych deszczach w zagłębieniach tworzą się kałuże, które są idealnymi miejscami do wylęgu komarów. W takich sytuacjach pomagają środki dodawane bezpośrednio do zbiorników stojącej wody, które zabijają larwy komarów lub uniemożliwiają wydostanie się z nich dorosłych osobników.

Kiedy owadów jest już naprawdę dużo, ratunkiem jest profesjonalne odkomarzanie, wykonywane na otwartych terenach. Za pomocą zamgławiania możemy w krótkim czasie rozprowadzić insteksycyd o działaniu kontaktowo-żołądkowym na dużej powierzchni. Dzięki temu szybko zabezpieczymy Twój ogród, przydomowy trawnik, albo nawet sad. Wybierz odkomarzanie od Dezpro, jeżeli w okolicy występują tereny podmokłe lub inne zbiorniki stojącej wody.