Przeprowadzamy profesjonalne zabiegi z branży DDD, a więc zajmujemy się likwidacją gryzoni oraz insektów, odkażaniem pomieszczeń i przedmiotów. Dodatkowo wspieramy firmy w monitoringu HACCP oraz przeprowadzamy ozonowanie. A to tylko niektóre usługi z bogatej oferty DEZPRO.

Radzymin deratyzacja

Deratyzacją nazywamy wszystkie te zabiegi, których celem jest zwalczanie gryzoni. Najczęściej likwidujemy myszy i szczury, które wyrządzają duże szkody zarówno w domach i mieszkaniach, jak i obiektach handlowych, usługowych czy produkcyjnych. Zwalczanie tych gryzoni na własną rękę zazwyczaj kończy się niepowodzeniem nawet wtedy, gdy szkodników jest niewiele. A co, gdy gryzonie zdążyły się rozmnożyć i mamy do czynienia z dużą kolonią myszy lub szczurów? W takich sytuacjach sprawdzają się wyłącznie profesjonalne metody deratyzacji.

Pamiętaj jednak, że samo wykorzystanie specjalistycznych środków na gryzonie nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Niemniej ważne od skutecznych preparatów jest również doświadczenie technika, który przeprowadza deratyzację. Podczas tępienia szczurów, które charakteryzują się dużą inteligencją, wiedza naszego personelu o zwyczajach tych zwierząt

okazuje się nie do przecenienia. Skutecznie pomagamy także w takich sytuacjach, z którymi nie poradziły sobie inne firmy deratyzacyjne.

Radzymin dezynsekcja

Według definicji dezynsekcja to inaczej zwalczanie szkodliwych owadów, czyli insektów. Okazuje się, że ci nieproszeni goście pojawiają się w wielu mieszkaniach. A zdecydowana większość tych lokali to zadbane i czyste wnętrza. Należy obalić mit o tym, że insekty pojawiają się z brudu. Owszem, pozostawione resztki jedzenia ułatwiają niektórym owadom żerowanie, ale na przykład pluskwy żywią się wyłącznie krwią i dlatego będą rozmnażać się nawet w sterylnie czystym pomieszczeniu.

Priorytetem naszych działań zawsze jest skuteczność. Dzięki wykorzystaniu atestowanych insektycydów, czyli profesjonalnych środków owadobójczych, możemy udzielić gwarancji na skuteczność dezynsekcji od Dezpro. Co ważne, stosowane przez nas preparaty zawsze są legalne. Aplikujemy je w taki sposób, aby zminimalizować i tak już niewielkie ryzyko podrażnień osób, które będą po zabiegu korzystały z pomieszczenia. Dodatkowo nasi technicy zawsze szczegółowo informują klientów o postępowaniu tuż po zabiegu.

Radzymin dezynfekcja

Dezynfekcją nazywamy wszystkie te czynności, których celem jest redukcja liczebności mikroorganizmów takich, jak:

– wirusy,

– grzyby,

– bakterie,

– zarazki,

– alergeny.

Można zatem stwierdzić, że skuteczna dezynfekcja pozwala chronić człowieka przed zakażeniem wieloma chorobami w tym również infekcja wirusem Covid-19 oraz grypy. Z usług odkażania w Dezpro korzystają firmy (np. do dezynfekcji sal konferencyjnych, pomieszczeń biurowych), jak i prywatni zleceniodawcy (dezynfekcja mieszkania czy samochodu).

W zależności od specyfikacji zlecenia stosujemy różne metody dezynfekcji oraz środki do tego przeznaczone. Oczywiście w przypadku odkażania pomieszczeń najlepsze efekty uzyskuje się wtedy, gdy dezynfekcji poddamy zarówno powierzchnie wyposażenia, jak i całą kubaturę wnętrza. Aby osiągać taki efekt przeprowadzamy zamgławianie ULV lub ozonowanie, które szerzej opisujemy w dalszej części tego tekstu.

Radzymin odpluskwianie

Odpluskwianie to jeden z tych zabiegów, w których najbardziej zależy klientom na skuteczności. Trudno się dziwić, bowiem przygotowania do odpluskwiania zajmują nieco czasu. Poza tym dla większości ludzi sama świadomość, że nocą insekty żerują na ich ciele, jest mocno stresująca. Ale prawda jest taka, że o skuteczności odpluskwiania możemy mówić dopiero po wykonaniu drugiego zabiegu tego rodzaju. Przeprowadzamy go w terminie od dwóch do trzech tygodni po pierwszym odpluskwianiu. Powtórzenie procesu ma na celu wyeliminowanie również tych owadów, które dotąd znajdowały się w jajach. Dlatego zapamiętaj: pluskwy usuniesz w 100% dopiero po drugim odpluskwianiu.

Zdecydowanie najlepszą metodą zwalczania pluskiew jest zamgławianie ULV. Korzystamy w nim ze specjalnego urządzenia, które rozbija środek owadobójczy na mikroskopijne krople, a następnie rozpyla je w pomieszczeniu. W ten sposób tworzy się mgła, która dociera w zakamarki i wąskie szczeliny. Gdy krople osiądą na powierzchniach, w formie miniaturowych kapsułek pozostają aktywne nawet przez klika tygodni, w tym czasie skutecznie likwidując insekty, które będą miały z nimi kontakt. Właśnie dzięki takiej metodzie możemy udzielić naszym klientom nawet kilkumiesięcznej gwarancji na skuteczność zabiegu.

Radzymin monitoring HACCP

Monitoring HACCP to usługa, którą wprowadziliśmy z myślą o firmach. Wiele z nich zobowiązanych jest do wdrożenia w swoich placówkach systemu HACCP oraz prowadzenia stosownej dokumentacji. Jednymi z elementów tego systemu to monitoring i niezwłocznie podejmowane działania, których celem jest minimalizacji zagrożenia ze strony szkodników. Chodzi o gryzonie i insekty.

Monitoring HACCP od Dezpro gwarantuje regularne wizyty naszych techników na terenie placówki Klienta. Ich celami są:

– przegląd punktów deratyzacyjnych,

– uzupełnienie trutek,

– ogólna ocena stanu obiektu pod kątem zabezpieczenia przed szkodnikami,

– bieżące prowadzenie ewidencji na potrzeby np. Sanepidu.

Oczywiście w ramach monitoringu HACCP możesz liczyć również na aktywne zwalczanie zagrożenia, czyli zabiegi deratyzacji i dezynsekcji.

Radzymin ozonowanie

Wspominaliśmy już o tym, że ozonowanie jest jedną z metod dezynfekcji. Wykorzystuje się w niej właściwości ozonu, nazywanego także tritlenem, który jest bardzo silnym utleniaczem. Oznacza to, że jego cząsteczki reagują z cząsteczkami innych substancji, powodując ich rozpad, czyli neutralizację. W przypadku żywych organizmów dochodzi do naruszenia błon komórkowych i właśnie w taki sposób likwidowane są wirusy oraz bakterie. Utleniane są także zarodniki grzybów i alergeny. Co więcej, za pomocą ozonu można również zneutralizować uporczywe zapachy (np. spalenizny, zwierząt, wilgoci).

Olbrzymią zaletą ozonu jest to, że substancja ta naturalnie występuje w przyrodzie. To właśnie zapach ozonu czuć w powietrzu po letniej burzy, ponieważ tritlen generowany jest podczas wyładowań atmosferycznych. W naszej pracy korzystamy z profesjonalnych generatorów ozonu, które umożliwiają osiągnięcie odpowiedniego stężenia roboczego tych gazów. Wszystkie parametry zabiegu, aż do jego zakończenia, monitorujemy za pomocą profesjonalnych mierników ozonu.

Radzymin odkomarzanie

Profesjonalne odkomarzanie rozwiązuje problem uporczywych insektów, które żerują podczas ciepłych wieczorów i nocy. Zabiegi tego rodzaju są tak skuteczne, że wszelkie inne sposoby walki z komarami stają się już niepotrzebne. To zasługa specjalistycznych preparatów, które wykorzystujemy do odkomarzania. W zależności od sytuacji możemy użyć środków, zwalczających dorosłe osobniki lub tych o działaniu profilaktycznym.

Drugą opcję warto zastosować wiosną, aby w ogóle nie dopuścić do namnożenia się insektów. Środki zapobiegawcze możemy aplikować do zbiorników wody stojącej. Dzięki temu eliminujemy możliwość złożenia w nich jaj przez samice komarów. Jeżeli już do tego doszło, stosujemy preparaty, które na powierzchni zbiornika tworzą cienki filtr. Zapobiega on ucieczce dorosłych owadów ze zbiornika.