Ząbki - DEZYNSEKCJA, DERATYZACJA, ODPLUSKWIANIE - WARSZAWA | DEZPRO - tel. 733 193 000

Ząbki - dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja

Zabieg deratyzacji to szereg czynności mających na celu eliminacje pojawiających się w mieszkaniach, obiektach przemysłowych, sklepach i restauracjach szczurów oraz myszy, a także kretów, nornic i kun, które pojawiają się w gospodarstwach i przydomowych ogródkach lub podwórkach. Dzikie gryzonie uprzykrzają swoją obecnością życie nie tylko w zakresie znikających produktów spożywczych, ale niszczą elewację, wnętrza ścian, a dodatkowo przenoszą niebezpieczne dla człowieka choroby. Deratyzacja to skuteczny sposób na ich zwalczenie i przywrócenie normalności w domu czy przedsiębiorstwie. 

Zabieg dezynsekcji polega na wyeliminowaniu szkodników takich jak prusaki, pluskwy, mole, gryzonie i pchły we wszystkich obiektach, w jakich pojawiają się wyżej wymienione insekty. Dzięki firmom z branży sanitarnej mamy gwarancję wysokiej skuteczności działania, bezpieczeństwa zastosowanej metody oraz użytych podczas zabiegu środków. Usługi świadczone na najwyższym poziomie przez wyspecjalizowanych fachowców nie tylko eliminują owady i inne szkodniki, ale także zapobiegają ich rozprzestrzenianiu się na pozostałe lokale oraz pojawieniu się ich w przyszłości. 

Zabieg dezynfekcji to czynność mająca na celu odkażenie danego pomieszczenia. Chociaż w ostatnim czasie dezynfekcja kojarzy się głównie z walką z Covid-19, to należy pamiętać, że poza pandemią istnieje jeszcze mnóstwo innych wirusów, bakterii i drobnoustrojów, które wnikają w głąb wykładzin, mebli wypoczynkowych, osadzają się na przedmiotach codziennego użytku. Im więcej zanieczyszczeń w pomieszczeniach, w których przebywamy regularnie, tym gorsze jest nasze samopoczucie, a dodatkowo rośnie ryzyko chorób. Dezynfekcji poddawane są zatem całe pomieszczenia wraz z wyposażeniem i skutecznie usuwają niepożądane mikroorganizmy z naszego otoczenia.

Ozonowanie Ząbki

Ozonowanie to zabieg dezynfekujący, który ma na celu neutralizację przykrych zapachów oraz usunięcie alergenów. Większość rzeczy można odkazić za pomocą ozonu, który posiada właściwości utleniające bez wykorzystywania ciężkiej chemii, co też przekłada się na duże zainteresowanie tą formą odkażania. Z uwagi na fakt, że zabieg ozonowania jest naturalną i bezpieczną metodą, można przeprowadzić go niemalże wszędzie, a szczególnie tam, gdzie przebywają alergicy, którym ozonowanie pomieszczenia przyniesie ogromną ulgę. Warto też zaznaczyć, że ozon wykorzystywany w całym procesie usuwa zapachy, a nie je maskuje, dlatego z łatwością upora się z zapachem papierosów, spalenizny, fetoru ekskrementów czy rozkładu materiałów biologicznych.

Odkomarzanie Ząbki

Komary to uciążliwe owady nie tylko z uwagi na mocno odczuwane swędzenie czy reakcje alergiczne tuż po ich ukąszeniu, ale także niebezpieczni przeciwnicy przenoszący liczne choroby. Samodzielne wyeliminowanie tych insektów jest niemożliwe, dlatego z pomocą przychodzi odkomarzanie, czyli proces, w którym wykorzystane metody (chemiczne, fizyczne lub biologiczne) przynoszą dużą skuteczność nawet do dwóch miesięcy. Odkomarzaniu podlegają nie tylko duże przestrzenie rozumiane w pojęciu miast, ale przede wszystkim posesje prywatne i ich najbliższe okolice, w których znajdują się największe skupiska komarów. Warto również zaznaczyć, że przeprowadzenie odkomarzania jest bezpieczne dla innych owadów, a także dla ludzi.

Deratyzacja Ząbki

Przed podjęciem decyzji o zabiegu deratyzacji, w pierwszej kolejności należy namierzyć psotnika, który wyrządza szkody w naszym domu, gospodarstwie czy firmie. Aby mieć 100% pewność, że szkodnik zostanie wyeliminowany całkowicie z naszej przestrzeni, warto skorzystać z kilku metod jednocześnie. Najczęściej w walce ze szczurami, myszami, kunami czy kretami wykorzystuje się metodę chemiczną, która w uproszczeniu, polega na wykorzystaniu odpowiednio dobranych środków biobójczych. Znaną metodą deratyzacji jest także metoda mechaniczna, polegająca na uwięzieniu szkodnika w pułapce.

Dezynfekcja Ząbki

Dezynfekcję przeprowadzamy najczęściej w miejscach, w których przebywała chora osoba, ale także w publicznych toaletach czy stołówkach z uwagi na łatwość z jaką w takich miejscach mogą przenosić się wirusy i pojawiać bakterie. W mieszkaniach prywatnych o wiele łatwiej utrzymać czystość i swojego rodzaju sterylność, przez zmianę i pranie pościeli, używanie środków czystości i dbanie o higienę każdego pomieszczenia. Istotny jest jednak fakt, że dezynfekcji możemy dokonać wyłącznie za pomocą specjalistycznych środków lub firm specjalizujących się w odkażaniu pomieszczeń i nie należy mylić jej ze standardowym utrzymywaniem czystości w mieszkaniu. Nie mniej zabieg dezynfekcji, to nie tylko odkażanie i usuwanie bakterii, ale także eliminacja drobnoustrojów, których nie widać gołym okiem, a które znajdują się w każdym zakamarku domu czy mieszkania. Dezynfekcja to zabieg, który oczyści mieszkanie z mikroorganizmów i przywróci mu świeżość i bezpieczeństwo.

Monitoring HACCP Ząbki

System HACCP to obowiązek każdej firmy, która ma styczność z żywnością, nie tylko dla ludzi, ale także w przypadku produkcji pasz dla zwierząt. Każda restauracja, firma cateringowa, hotel, sklep spożywczy, przedszkola czy firmy przemysłowe powinny zadbać o prawidłowo wdrożony monitoring HACCP, czyli Analizę zagrożeń i krytycznych punktów kontroli. Cały system monitoringu ma na celu zadbanie o wysokiej jakości produkty spożywcze dostarczane do konsumenta. Dzięki HACCP, które obejmuje kontrolę pozyskania surowców, produkcję i dystrybucję, Klient kupujący produkt końcowy może czuć się bezpiecznie i pewnie. Monitoring HACCP warto zlecić wyspecjalizowanej firmie świadczącej usługi w tym zakresie. DEZPRO poza wdrożeniem systemu HACCP i dbałością o każdy szczegół powstawania produktu, oferuje również natychmiastowa reakcję w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieprawidłowości i zagrożeń.

Dezynsekcja Ząbki

Dezynsekcja skutecznie usuwa z naszej przestrzeni życiowej wszelkiego rodzaju skupiska latających i biegających owadów, jest przy tym bezpieczna dla człowieka i zwierząt mieszkających w domu. Pojawienie się w domu moli, prusaków, pluskw, pcheł, rybików czy innych uciążliwych do wytępienia owadów nie oznacza, że nie umiemy zadbać o higienę mieszkania i warto mieć tutaj na uwadze, że owady (a raczej ich larwy) mogliśmy przynieść do mieszkania na podeszwie buta, z produktami spożywczymi, czy mogły przedostać się do nas od sąsiada. Rożne firmy proponują różnego rodzaju zabiegi dezynsekcji. Popularność w ostatnich latach zyskała metoda żelowa, w której główną rolę odgrywa pomysłowość na przyciąganie owadów do trucizny. Ale wśród metod dezynsekcji możemy również wymienić metody fizyczne, biotechnologiczne, zamgławianie ULV itp. W zależności od tego z jakim rodzajem owada walczymy i jak duża jest jego obecność w domu, dobranie odpowiedniej metody najlepiej pozostawić specjalistom.

Odpluskwianie Ząbki

Pluskwy to nocne żyjątka, o których istnieniu dowiadujemy się zazwyczaj, kiedy jest już za późno, a ich ilość jest nie do opanowania. Pluskwy lubią ciemność i zakamarki, w których ciężko je dostrzec. Ukrywają się w łóżkach, pod listwami przypodłogowymi, a nawet w kontaktach i szafkach nocnych. Ich ugryzienia powodują silną reakcje alergiczną na skórze, świąd, swędzenie i pieczenie, a niekiedy nawet ból. Rozmnażają się błyskawicznie, dodatkowo mogą zainfekować nie tylko inne pomieszczenia w Twoim domu, ale także mieszkania sąsiednie, jeżeli mieszkasz w bloku. Skuteczna walka z pluskwami i ich całkowita eliminacja może udać się tylko w przypadku zastosowania odpowiednich środków i metod przez firmy wyspecjalizowane w odpluskwianiu pomieszczeń.