Zastanawiasz się, kiedy należy wykonać deratyzację? A może chcesz się dowiedzieć, dlaczego odpluskwianie koniecznie trzeba powtórzyć? Na te i inne pytanie znajdziesz odpowiedzi we poniższym artykule, który opisuje szczegóły oferty Dezpro.

Grodzisk Mazowiecki deratyzacja

Według definicji deratyzacja zajmuje się zwalczaniem gryzoni, które zaliczane są do szkodników. Zwierzęta te od setek lat żyją w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka, które zapewnia im schronienie i stały dostęp do pożywienia. Tępienie szczurów i myszy domowymi sposobami często okazuje się nieskuteczne. Szkodniki te są bowiem bardzo zwinne i doskonale się ukrywają. Dodatkowo szczury odznaczają się wyjątkową inteligencją, więc nie łatwo je przechytrzyć.

To wszystko sprawia, że jedynym skutecznym rozwiązaniem okazuje się profesjonalna deratyzacja. Przeprowadza ją zawsze doświadczony technik, który wie, gdzie mogą ukrywać się gryzonie oraz w jaki sposób dostają się do pomieszczeń. Połączenie bogatego doświadczenia zawodowego z wykorzystaniem atestowanych środków gryzoniobójczych o potwierdzonym działaniu sprawia, że profesjonalna deratyzacja wyróżnia się tak wysoką skutecznością.

Grodzisk Mazowiecki dezynsekcja

Domowe sposoby na pozbycie się nawet najbardziej popularnych insektów z reguły okazują się nieskuteczne. W większości przypadków dlatego, że zalecają korzystanie z substancji, które nie wykazują żadnego działania owadobójczego, a jedynie odstraszające. Za pomocą tych specyfików można więc co najwyżej próbować chronić się przed inwazją owadów, a nie skutecznie je tępić.

Natomiast do profesjonalnej dezynsekcji stosuje się substancje przeznaczone do likwidacji owadów. Preparaty, które je zawierają, zostały wielokrotnie przebadane w niezależnych testach, dzięki czemu możemy je bezpiecznie stosować także w tych pomieszczeniach, z których na co dzień korzystają dorośli, małe dzieci czy zwierzęta domowe.

W profesjonalnej dezynsekcji bardzo ważne są również specjalne metody aplikacji inteksycydów. To właśnie od nich zależy skuteczność i długość czasu trwania aktywnej ochrony po zabiegu. Dlatego jeżeli chcesz szybko pozbyć się insektów z mieszkania, domu lub firmy, wybierz specjalistyczną dezynsekcję od sprawdzonej firmy DDD.

Grodzisk Mazowiecki dezynfekcja

Definicja dezynfekcji mówi o tym, że celem zabiegów tego rodzaju jest zwalczanie zagrożenia mikrobiologicznego. Chodzi przede wszystkim o:

  • bakterie,
  • wirusy,
  • alergeny,
  • zarodniki pleśni oraz innych grzybów.

Co ważne, dezynfekcji nie należy mylić z dekontaminacją, czyli wyjałowieniem. Odkażanie wcale nie usuwa 100% mikrobów, nie czyni więc powierzchni czy przedmiotów sterylnymi. Zamiast tego dezynfekcja redukuje liczbę zarazków do poziomów, w których nie stanowią one zagrożenia dla człowieka. To ważna różnica z punktu widzenia ceny dezynfekcji, ponieważ sterylizacja powierzchni czy pomieszczeń kosztuje znacznie więcej.

Dzięki zastosowaniu rozmaitych metod dezynfekcji można zabiegi tego rodzaju wykonywać praktycznie wszędzie: od prywatnych mieszkań, przez pomieszczenia biurowe i produkcyjne, aż po obiekty handlowe, medyczne, a nawet wnętrza pojazdów.

Grodzisk Mazowiecki odpluskwianie

Cena odpluskwiania, które wykona specjalistyczna firma DDD, jest niska w porównaniu do kosztów, jakie poniesiemy eksperymentując z domowymi sposobami na pluskwy. Podstawowy wariant odpluskwiania dostępny jest w cenie 300 zł. Najczęściej jednak wyceniamy zlecenia indywidualnie, ponieważ na cenę odpluskwiania wpływają czynniki takie, jak:

  • liczba pomieszczeń sypialnianych,
  • ilość łóżek, z których korzystają domownicy.

Dokładną cenę odpluskwiania poznasz zawsze podczas rozmowy z konsultantem na naszej infolinii. Pamiętaj jednak, że do osiągnięcia pełnej skuteczności należy wykonać drugi zabieg odpluskwiania w terminie od dwóch do trzech tygodni po przeprowadzeniu pierwszego tępienia pluskiew. Jedynie w ten sposób można zlikwidować owady, które podczas pierwszego zabiegu znajdowały się w jajach i dzięki temu przerwać cykl rozrodczy pluskiew.

Grodzisk Mazowiecki monitoring HACCP

Monitoring HACCP to nazwa usługi, którą wprowadziliśmy specjalnie z myślą o przedsiębiorcach. W ramach tej współpracy oferujemy regularne wizyty naszych pracowników, podczas których dokonują oni przeglądu karmników deratyzacyjnych oraz pułapek na insekty. Dzięki temu mogą podjąć działania doraźne niezwłocznie po wykryciu śladów obecności szkodników, co oczywiście zwiększa skuteczność ochrony całego obiektu.

Poza tym w ramach monitoringu HACCP pracownicy DEZPRO zajmują się dokumentacją podjętych działań w zakresie ochrony przed szkodnikami oraz ich zwalczania. A prowadzenie takiej dokumentacji jest wymagane przez firmy, które produkują, transportują lub sprzedają artykuły spożywcze. Jeżeli chcesz mieć pewność, że podczas kontroli Sanepidu inspektor nie będzie miał zastrzeżeń do Twojej dokumentacji związanej z DDD, wybierz monitoring HACCP od Dezpro.

Grodzisk Mazowiecki ozonowanie

Podczas ozonowania pomieszczeń należy zadbać o bezpieczeństwo swoje, najbliższych oraz czworonożnych przyjaciół. Pamiętajmy, że w stężeniach roboczych ozon działa drażniąco na żywe organizmy. Może także wchodzić w reakcję z powłokami malarskimi, roślinami i innymi przedmiotami. Dlatego warto się do ozonowania odpowiednio przygotować.

W praktyce najrozsądniej jest zlecić ozonowanie pomieszczenia specjalistycznej firmie z branży DDD. Przeszkolony technik dysponuje odpowiednio wydajnym ozonatorem, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie stężenia roboczego, w którym tritlen naprawdę usuwa zagrożenie mikrobiologiczne oraz neutralizuje zapachy. Co więcej, technik z firmy DDD, dysponuje czułym miernikiem stężenia ozonu, z którego korzysta również podczas wietrzenia pomieszczenia po wykonaniu zabiegu. Dzięki temu zyskujesz pewność, że zabieg był nie tylko skuteczny, lecz również w 100% bezpieczny dla wszystkich domowników i czworonożnych przyjaciół.

Grodzisk Mazowiecki odkomarzanie

Wspólnym celem wszystkich metod odkomarzania jest skuteczne zwalczanie komarów na każdym etapie ich rozwoju. Podkreślamy, że w tym przypadku nie chodzi o miejscowe odstraszanie insektów, lecz ich eksterminację za pomocą atestowanych środków owadobójczych o skuteczności potwierdzonej w licznych testach i badaniach. Konkretny typ zastosowanego inteksycydu dobiera się w zależności od fazy rozwoju, na jakim znajdują się owady.

Larwy zwalczamy środkami rozpuszczanymi w zbiornikach wody stojącej. Preparaty tego typu mogą działać bezpośrednio na larwy, albo uniemożliwić dorosłym komarom opuszczenie zbiornika czy złożenie do niego jaj. Ta druga funkcja realizowana jest przez środki, które tworzą na powierzchni wody silikonu film, stanowiący dla komarów fizyczną barierę. Natomiast insekty w dorosłej postaci skutecznie zwalczamy podczas odkomarzania za pomocą zamgławiania. Ta metoda z powodzeniem może być stosowana do zabezpieczania nawet dużych terenów zielonych w krótkim czasie. Efekt owadobójczy utrzymuje się przez kilkanaście dni po wykonaniu zabiegu.