Jeżeli potrzebujesz pomocy w zwalczaniu szkodników, dłużej już nie musisz szukać. Oferujemy profesjonalne zabiegi DDD, w tym również skuteczne odkomarzanie oraz ozonowanie, które neutralizuje zapachy i drobnoustroje . Dowiedz się więcej na ten temat.

Ożarów Mazowiecki deratyzacja

Myszy i szczury to najpowszechniejsze gryzonie, których zwalczaniem zajmuje się profesjonalna deratyzacja. Zabiegi tego rodzaju, wykonywane przez specjalistyczną firmę z branży DDD, nie mają na celu odstraszanie szkodników, lecz ich permanentną likwidację. Dodatkowo można deratyzację stosować również w celu zabezpieczenia lokalu przed pojawieniem się gryzoni.

Wysoką skuteczność zwalczania szczurów i myszy osiągamy dzięki zastosowaniu profesjonalnych metod oraz wykorzystaniu preparatów niedostępnych w zwyczajnym handlu detalicznym. Korzystają z nich nasi doświadczeni technicy, których wiedza i umiejętności praktyczne potwierdzają certyfikaty ukończonych szkoleń oraz kursów branżowych. Dzięki temu deratyzacja wykonana przez nas jest nie tylko skuteczna, ale także bezpieczna dla Ciebie, Twoich bliskich i zwierząt domowych.

Ożarów Mazowiecki dezynsekcja

Być może zastanawiasz się, kiedy wykonać dezynsekcję? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: najszybciej, jak to możliwie po odkryciu śladów obecności insektów albo zauważeniu pierwszych osobników. Dlaczego? Ponieważ większość szkodników wiedzie skryty tryb życia, ukrywając się w szczelinach i innych niedostępnych miejscach. Ale w tych kryjówkach insekty cały czas się rozmnażają. Jeżeli w porę nie zaczniesz ich zwalczać, szybko możesz mieć do czynienia z prawdziwą inwazją.

Niektóre owady stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi. Kontakt z ich wydzielinami może wywoływać reakcje alergiczne (biedronka azjatycka). Szkodniki przenoszą groźne choroby (np. karaluchy), a nawet pasożytują na naszej krwi (pluskwy). Jeżeli zatem chcesz uniknąć przykrych konsekwencji współdzielenia przestrzeni mieszkalnej z robakami, zamów profesjonalną dezynsekcję natychmiast po tym, jak odkryjesz pierwsze osobniki albo ślady obecności szkodników.

Ożarów Mazowiecki dezynfekcja

Dezynfekcję realizujemy za pomocą specjalistycznych metod. Ich wybór uzależniony jest najczęściej od warunków lokalowych, a czasem także od rodzaju zwalczanego zagrożenia. Do skutecznego odkażania stosujemy:

  • zamgławianie ULV, w wyniku którego dezynfekcji poddawane jest całe pomieszczenie, łącznie z wyposażeniem oraz powietrzem zamkniętym wewnątrz,
  • zamgławianie termiczne, które umożliwia przeprowadzenie skutecznego zabiegu szybko nawet w pomieszczeniach o bardzo dużych kubaturach, dzięki wysokiej wydajności termicznych zamgławiaczy,
  • opryskiwanie – stosowane najczęściej punktowo. Najlepsze efekty zapewnia w starym budownictwie oraz na chłonnych powierzchniach,
  • ozonowanie, w którym wykorzystujemy odkażające właściwości ozonu – naturalnej substancji. Ozonowanie przy okazji neutralizuje także nieprzyjemne zapachy i to nawet tak trwałe, jak dym papierosowy lub odór odchodów.

Ożarów Mazowiecki odpluskwianie

Wybierając profesjonalne odpluskwianie, z pewnością zależy Ci na tym, aby zabieg był maksymalnie skuteczny. Dlatego odwiedzi Cię doświadczony technik ze specjalistycznym sprzętem, ale Ty sam możesz w znaczący sposób zwiększyć skuteczność odpluskwiania. Wystarczy, że odpowiednio przygotujesz do tego mieszkanie. Dzięki temu skrócisz również czas całego zabiegu, a technik uzyska lepszy dostęp do szczelin i zakamarków, w których najczęściej ukrywają się insekty.

Podstawową kwestią jest wyciągnięcie z łóżka materaca, co pozwala na aplikację środka owadobójczego bezpośrednio na konstrukcję mebla. Właśnie tam najczęściej kryją się insekty. Dobrym pomysłem jest przeczytanie artykułów na naszej stronie, w których opisujemy, jak przygotować się do zamgławiania ULV. Dzięki lekturze będziesz wiedział, w jaki sposób zabezpieczyć przedmioty toaletowe i żywność przed preparatami o działaniu kontaktowo-żołądkowym. Dowiesz się również, jakich czynności nie wykonywać po odpluskwianiu, aby ochronny efekt tego zabiegu trwał maksymalnie długo.

Ożarów Mazowiecki monitoring HACCP

Monitoring HACCP zapewnia stałą współpracę z profesjonalną firmą DDD. Dzięki temu zyskujesz fachowe doradztwo w zakresie profilaktyki i zwalczania szkodników. W ramach współpracy nasi pracownicy prowadzą regularny monitoring zainstalowanych w Twojej firmie punktów deratyzacyjnych oraz pułapek na owady. Jeżeli zachodzi taka konieczność, wykonujemy doraźna deratyzację lub dezynsekcję.

Monitoring HACCP od Dezpro to także wyręczenie przedsiębiorcy w obowiązkach prowadzenia stosownej dokumentacji DDD. Nasi pracownicy podczas każdej wizyty uzupełniają stosowne formularze, dzięki czemu nie musisz martwić się, że inspektor Sanepidu zwróci uwagę na błędy w dokumentacji lub nałoży na Ciebie mandat z jej brak.

Ożarów Mazowiecki ozonowanie

Ozonowanie stosowane jest w dwóch celach. Jednym z nich jest dezynfekcja pomieszczenia oraz znajdującego się w nim wyposażenia. Ozon wykazuje silne właściwości utleniające, dzięki czemu likwiduje wirusy, bakterie, zarodniki grzybów, w tym pleśni oraz alergeny. To właśnie dlatego na ozonowanie pomieszczeń decydują się alergicy i osoby przewlekle chore.

Drugim celem, do którego stosuje się ozon, jest neutralizacji zapachów. Tritlen wchodzi w reakcję utleniania z cząsteczkami aromatycznymi, powodując ich rozpad. Dlatego ozonowanie pomieszczenie usuwa zapachy, zamiast je maskować, jak to czyni dezodoryzacja. W efekcie już za pomocą jednego zabiegu można na dobre pozbyć się aromatów tak uporczywych, jak odór zwierząt, odchodów, spalenizny czy rozkładu materii organicznej.

Ożarów Mazowiecki odkomarzanie

Wspólnym mianownikiem profesjonalnych metod odkomarzania jest skuteczne zwalczanie tych insektów. W żadnym przypadku nie chodzi tutaj o odstraszanie owadów, co zwykle oferują domowe sposoby walki z komarami. Ale specjalistyczne metody odkomarzania dobierane są w zależności od fazy rozwoju, w której znajdują się insekty na terenie klienta.

Do zwalczania larw służą środki owadobójcze dodawane bezpośrednio do zbiorników stojącej wody. Działają one selektywnie, więc usuwają wyłącznie larwy komarów, pozostając neutralne dla reszty ekosystemu. Można też zabezpieczyć zbiorniki za pomocą preparatów, które na powierzchni tworzą mechaniczną barierę, w postaci silikonowego filtru. Natomiast owady w stadium imago zwalczamy przez zamgławianie, wykonywane ze środków od działaniu kontaktowo-żołądkowym. Warto podkreślić, że efekt zwalczania dorosłych komarów utrzymuje się nawet przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu odkomarzania.