Marki - DEZYNSEKCJA, DERATYZACJA, ODPLUSKWIANIE - WARSZAWA | DEZPRO - tel. 733 193 000

Marki - dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja

Dezynsekcja, deratyzacja i dezynfekcja, to trzy najbardziej mylone ze sobą zabiegi. I chociaż ich nazwy brzmią podobnie, to każdy z nich charakteryzuje się podjęciem innych działań i ma zupełnie inne zastosowanie. Zabieg deratyzacji jest stosowany w walce ze szczurami, myszami, kunami, kretami i innymi szkodnikami, które mogą pojawić się wszędzie: w firmie przemysłowej, sklepie spożywczym, gospodarstwie rolnym, a nawet w mieszkalnych blokach. Ma on na celu przy wykorzystaniu różnych metod zwalczenie gryzoni i ich całkowitą eliminację, a tym samym ochronę człowieka przed przykrymi skutkami obcowania z nimi. Zabieg dezynsekcji to z kolei usuwanie szkodników latających i biegających, czyli owadów, trudnych do samodzielnego wytępienia. Mowa tutaj o wszach, pchłach, prusakach, pluskwach i wielu innych, które wydawać by się mogło na dobre zadomowiły się w naszych mieszkaniach, a próba ich zwalczenia domowymi sposobami nie przyniosła zamierzonego efektu. Zabieg dezynfekcji to inaczej odkażanie. W tym zabiegu przy wybraniu odpowiedniej metody oczyszczamy powietrze, usuwamy nieprzyjemne zapachy, a dodatkowo pozbywamy się z otoczenia, przedmiotów i zakamarków drobnoustrojów, wirusów i bakterii, czyli wszystkich niewidzialnych dla oka niebezpieczeństw powodujących choroby, zakażenia i alergie.

Monitoring HACCP Marki

Każda firma mająca kontakt z żywnością powinna posiadać wdrożony system HACCP, który ogólnie mówiąc polega na kontrolowaniu procesów, jakie zachodzą na drodze pozyskania składnika, produkcji i dystrybucji produktu końcowego. Zlecenie opracowania całej dokumentacji i odpowiednich mechanizmów firmie zewnętrznej, to nie tylko zyskanie czasu i wygoda, ale także szybka reakcja w krytycznych momentach każdego przedsiębiorcy. HACCP to nie tylko wymóg prawny stawiany przed firmami, ale także duże uznanie ze strony konsumentów, którzy szczególnie na przestrzeni ostatnich lat z tak dużą rozwagą i ostrożnością podchodzą do kupowanych i spożywanych produktów.

Dezynfekcja Marki

Jeżeli w firmie lub w mieszkaniu przebywała osoba chora, szczególnie cierpiąca na dolegliwości wirusowe, warto przeprowadzić dezynfekcję pomieszczenia. Trzeba mieć tutaj na uwadze, że wirusy przenoszą się drogą kropelkową, a więc wszędzie tam, gdzie pojawił się chory mogło dojść do zainfekowania. W takiej sytuacji rozsądnie jest skorzystać z usług firmy specjalizującej się w usługach dezynfekujących, która odświeży wszystkie pomieszczenia w domu czy biurze, zajmie się odkażeniem toalet, jadalni czy kuchni i znajdującego się w niej wyposażenia. Dezynfekcja to nie tylko usuwanie wirusów, ale wszystkich drobnoustrojów i grzybów, które osadzają się i pojawiają się wszędzie tam, gdzie przebywamy. Dezynfekcję warto przeprowadzać szczególnie w czasach pandemii i walki z Covid-19, gdzie białko wirusa potrafi przetrwać długo na różnych powierzchniach i przedmiotach.

Deratyzacja Marki

Pojawienie się w przedsiębiorstwie, w domu lub w jego pobliżu gryzoni, które przynoszą szkody materialne jest trudne do zaakceptowania. Zazwyczaj nasi niechciani goście nie tylko niszczą nasz dobytek i narażają na straty finansowe, ale mogą być źródłem wielu chorób i zarazków szkodliwych dla naszego zdrowia. Przed zamówieniem usługi deratyzacji warto zorientować się z jakim szkodnikiem mamy do czynienia, aby sprawnie przeprowadzić cały proces. W walce z gryzoniami najlepiej zastosować różne metody, aby osiągnąć jak najwyższą skuteczność i uporać się ze szkodnikiem w jak najszybszym czasie. Specjaliści przeprowadzający deratyzacje wykorzystują najczęściej różnego rodzaju pułapki albo środki biobójcze, które pozwalają uporać się skutecznie ze szkodnikiem.

Dezynsekcja Marki

Skuteczna eliminacja pasożytów i insektów znajdujących się w naszej przestrzeni bardzo często możliwa jest jedynie za sprawą wyspecjalizowanych firm i usługodawców. Pozbycie się z domu uciążliwych owadów czy to latających czy biegających standardowymi środkami owadobójczymi może nie przynieść pożądanego efektu, albo załagodzić sytuację na jakiś czas. Warto wiedzieć, że larwy tych przeciwników są odporne na działanie wielu preparatów, na zimno i gorąco, to dlatego ich pozbycie się z mieszkania jest takie trudne. Firmy zajmujące się dezynsekcją oferują różne rodzaje walki z owadami. Metody dobierane są w taki sposób, aby były jak najmniej dotkliwe dla mieszkańców, skuteczne i szybie w działaniu. Decydując się na żelowanie, czyli jedną z metod chemicznej dezynfekcji preparatami biobójczymi możemy mieć pewność, że w 100% pozbędziemy się prusaków i karaluchów. Każdy zabieg, metoda, wykorzystane środki chemiczne są odpowiednio dobrane do rodzaju owada, z jakim przyszło nam się zmierzyć.

Ozonowanie Marki

Ozonowanie to rodzaj odkażania powietrza metodą naturalną, z niezwykle wysoką skutecznością i bez użycia środków chemicznych. Za pomocą ozonu czyli mocnego utleniacza, specjalistyczne firmy z powodzeniem mogą odkazić całą powierzchnie i przedmioty, jakie się na niej znajdują. Ozonowanie to zabieg, który nie tylko odkaża, ale także usuwa uciążliwe i nieprzyjemne zapachy. Przykładem jest na przykład woń dymu tytoniowego, którego nie da się wywietrzyć lub usunąć za pomocą standardowych środków czystości szczególnie, jeżeli w jakimś pomieszczeniu notorycznie palimy. Ozonowanie może być także wykorzystana w miejscach, w których przebywają alergicy, ponieważ oczyszcza powietrze z uciążliwych dla chorych alergenów, co załagodzi objawy choroby.

Odpluskwianie Marki

Pluskwy to niebezpieczni przeciwnicy, ponieważ nie widać ich zazwyczaj gołym okiem, sprytnie chowają się w zakamarkach Twojego łóżka, żeby zawsze być blisko człowieka, a dodatkowo atakują nocą, kiedy Twoja czujność jest uśpiona. Ich pojawienie się w mieszkaniu mogą sygnalizować niewielkie kropelki krwi na pościeli, odchody, albo małe zrzucane przez nie pancerze. Jednak nie mając świadomości, że ten insekt pojawił się w domu, nawet nie wiesz, że powinieneś czegoś szukać, a to doskonały moment na rozmnażanie się pluskwy i atakowanie nowych miejsc. Skuteczna likwidacja szkodnika możliwa jest wyłącznie przez profesjonalne odpluskwianie odpowiednimi metodami i preparatami, którymi dysponują firmy z branży sanitarnej.

Odkomarzanie Marki

Z drażniącym po ukąszeniu przez komara swędzeniem, pieczeniem, obrzękiem, a nawet inną reakcją alergiczną, każdy chociaż raz spotkał się w swoim życiu. Walka z komarami jest trudna, a niekiedy odkomarzanie stosowane przez władze miast są nieskuteczne. Jeżeli na Twoim podwórku nieustannie pojawiają się komary, uprzykrzając każdy ciepły wieczór spędzany na świeżym powietrzu, skorzystaj z usług firm zajmujących się odkomarzaniem posesji prywatnych i terenów wodnych. Odkomarzanie jest bezpieczne między innymi dla pszczół i nie szkodzi innym insektom, a nad Twoim domem tworzy niewidzialną barierę, która skutecznie zatrzymuje komary nawet do dwóch miesięcy. Skuteczność zabiegu będzie jeszcze większa, jeżeli na podobny zabieg zdecydują się także mieszkający obok sąsiedzi.