Dezpro to firma, która wykonuje zabiegi deratyzacji, dezynsekcji oraz dezynfekcji. W ramach tych usług możesz zlecić wykonanie odpluskwiania, tępienie szczurów i myszy, albo odkomarzanie. Sprawdź pełną ofertę firmy DDD.

Michałowice deratyzacja

Zwalczanie szczurów i myszy powinno być zarówno skuteczne, jak i bezpieczne dla zwierząt domowych oraz osób postronnych. Stosowanie popularnych pułapek na gryzonie często nie przynosi oczekiwanych efektów. A pamiętajmy, że zarówno myszy, jak i szczury, przenoszą liczne choroby, zagrażające nie tylko zdrowiu, lecz nawet życiu ludzi.

Profesjonalna deratyzacja w Dezpro zawsze wykonywana jest za pomocą atestowanych preparatów o naukowo potwierdzonej skuteczności. Umieszczenie środków gryzoniobójczych w specjalnych karmnikach minimalizuje ryzyko spożycia trutki przez zwierzęta domowe. Natomiast czytelne oznaczenia lokalizacji każdej stacji deratyzacyjnej zapobiegają przypadkowemu kontaktowi człowieka z trucizną.

Michałowice dezynsekcja

Stosujemy najskuteczniejsze metody dezynsekcji, a wybór konkretnej każdorazowo uzależniony jest przede wszystkim od gatunków zwalczanych insektów oraz specyfikacji pomieszczenia. Decyzję podejmuje technik Dezpro. Na przykład w lokalach gastronomicznych często stosujemy żelowanie na karaluchy i prusaki. Ale do odpluskwiania polecamy dwukrotnie wykonany zabieg zamgławiania ULV, które pozwala nanieść preparat o działaniu kontaktowo-żołądkowym praktycznie na każdą powierzchnię wyposażenia pomieszczenia. Poza tym świetnie penetruje wszelkie zakamarki i pęknięcia.

Jeżeli sytuacja tego wymaga, stosujemy także zamgławianie termiczne. Ta metoda dezynsekcji idealnie nadaje się do pomieszczeń o dużych kubaturach i zwalczania insektów na terenach otwartych. Punktowo i na materiały chłonne (stare tynki, drewno, tapety) nanosimy inteksycydy za pomocą opryskiwania, które pozwala także wtłoczyć środek nawet w ciasne, ale głębokie szczeliny.

Michałowice dezynfekcja

Dezynfekcja zapewnia ochronę przed chorobami, ponieważ usuwa wirusy i bakterie. Oprócz tego podnosi komfort życia alergików i osób przewlekle chorych, poprzez usuwanie alergenów, zarodników pleśni i innych grzybów. Dlatego odkażanie wykonujemy zarówno w pomieszczeniach biurowych, obiektach użyteczności publicznej i placówkach medycznych, jak i prywatnych mieszkaniach, czy nawet pojazdach.

Regularnie wykonywana profesjonalna dezynfekcja okazuje się tańsza i zdecydowanie bardziej skuteczniejsza, niż doraźne przecieranie elementów wyposażenia środkami na bazie stężonego alkoholu. Dodatkowo po każdym zabiegu odkażania wystawiamy protokół higieny sanitarnej, a na życzenie klienta dołączamy do niego również wymazówkę.

Michałowice odpluskwianie

Wytępienie pluskiew sposobami innymi, niż profesjonalne odpluskwianie, jest praktycznie niemożliwe. Insekty te przez długi czas namnażają się zwykle zupełnie niezauważone. Pomimo tego, że ślady po ugryzieniu pluskiew są dosyć charakterystyczne, wielu klientów lekceważy je do momentu, w którym mieszkanie zasiedla już spora kolonia insektów.

Aby odpluskwianie było skuteczne, stosujemy zamgławianie ULV. Rekomendujemy przeprowadzenie zabiegu dwukrotnie w odstępach od dwóch do trzech tygodni. W ten sposób zniszczymy również te insekty, które mogłyby przetrwać pierwsze odpluskwianie w jajach lub w postaci larwalnej.

Michałowice monitoring HACCP

Monitoring HACCP w Dezpro zlecają firmy, działające w branży spożywczej. Obowiązek prowadzenia dokumentacji Analiz zagrożeń i krytycznych punktów kontroli nakładają na te podmioty gospodarcze między innymi:

– Ustawa z dn. 25 sierpnia 2006 r. o Bezpieczeństwie żywności i żywienia,

– Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady: nr 178/2002 z dn. 28 stycznia 2002 r.

Deratyzacja, dezynsekcja oraz działania profilaktyczne przeciwko gryzoniom i insektom razem z bieżącą obserwacją obiektu pod kątem występowania powyższych zagrożeń, stały się elementami tzw. Dobrej praktyki produkcyjnej. Procedura ta wchodzi w skład systemu HACCP monitoring, który oferuje Dezpro, spełnia wszystkie wymagane standardy i zauważalnie odciąża przedsiębiorcę także od konieczności prowadzenia stosownej dokumentacji. Pracownicy Dezpro regularnie sprawdzają stacje deratyzacyjne, niezwłocznie reagują w przypadku ujawnienia zagrożenia, a także uzupełniają wymagane dokumenty kontrolne.

Michałowice ozonowanie

Chociaż ozonowanie jest jedną z metod dezynfekcji, bardzo często stosowane jest także do odświeżania pomieszczeń. Naturalna substancja, czyli ozon nazywany także tritlenem, jest tak silnym utleniaczem, że rozbija cząsteczki odpowiedzialne za transport aromatów. Dlatego w przeciwieństwie do dezodoryzacji czy stosowania odświeżaczy powietrza, ozonowanie zamiast maskować aromaty, po prostu skutecznie je usuwa.

Dowiedziono także skuteczności ozonu w likwidacji zagrożenia mikrobiologicznego. Ozonowanie usuwa wirusy (w tym grypy i prawdopodobnie też SARS-CoV-1), bakterie (również te wywołujące choroby), alergeny i zarodniki grzybów (dlatego zalecane jest osobom cierpiącym na alergie). Cena ozonowania pomieszczeń w Dezpro zaczyna się już od 200 zł i uwzględnia koszty dojazdu do klienta.

Michałowice odkomarzanie

Zwalczanie komarów może być naprawdę skuteczne, jeżeli zostanie wykonane profesjonalnie i przez doświadczonego technika. W ramach odkomarzania można działać dwojako: profilaktycznie lub doraźnie. Druga opcja polega na zwalczaniu już dorosłych komarów najczęściej za pomocą zamgławiania ULV, rzadziej zamgławiania termicznego lub oprysku.

Natomiast w zabiegach profilaktycznych najistotniejsze jest takie zabezpieczenie akwenów wodnych i źródeł stojącej wody (nawet niewielkich, jak pojemniki na deszczówkę czy ozdobne beczki), aby uniemożliwić samicom złożenie w nich jaj. Z kolei inne preparaty tworzą na powierzchni wody film, który więzi w zbiorniku dorosłe osobniki. Najlepszą skuteczność odkomarzania osiągamy stosując zabiegi na jak największej powierzchni. Dlatego w Dezpro oferujemy atrakcyjne rabaty na zwalczanie komarów wykonane wspólnie z najbliższymi sąsiadami. Sprawdź naszą ofertę