Z usług firmy takiej, jak nasza, często korzystają Klienci, którzy znaleźli się w kłopotliwych sytuacjach. Dlatego zawsze wykonujemy usługi tak dyskretnie, jak to tylko możliwe. Poznaj pełną ofertę skutecznych zabiegów DDD w konkurencyjnych cenach od Dezpro.

Nowy Dwór Mazowiecki deratyzacja

Klienci często pytają, na czym polega deratyzacja? Do profesjonalnego zwalczania gryzoni stosuje się kilka różnych metod, których wspólnym mianownikiem jest wysoka skuteczność. Najczęściej podkładamy atestowane trutki w specjalnych karmnikach deratyzacyjnych. Karmniki te uniemożliwiają kontakt z preparatem osobom postronnym oraz zwierzętom domowym. Stosujemy również pułapki mechaniczne, które doskonale sprawdzają się w monitoringu obecności gryzoni.

Warto jednak pamiętać o tym, by starannie zabezpieczyć pomieszczenia przed ponownym pojawieniem się szkodników po wykonaniu deratyzacji. Szczury i myszy są bardzo zwinne. Potrafią również przeciskać się przez wąskie szczeliny. Wszystkie te miejsca wskaże nam technik, który przyjedzie wykonać deratyzację. Nasi pracownicy chętnie doradzają klientom, w zakresie zabezpieczenia lokalu nie tylko przed gryzoniami, ale także insektami. A to oczywiście zwiększa efektywność naszych zabiegów DDD.

Nowy Dwór Mazowiecki dezynsekcja

Firma DDD do dezynsekcji stosuje różne metody. Wybór najlepszej zawsze zależy od rodzaju napotkanych insektów. Czasami zależy także od przeznaczenia pomieszczenia lub innych warunków lokalowych. Do najpopularniejszych metod dezynsekcji należą:

  • zamgławianie ULV, polegające na rozpyleniu w kubaturze pomieszczenia substancji roboczej w postaci miniaturowych kropel, które pokrywają praktycznie każdą powierzchnię i penetrują zakamarki,
  • opryskiwanie, stosowane zwykle punktowo lub na chłonne materiały,
  • zamgławianie termiczne, wykorzystywane podczas zabiegów w pomieszczeniach o dużych kubaturach (np. hale magazynowe) albo nawet na otwartych terenach (odkomarzanie, zwalczanie biedronek azjatyckich),
  • żelowanie, którym zwalcza się mrówki, karaluchy i prusaki.

Co ciekawe w profesjonalnej dezynsekcji do zwalczania owadów nie stosuje żadnych pułapek na insekty, które cieszą się sporą popularnością wśród amatorów domowego tępienia szkodników. Pułapki takie są po prostu nieskuteczne w likwidacji owadów, ale świetnie spisują się w monitoringu ich aktywności zwłaszcza w tych pomieszczeniach, z których korzystamy sporadycznie. Możesz więc wykorzystać pułapki na owady w celu schwytania osobników, które potem pokażesz naszemu pracownikowi, co pozwoli na szybszą identyfikację zagrożenia przed rozpoczęciem zabiegu.

Nowy Dwór Mazowiecki dezynfekcja

Dezynfekcja, nazywana również odkażaniem, polega na usuwaniu skażenia mikrobiologicznego, czyli bakterii, cząsteczek wirusów, grzybów oraz alergenów. Zabiegi tego rodzaju można przeprowadzać na powierzchniach wyposażenia i pojedynczych przedmiotach lub w kubaturze całych pomieszczeń, co okazuje się znacznie skuteczniejsze.

O tym, jaką metodę dezynfekcji zastosować, decyduje technik, który dokonuje wyboru na podstawie oględzin pomieszczenia i przeanalizowaniu oczekiwań klienta. Niemniej jednak bez względu na zastosowaną metodę, do dezynfekcji warto pomieszczenie przygotować, co skróci czas pracy technika i zdecydowanie zwiększy skuteczność zabiegu. W tym celu najlepiej zapoznać się z artykułami na naszej stronie firmowej, w których opisujemy, jak przygotować mieszkanie do zamgławiania ULV, albo co zrobić, przed ozonowaniem?

Nowy Dwór Mazowiecki odpluskwianie

Odpluskwianie polega na tępieniu pluskiew za pomocą specjalistycznych środków, aplikowanych przez profesjonalne urządzenia. Pluskwy zaliczamy do pasożytów, ponieważ żerują na ludziach, rzadziej na zwierzętach, odżywiając się ich krwią. Co ciekawe, pluskwy w mieszkaniu nie mają wiele wspólnego z brakiem porządków, ponieważ bardzo często przynosimy je sami w bagażu, który pozostawiliśmy w zapluskwionym hotelu. Pluskwy można również przynieść ze szpitala, a nawet z komunikacji miejskiej (zapluskwione autobusy).

Przed wypowiedzeniem walki insektom, warto chociaż pobieżnie poznać wroga. W tym celu przeczytaj artykuły zamieszczone na naszej stronie internetowej, z których dowiesz się na przykład, jak przygotować mieszkanie do odpluskwiania. Pamiętaj, że skuteczne tępienie pluskiew wymaga wykonania dwóch zabiegów odpluskwiania w odstępach od 14 do 21 dni. Chodzi o to, aby uderzyć również w to pokolenie owadów, które pierwszy zabieg przetrwało w jajach.

Nowy Dwór Mazowiecki monitoring HACCP

Po nawiązaniu współpracy w ramach monitoringu HACCP wykonujemy następujące czynności w obiektach firmowych klienta:

  • inspekcja,
  • doradztwo w zakresie zabezpieczenia przed dostępem szkodników,
  • instalacja karmników deratyzacyjnych i pułapek na insekty,
  • regularne wizyty, podczas których wykonujemy szczegółowe oględziny,
  • doraźne zabiegi deratyzacji lub zwalczania insektów,
  • regularne prowadzenie dokumentacji HACCP, dotyczącej działań DDD.

W praktyce monitoring HACCP od Dezpro zapewnia firmie skuteczną ochronę przed gryzoniami oraz insektami, a także wyręcza pracowników z konieczności uzupełniania stosownej dokumentacji. Cenę monitoringu HACCP dla Twojej firmy szybko sprawdzisz w trakcie rozmowy z naszym konsultantem.

Nowy Dwór Mazowiecki ozonowanie

Skuteczne ozonowanie pomieszczeń wyjątkowo trudno przeprowadzić za pomocą domowych sposobów. Należy bowiem wytworzyć ozon, czyli substancję, która co prawda występuje w przyrodzie, ale w niewielkich stężeniach, a na dodatek jest bardzo nietrwała. Urządzenia wykorzystywane do ozonowanie to specjalne generatory tritlenu. Dla skuteczności zabiegu kluczowym parametrem tych urządzeń jest wydajność. Ponieważ do dezynfekcji czy neutralizacji zapachów konieczne okazuje się uzyskanie odpowiednio wysokiego stężenia robocze ozonu w pomieszczeniu. Tanie, amatorskie ozonatory nigdy nie spełnią tych warunków. Natomiast wydajne generatory ozonu do zastosowań profesjonalnych dostępne są w cenach, wielokrotnie przewyższających koszty wykonania pojedynczego zabiegu.

Nie bez znaczenia pozostaje również bezpieczeństwo tego rodzaju zabiegów. Pamiętajmy, że ozon działa drażniąco na organizm człowieka już w stężeniach o wiele niższych, niż robocze. Istnieje zatem ryzyko, że zbliżymy się do tych limitów nawet przy pomocy półprofesjonalnych ozonatorów, narażając siebie i swoich bliskich na dolegliwości ze strony układu oddechowego. Dlatego jeżeli chcesz przeprowadzić bezpieczne ozonowanie, zleć wykonanie tego zabiegu wykwalifikowanemu technikowi z profesjonalnym sprzętem.

Nowy Dwór Mazowiecki odkomarzanie

Domowe sposoby zwalczania komarów charakteryzują się niewielką skutecznością. Przeważająca część preparatów na komary, dostępnych w detalicznej sprzedaży, zawiera wyłącznie substancje odstraszające te owady. Tylko nieliczne to rzeczywiste środki owadobójcze, ale nawet za pomocą tych preparatów nie sposób zabezpieczyć mieszkania przed komarami. Jedynym skutecznym pomysłem okazuje się montaż moskitier, chociaż oczywiście nie chronią one na zewnątrz budynków przed owadami.

Tymczasem profesjonalne odkomarzanie to zabiegi, w których wykorzystuje się specjalistyczne środki, niedostępne w sprzedaży detalicznej. To preparaty o działaniu owadobójczym, które likwidują insekty w każdym stadium rozwoju. Dlatego właśnie odkomarzanie można stosować na początku sezonu letniego, w ramach profilaktyki, ale także doraźnie, nawet w obliczu plagi komarów w lecie czy na jesień.