W tym wpisie wyjaśniamy, jak przeprowadzamy podstawowe zabiegi DDD. Przeczytasz między innymi  o tym, jakie korzyści zapewnia klientom dezynfekcja od Dezpro i od czego zależy cena odpluskwiania. Dowiedz się więcej o naszej ofercie.

Warszawa Wesoła deratyzacja

Profesjonalna deratyzacja wbrew pozorom nie ogranicza się wyłącznie do stosowania trutek na myszy i szczury. Chociaż nawet w tej metodzie wykorzystujemy specjalne karmniki, które uniemożliwiają dostęp od trucizny osobom postronnym oraz zwierzętom domowym. Wszystko po to, aby uniknąć przypadkowego kontaktu ze środkiem gryzoniobójczym. Ale w deratyzacji stosujemy również inne, bardziej skomplikowane urządzenia. 

Na myszy, ale również szczury, skuteczne są specjalistyczne pułapki mechaniczne. Doskonale sprawdzają się one także w monitoringu obecności szkodników w rzadko używanych pomieszczeniach. Oczywiście urządzenia te zawsze należy umieszczać w miejscach co najmniej trudno dostępnych i odpowiednio oznakowanych. Pułapki trzeba też regularnie kontrolować i usuwać z nich schwytane zwierzęta. Wszystkim tym zajmują się nasi technicy, więc jeżeli zależy Ci na profesjonalnej deratyzacji, zadzwoń do Dezpro. 

Warszawa Wesoła dezynsekcja 

Dezynsekcję najczęściej wykonujemy w mieszkaniach prywatnych oraz lokalach usługowych. Warto wiedzieć, że zabiegi tego rodzaju zwalczają wiele szkodników: od pluskiew, przez karaluchy i prusaki, aż po komary, biedronki azjatyckie i szerszenie. Kluczowy dla skuteczności zwalczania insektów jest dobór odpowiedniej metody dezynsekcji oraz właściwego preparatu owadobójczego. 

W mieszkaniach i domach bardzo często zajmujemy się zwalczaniem pluskiew, zwykle za pomocą zamgławiania ULV. Na karaluchy i prusaki polecamy bezpieczne oraz dyskretne żelowanie, które wykonujemy również w lokalach gastronomicznych, a nawet w szkołach czy przedszkolach. To bardzo bezpieczna metoda dezynsekcji, ale nie każde insekty można za jej pomocą usunąć. Na podstronach naszego serwisu znajdziesz więcej informacji o profesjonalnych metodach dezynsekcji. 

Warszawa Wesoła dezynfekcja 

Przeprowadzona profesjonalnie dezynfekcja zapewnia klientom wiele różnych korzyści. Podstawową jest oczywiście neutralizacja zagrożenia mikrobiologicznego. Odkażanie likwiduje:

  • zarodniki pleśni i innych grzybów, 
  • bakterie,
  • wirusy, w tym oczywiście SARS-CoV-2 oraz wirusy grzybów,
  • alergeny, także roztocza kurzu domowego. 

Spektrum działania specjalistycznych dezynfektantów jest szerokie. Dlatego właśnie klienci zamawiają dezynfekcję nie tylko po przechorowaniu koronawiursa, ale także po to, aby odświeżyć wnętrza. Ma to szczególne znaczenie dla osób przewlekle chorych oraz alergików. 

Co więcej, skuteczną dezynfekcję możemy wykonać również bez użycia chemicznych środków odkażających. Umiejętne zastosowanie ozonu zapewnia praktycznie taką samą skuteczność. Tritlen świetnie sprawdza się w neutralizacji zapachów. Zlecając wykonanie ozonowania pomieszczeń zyskujesz więc podwójnie: pozbywasz się patogenów oraz zapachów. A po zabiegu we wnętrzach unosi się świeży aromat powietrza po letniej burzy, ponieważ właśnie tak pachnie ozon. 

Warszawa Wesoła odpluskwianie 

Odpluskwianie, wykonane za pomocą zamgławiania ULV lub rzadziej opryskiwania, charakteryzuje się wyjątkową skutecznością. Ale już na samym początku należy sobie uzmysłowić, że zabieg koniecznie trzeba wykonać dwukrotnie. Pierwsze uderzenie likwiduje insekty w postaci imago, czyli dorosłe osobniki. Natomiast drugie, przeprowadzone w odstępie od 14 do 21 zwalcza owady, które wcześniej były larwami albo znajdowały się w jajach. 

Cena odpluskwiania zależy przede wszystkim od ilości pomieszczeń, w których zabieg ma zostać przeprowadzony, oraz od liczby łóżek, znajdujących się w nich. Pluskwy żywią się wyłącznie krwią ssaków, dlatego zasiedlają głównie konstrukcje mebli przeznaczonych do spania. I chociaż zamgławianie ULV wykonujemy w całej kubaturze pomieszczenia, to jednak najwięcej uwagi poświęcamy konstrukcjom łóżek oraz okolicom tych mebli.

Warszawa Wesoła monitoring HACCP 

W ramach monitoringu HACCP zajmujemy się kontrolą pomieszczeń pod kątem występowania w nich szkodników oraz zwalczaniem gryzoni, insektów i usuwaniem patogenów. Podczas zabiegów DDD stosujemy wyłącznie atestowane preparaty, a nasi pracownicy regularnie podnoszą swoje kwalifikacje za pomocą branżowych szkoleń. To wszystko gwarantuje bezpieczeństwo wykonywanych przez nas działań.

Warto podkreślić też fakt, że podczas każdej wizyty nasi technicy uzupełniają stosowną dokumentację. Wiele firm decyduje się na monitoring HACCP od Dezpro właśnie dlatego, że oprócz likwidacji szkodników, wyręczamy je w prowadzeniu dokumentacji, którą często kontrolują np. inspektorzy Sanepidu. Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta, zadzwoń do Dezpro i zapytaj konsultanta o szczegóły monitoringu HACCP dla firm. 

Warszawa Wesoła ozonowanie

Ozonowanie jest jedną z metod dezynfekcji, która doskonale nadaje się również do neutralizacji zapachów i to nawet tych wyjątkowo uporczywych oraz nieprzyjemnych (np. papierosowego dymu, odchodów, stęchlizny czy rozkładu materii organicznej). Na skuteczność ozonowania decydujący wpływa mają dwa czynniki. Pierwszym z nich jest osiągnięcie w pomieszczeniu, w którym przeprowadzany jest zabieg, odpowiedniego stężenia roboczego ozonu. Dopiero wtedy zwalczane są patogeny i neutralizowane zapachy. I właśnie dlatego amatorskie ozonowanie często jest zupełnie nieskuteczne, kiedy tanie ozonatory okazują się urządzeniami o zbyt małej wydajności. 

Drugim czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na skuteczność ozonowania, jest odpowiednio długi okres utrzymywania stężenia roboczego tritlenu w pomieszczeniu. Czas trwania zabiegu zawsze dobierany jest do kubatury pomieszczenia oraz zwalczanego zagrożenia lub źródła nieprzyjemnego zapachu. Dlatego w praktyce skuteczne ozonowanie może przeprowadzić wyłącznie przeszkolony i doświadczony technik, który dysponuje wysokiej klasy generatorem ozonu. 

Warszawa Wesoła odkomarzanie 

Wykonanie odkomarzania za pomocą domowych sposobów nie jest możliwe. Przypomnijmy, że profesjonalne zabiegi tego rodzaju polegają na:

– likwidacji dorosłych insektów, 

– ich larw, 

– zabezpieczeniu zbiorników wody stojącej przed złożeniem jaj przez samice,

– umożliwieniu dorosłym już osobnikom opuszczenia zbiorników. 

W żadnym wypadku nie chodzi zatem o odstraszanie owadów, a tymczasem właśnie ten efekt zapewnia najwięcej domowych sposobów na komary. 

Ze wszystkich amatorskich pomysłów skuteczna okazuje się wyłącznie instalacja moskitier. Ale oczywiście siatki nie chronią nas przed komarami na zewnątrz budynków. Dlatego jeżeli chcesz komfortowo spędzać letnie wieczory przed domem, zamów profesjonalne odkomarzanie od Dezpro. Dzięki temu skutecznie i szybko pozbędziesz się tych irytujących insektów. 

Warszawa Wesoła zwalczanie prusaków i karaluchów

Zwalczanie prusaków i karaluchów, które wykonują technicy Dezpro, polega na skutecznym wytępieniu insektów. Nie ma tutaj mowy o żadnym odstraszaniu czy wyłapywaniu szkodników. Celem naszych zabiegów jest szybka eksterminacja całej populacji. Realizujemy to najczęściej za pomocą opryskiwania na prusaki i karaluchy lub żelowania. Obie metody zabezpieczają pomieszczenia nawet na kilka tygodni po wykonaniu zabiegu. 

Prusaki i karaluchy żywią się między innymi resztkami artykułów spożywczych. W wyniku opryskiwania tworzą się na powierzchniach wyposażenia pomieszczenia mikrokapsułki, wypełnione środkiem owadobójczym. Kiedy insekty wyruszają na żer, rozrywają kapsułki, co uwalnia preparat o działaniu kontaktowym. Natomiast w żelowaniu na prusaki i karaluchy wykorzystujemy specjalne insteksycydy, które dodatkowo wabią owady z odległości kilkudziesięciu centymetrów. Insekty zjadają żel, który likwiduje je w ciągu paru godzin. W tym czasie zwykle zdążą wrócić do gniazda, dzięki czemu uzyskać można kaskadowy efekt tych zabiegów. Pozostałe owady często zjadają zatrute osobniki i tym samym również zostają zneutralizowane.